pondelok, 29 jún 2015 22:18

"Zocháči" z Revúcej uskutočnili Dobrý nápad 2015

Napísal(a) Mgr. Zuzana Kováčová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

ra detsky cin 1aDobrých nápadov nikdy nie je dosť, a preto sme sa chopili ponuky, ktorú sme dostali ako jedna z päťdesiatich škôl na Slovensku. Spomínate si na projekt Detský čin roka? Každý rok sa žiaci našej školy tešia na hodiny etickej výchovy, na ktorých si čítame vždy na jeseň príbehy o deťoch, ktoré nejaký dobrý čin urobili. Pomohli starším, kamarátom, zavolali pomoc, keď to niekto potreboval.
Občianske združenie Detský čin roka zaujal z minulého ročníka tejto ankety najmä jeden skutok, ktorý vykonal druhák Dávid z Bratislavy. Keď bol chorý a dlho čakal v čakárni u pani doktorky, zbadal tam položenú knihu, ktorú si požičal a dostal dobrý nápad. Keď vyzdravel, povedal mamičke, čo zamýšľa. Chcel totiž darovať svoje staré hračky do zdravotného strediska, aby pomohli deťom spríjemniť čakanie na vyšetrenie. Oslovil spolu s maminou pani doktorku a tá súhlasila. Poučila ho, že to majú byť hračky najmä plastové, nepoškodené a bezpečné aj pre malé deti, aby neobsahovali maličké časti, ktoré by malé dieťa mohlo prehltnúť alebo vdýchnuť.
ra dobry napad 1ra dobry napad 3ra dobry napad 2Spomínané občianske združenie sa rozhodlo tento skvelý nápad zrealizovať po celom Slovensku. Nápad bol na svete, a tak sme sa pustili do práce. Na hodine

etickej výchovy sme sa so šiestakmi o ňom porozprávali a tí boli nápadom nadšení. Spolu sme napísali hlásenie do školského rozhlasu, aby žiaci vedeli, aké hračky smú a aké nesmú nosiť. Po dvoch týždňoch bolo hračiek tak akurát. Ďalej sa práce na tomto projekte ujali žiaci V. A 

triedy, ktorí hračky zozbierali, dôkladne vyčistili a uložili do boxu s označením našej základnej školy, ktorý nám poslalo OZ Detský čin roka. No a v piatok 26. júna 2015 nastal deň D. Hrdí na všetkých žiakov školy, ktorí prispeli hračkou, sa piataci vybrali do revúckeho Medicentra Panoráma, kde má svoju ambulanciu aj MUDr. Jarmila Kapustová. S radosťou sme jej box s hračkami odovzdali so želaním, nech čo najdlhšie slúžia deťom, ktoré prídu do jej ambulancie.
Chcela by som sa touto cesto poďakovať všetkým našim žiakom, ktorí nezostali ľahostajní a pomohli mi zrealizovať taký skvelý Dávidkov nápad.
Mgr. Zuzana Kováčová,
ZŠ I. B. Zocha, Revúca

 

Čítať 4448 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:03

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!