piatok, 14 január 2022 15:02

V Nemocnici Svet zdravia Rožňava sa minulý rok narodilo 600 detí Doporučený

Napísal(a) B. Krejčíová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Predpôrodná príprava v rožňavskej nemocnici. Predpôrodná príprava v rožňavskej nemocnici. Foto: Svet zdravia

V Nemocnici Svet zdravia Rožňava sa minulý rok narodilo 600 detí. V pôrodnici vlani prišlo na svet 304 dievčat a 296 chlapcov. Dvojičky sa narodili štyrom mamičkám. Najčastejšími menami, ktoré rodičia vybrali pre svoje novonarodené dievčatká, boli Nela, Tamara a Lilien. U chlapcov dominovali mená Adam, Tomáš a Ján.
Prvé dieťatko, ktoré prišlo v rožňavskej nemocnici na svet tento rok, je chlapček Leo. Narodil sa 1. januára o 22.00 hod. Po narodení vážil 3000 gramov a meral 46 centimetrov.
Minulý rok dojčiacim mamičkám v rožňavskej nemocnici obohatili jedálny lístok o zeleninové šaláty, ovocné koktaily, smoothie a rôzne druhy celozrnného pečiva.

Dostávajú tak pestrú a vyváženú stravu s dostatočným prísunom vitamínov a minerálnych látok v súlade s platným diétnym systémom v piatich porciách denne.

Mamičky si môžu v spolupráci s personálom vytvoriť individuálny pôrodný plán a naplánovať si tak spoločne všetky detaily pôrodu. Nemocnica tiež realizuje predpôrodnú prípravu, bonding a mamičky si môžu požičať domov aj monitor dychu pre svoje bábätko.

Bianka Krejčíová

PR špecialistka

Čítať 975 krát Naposledy zmenené piatok, 14 január 2022 15:10

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!