utorok, 08 november 2022 10:35

Mesiac fotografie 2022 v Gemerskej knižnici Pavla Dobšinského – Fotoklub Pix-XL oslavuje svoje 12. výročie Doporučený

Napísal(a) T. Bachňáková
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
(Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave – tlačová správa) – Fotoklub Pix-XL a Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja Vás pozývajú  v rámci Mesiaca fotografie v piatok 11.11.2022 o 17:00 hod. na vernisáž fotografickej výstavy pod názvom X. členská výstava Fotoklubu Pix-XL, ktorá sa uskutoční v priestoroch Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave.
November – Mesiac fotografie už tradične patrí v priestoroch knižnice regionálnym autorom, ktorí sa dlhé roky venujú fotografovaniu. „Cieľom tejto výstavy je sprístupniť fotografické umenie čo najširšej verejnosti,“ povedala Iveta Kyselová, riaditeľka knižnice a pokračovala: „Prvá výstava bola taká ,rozbehová´, no môžem len s radosťou skonštatovať, že je nám potešením, že to trvá už desaťročie. Verím, že si členovia fotoklubu ,odborne vychovávajú´ aj nových mladých nástupcov, ktorí sa tiež budú prezentovať aj u nás.“
 
2022 11 11 plagat 2022 november 6Po pandémii a nútenej prestávke sa členovia fotoklubu opäť tešia na vernisáž. „Jubilejná 10. členská výstava predstaví rôzne fotografické žánre, ako aj rôzne tvorivé postupy a procesy. Okrem tlačených fotografií z digitálnych aparátov si návštevníci budú môcť pozrieť  kyanotypiu (kopírovacia technika s veľkými možnosťami, rôzne tónovaná), obrázky exponované bez použitia fotoaparátu priamo na listy rastlín – chlorophyl printy, či fotografie na klasickom chemickom papieri aplikovaním priameho pozitívneho procesu a reverzným vyvolaním, avšak fotené vyše 100-ročným dreveným veľkoformátovým aparátom,“ povedal jeden zo zakladajúcich členov fotoklubu Štefan Kesi. „Žánrovo bude výstava opäť pestrá. Na svoje  si prídu milovníci detailu, krajiny, výtvarného aktu, alebo zátišia, a už spomínaných alternatívnych fotografických procesov,“ dodal Kesi. 
 
Mesiac fotografie bude opäť výnimočný novinkami i kvalitou prezentovaných diel. Vernisáž fotografií členov fotoklubu Pix-XL sa uskutoční v piatok 11.11.2022 o 17:00 hod. v priestoroch Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, ul. Lipová č. 3. Výstava bude prístupná pre širokú verejnosť počas výpožičných hodín knižnice do 31.12.2022. Vstup je voľný.
 
 
Tatiana Bachňáková,
Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave
 
Čítať 430 krát Naposledy zmenené streda, 09 november 2022 13:10

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!