utorok, 04 júl 2023

Dňa 1.7. 2023 na futbalovom ihrisku v Nižnej Slanej sa konal futbalový turnaj O pohár starostu obce Nižná Slaná. Mužstvá boli rozdelené do troch skupín, pričom víťazi skupín nastúpili proti sebe systémom každý s každým. Hralo sa dvakrát po päť minút, zápasy rozhodovali Stanislav Beňo, Ing. Martin Gazdík, Karol Kováč a Tibor Jerga. O občerstvenie bolo postarané. 
Turnaja sa zúčastnili ako diváci viacerí bývalí hráči a funkcionári: Mgr. Ján Šlosárik, Pavel Fecko, Ing. Martin Gallík, Karol Kováč, Štefan Gazdík, Milan Laciak, Marián Černaj, Dušan Vandrášik, Štefan Müller najst. a ďalší.
Po vyhodnotení turnaja sa hráči rozišli s vedomím, že sa v tejto tradícii bude pokračovať.

Výsledky na turnaji:

Zverejnené v Futbal

Na portáli majgemer.sk ešte 18. júla 2012 sme uverejnili článok pod titulkom: Prečo futbalový turnaj v Rožňavskom Bystrom nesie názov Memoriál Jána Babiča, Petra Urbana a Miroslava Lindáka. Odvtedy uplynul pekných pár rôčkov a spomínaný turnaj sa v tejto hornogemerskej a bývalej baníckej obci každoročne stále usporadúva. S rokmi však akosi sa zabúda pripomenúť, najmä mladšej generácii, kto vlastne boli spomínaní mladí futbalisti, ktorých mená sa tak rýchlo vytratili zo súpisky Baníka Rožňavské Bystré. Preto nebude na škodu si tento článok pripomenúť po jedenástich rokoch. Veď futbalový turnaj bystranský futbalový klub ako Memoriál na ich počesť usporiada aj v tomto roku, a to 15. júla 2023. Nová generácia však nevie o tom, kto bol Janko Babič, Peťo Urban, ani Miroslav Lindák. Tak si spomínaný článok aj z úcty k nim aj takto pripomeňme:

Zverejnené v Futbal