piatok, 19 november 2021 12:48

Galéria Baníckeho múzea v Rožňave predstaví diela z letných tvorivých táborov Rovás Doporučený

Napísal(a) R. Šimko
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, obohatí kultúrny život v meste počas zimnej sezóny ďalšou unikátnou výstavou. V spolupráci s medzinárodným tvorivým spolkom Rovás uvedú výstavu eNRA 21 vrátane samostatnej autorskej výstavy umelca Otta Szabóa.
Diela si bude verejnosť môcť pozrieť od 24. novembra 2021 do 28. januára 2022 v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave. Vernisáž výstavy sa uskutoční deň predtým 23. novembra 2021 takisto v galérii o 16.00 hod. Vstup bude z dôvodu prísnych protipandemických opatrení možný len pre pozvaných a v súlade s aktuálnymi pandemickými opatreniami.
„Na výstave eNRA 21 si záujemcovia budú môcť pozrieť diela slovenských umelcov, ako aj tvorbu talentovaných umelcov z ďalších piatich krajín, ako Maďarsko, Poľsko, Anglicko, či dokonca Holandsko a Izrael,“ uviedla Eva Lázárová kurátorka fondu výtvarného umenia Baníckeho múzea v Rožňave.

rv Plagat rovas 1Letné tvorivé tábory Rovás, ktoré sa konajú nepretržite už od roku 1994, sa postupne pretransformovali na majstrovské tábory. Z ich účastníkov vzišiel aj Medzinárodný tvorivý spolok Rovás eNRA. Do táborov prichádzajú pozvaní umelci aj so svojimi študentmi, kde ich vedú k umeleckej činnosti a spoločnej tvorbe. Tábory sa konajú na južnom Slovensku, na pôde Maďarskej univerzity výtvarných umení v meste Tihany a takisto aj v rumunskej Transylvánii.

Milovníci tvorby popredného umeleckého maliara Otta Szabóa z Košíc sa môžu tešiť na nový cyklus malieb, s ktorým sa každý rok hlási na výstavách. Hlavnou témou jeho maliarskeho a grafického umenia je človek 21. storočia, vzťah spoločnosti a jedinca a vnútorné zápasy duše.

Viac informácii o činnosti múzea, ako aj o pripravovaných výstavách a podujatiach nájdete na našom webe www.banmuz.sk.
Tešíme sa na Vašu návštevu!

 

R. Šimko

 

Čítať 145 krát Naposledy zmenené pondelok, 22 november 2021 16:41

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.