streda, 03 apríl 2024 09:28

Aký je rozdiel medzi umeleckým dielom a gýčom ?

Napísal(a) R. Šimko
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Zátišie s jeleňom Zátišie s jeleňom Zdroj: internet

Gemerské osvetové stredisko, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pripravilo pre priaznivcov výtvarného umenia prednášku pod názvom Gýč v umení. Uskutoční sa v Dome tradičnej kultúry Gemera v Rožňave v piatok 5. apríla 2024 o 16:30.
Prednáška je vzdelávacou aktivitou v rámci regionálneho kola 61. ročníka celoštátnej postupovej súťaže a výstavy neprofesionálnej výtvarnej tvorby Výtvarné spektrum, ktorej hlavným garantom je Národné osvetové centrum v Bratislave. Je určená neprofesionálnym výtvarníkom a všetkým záujemcom o výtvarné umenie s cieľom budovania komunity a ďalšieho rozvoja a podpory talentovaných tvorcov v regióne.
Podľa pedagogičky, výtvarníčky, predsedníčky poroty a autorky prednášky PaedDr. Gabriely Görgeyovej „je zaujímavé odsledovať pozitívne posuny výtvarníkov motivované odbornou hodnotiacou porotou,

ale niektoré diela oslabujú prešľapy v kompozícii, farebnosti, pri použitých materiáloch a ich kombinácii.“ Zámerom prednášky je zabezpečiť umelecko - odborný rast tvorcov, ale tiež priblížiť návštevníkom rozdiel medzi umeleckým dielom a gýčom a vplývať tak na estetické vnímanie a vkus verejnosti.

Podujatie je zároveň finisážou a poslednou možnosťou vidieť výstavu regionálnej súťaže Výtvarné spektrum v Rožňave. Vstup je voľný. Viac informácií sa dozviete na telefónnom čísle 0905 919 431 alebo mailom na .

Aktuálne informácie zo života Gemerského osvetového strediska sledujte na našej stránke www.gos.sk a na našich sociálnych sieťach, ktoré nájdete jednoducho ako @gos.roznava.

 

Róbert Šimko

 

Čítať 208 krát Naposledy zmenené streda, 03 apríl 2024 10:05

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!