JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/futbal/bysrak
JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/kultura/tradicie/mikulas

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/futbal/bysrak
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/kultura/tradicie/mikulas
pondelok, 26 apríl 2010 14:03

Derby zápas Rožňavské Bystré - Rakovnica mal dobrú úroveň i návštevu

Rožňavské Bystré - Rakovnica 2:1 (0:1). Susedské derby medzi Rožňavským Bystrým a Rakovnicou v 18. kole II. triedy majstrovstva okresu malo patričný náboj a nebola núdza o dramatické momenty. Prekvapujúco lepšie začali Rakovničania, ktorí chceli v Bystrom konečne vyhrať. Zaskočili domácich lepším štartom na loptu a dobre organizovanou hrou. Prvú veľkú príležitosť mali Rakovničania, no Máťaš v bráne Bystrého nájazd útočníka Rakovnice zázračne zmaril. Bystrania po 20-tich minútach hru vyrovnali a postupne preberali iniciatívu. V 27. minúte sa však po jednom z protiútokov Rakovnice dobre zorientoval ich útočník a z otočky z blízka strelil vedúci gól hostí - 0:1. Bystrania si do konca prvého polčasu vytvorili niekoľko dobrých príležitostí
na skórovanie, no šance J. Urbana ml. a Minčíka zabrzdila žrď a 2x brvno.
V druhom polčase Bystrania pokračovali v aktivite, čo sa im nakoniec vyplatilo. V 58. minúte po centri Minčíka J. Urban ml. vyrovnal hlavou na 1:1. Túžba Bystranov streliť víťazný gól sa splnila v 73. minúte, keď prízemný center do 16-ky Krága ,,pätičkou" zasunul do siete prekvapeného brankára Rakovnice 2:1. Bystrania už do konca zápasu kontrolovali hru, dobre hrajúca obrana už hráčov hostí do väčšej šance nepustila.
Pred peknou návštevou - 120 divákov rozhodoval Karol Chomjak.
Za Rožňavské Bystré nastúpili: Máťaš - Galata, Valent, Hajdu, Uhrin, Leng, Ujházi, Valko, Krága, Minčík, J. Urban ml., J Urban st. J. Gonos.
26.4.2010
Na jeseň: Rakovnica - Rožňavské Bystré 1:1.
Miloš Leng

Výsledky II. triedy - 18. kolo:
Pača - Kečovo 5:2 (3:0), góly: Gajdoš 3, Tóth 2 - Zoller, Lőköš, ŽK: 0 - Lörinc, Molnár, Kovács, R: J. Gyenes, DZ: Kerekeš, D: 70. Čoltovo - Slavošovce 0:6 (0:2), góly: Balco 2, Haviarik 2, Vranec, J. Karcagi, ŽK: bez, R: Lucza, DZ: J. Šalamon, D: 50. Drnava - Ml. Brzotín 6:3 (2:1), góly: Cintel 4, Emődi, J. Kovács - O. Lázok ml, O. Lázok st., J. Kónya, ŽK: 0 - D. Kónya, R: L. Gyenes, DZ: Vysoký, D: 60. Nižná Slaná - Bohúňovo 1:1 (1:0), G: Prónai - Dorkin, ŽK: Hajči - T. Kováč, Sušán, R: Petro, DZ: Šmelko, D: 90. Rož. Bystré - Rakovnica 2:1 (0:1), góly: Urban ml., Krága - N. Máte, ŽK: Uhrín, Valent - 0, R: K. Chomjak, DZ: Nagy, D: 130. Hrhov - Jovice 5:3 (2:2), góly: A. Kardoš 2, Veverica 2, Grulyó - T. Gebe, L. Gebe, Grecmacher, ŽK: D. Dunka - 0, ČK: E. Albert (Jovice), R: J. Chomjak, DZ: Kovács, D: 70. Kovstav - Kružná (preložené).

Poradie najlepších strelcov: 20 gólov - Ľ. Gajdoš (Pača), 14 gólov - G. Zoller (Kečovo), 13 gólov - J. Szöllös (Kružná), G. Veverica (Hrhov), 11 gólov - V. Karas (Nižná Slaná), Ro. Lörinc (Kečovo), J. Urban ml. (Rož. Bystré), 10 gólov - P. Ičo (Drnava), R. Polyák, (Kružná), M. Balog (Bohúňovo), P. Minčík (Rož. Bystré), 9 gólov - M. Vavrek (Ml. Brzotín), 8 gólov - Š. Csongovai (Čoltovo), 7 gólov - L. Drobňák (Kružná), O. Vavrek (Ml. Brzotín), Š. Polyák ( Rož. Bystré), L. Grulyó (Hrhov), R. Haviarik (Slavošovce)... atď.

NASLEDUJÚCE ZÁPASY:
19. kolo – 2.5.2010 o 16.00 hod.: Kovstav – Pača, Kružná – Hrhov, Jovice – Rožň. Bystré, Rakovnica – Nižná Slaná, Bohúňovo – Ml. Brzotín, Drnava – Čoltovo, Slavošovce – Kečovo.

Výsledky I. triedy 21. kolo:
Rudná – Lipovník 1:1 (0:0), góly: Pavlík – Zagiba, ŽK: Jakab, Kovács, Gacek – Kovács, Barczi, Kardoš, R: Haviarik, DZ: Antal, D: 100. Jablonov n/T – Gemer. Poloma 1:4 (0:1) góly: Zajdó – Chochol 2, R. Greško, Z. Greško, ŽK: 0 – Z. Greško, R: Uhrin, DZ: Bobrík, D: 60. Brzotín – Dlhá Ves 0:1 (0:1), gól: Zsóri, ŽK: Mihály – Flander, Makkai, R: A. Farkaš, DZ: Máté, D: 100. Plešivec – Krh. Dlhá Lúka 1:0 (1:0), gól: Z. Laven ml., ŽK: 0 - , R: Repaský, DZ: Hadar, D: 150. Betliar – Dedinky 5:0 (2:0), góly: Z. Zdechovan 2, Die 2, Jar. Gonos, ŽK: bez, R: Jonáš, DZ: Gášpár, D: 100. Dobšiná – Honce 3:5 (2:3), góly: Strelka, Barnák, Poliak – Kuzma 2, Brnčík (vlastný), Plačko (vlastný), Tomčo, ŽK: Valentko, P. Fabian – Fandák, Pástor, R: Turcsányi, DZ: Bodnár, D: 150. Vlachovo – Krh. Podhradie 0:4 (0:1), góly: Lázar, Šomšák, Kiss, Jurini, ŽK: bez, R: Gallo, DZ: Heveši, D: 120.