streda, 26 október 2022 17:38

Rok skla s Baníckym múzeom v Rožňave Doporučený

Napísal(a) B. Nagyová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pripravilo podujatie s názvom Rok skla s Baníckym múzeom. Podujatie sa uskutoční v nadväznosti na rezolúciu Organizácie Spojených Národov, v rámci ktorej Valné zhromaždenie OSN vyhlásilo rok 2022 za Medzinárodný rok skla (United Nations International Year of Glass).
„V súčasnom svete obmedzenom rôznymi environmentálnymi tlakmi je sklo jedným z najviac recyklovateľných materiálov, má rôzne úlohy pri znižovaní emisií skleníkových plynov, ako sú energeticky úsporné nátery, dvojité/trojité sklá a solárne články, je vyrobené zo široko dostupných materiálov a prispieva k zásadným zlepšeniam nášho zdravia“ (zdroj: IYoG2022 - www.iyog2022.org).
Podujatie Rok skla Baníckeho múzea v Rožňave bude zamerané na prezentáciu dejín skla, od neolitu až po jeho súčasnosť. Vzdelávaciu aktivitu obohatí geologická ukážka Mohsovej stupnice tvrdosti minerálov, poukazujúca na jej 10 stupňov tvrdosti, od prvého mastenca až po najtvrdší diamant.

2022 10 27 Rok skla s Baníckym múzeom (1)Pre návštevníkov podujatia je pripravená aj environmentálna výchova zameraná na triedenie odpadu či recykláciu skla. Spestrením vzdelávania bude možnosť vyrobiť si vlastnú ,,vitráž“.

 

Záujem zúčastniť sa na podujatí je potrebné nahlásiť vopred, keďže počet účastníkov je limitovaný. Cieľová skupina vzdelávacej aktivity sú žiaci materských škôl, základných škôl a rodiny s deťmi.

 

Časový rozsah aktivity je 60 min. v čase od 8.00 do 14.00 hod.

 

Trvanie aktivity: od 26.10.2022 do 20.12.2022

 

Cena vzdelávacej aktivity sú 2 eurá na žiaka.

Miesto konania: Banícke múzeum v Rožňave – Zážitkové centrum Sentinel, Šafárikova 43, 048 01 Rožňava

 

Tešíme sa na Vašu návštevu!

 

Kontakt:

 

Mgr. Brigita Nagyová

 

Čítať 394 krát Naposledy zmenené streda, 26 október 2022 20:24

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!