JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/obsah/bystre/denobce/2012
JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/obsah/bystre/matica
×

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/obsah/bystre/denobce/2012
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/obsah/bystre/matica
pondelok, 22 júl 2013 21:22

Na tradičnom futbalovom turnaji v Rožňavskom Bystrom dominovalo domáce mužstvo pred Štítnikom

IMG 5504aDňa 21.7.2013 sa uskutočnil v Rožňavskom Bystrom tradičný futbalový turnaj ako Memoriál Jána Babiča, Petra Urbana a Miroslava Lindáka. Organizátormi turnaja bola obec a miestna TJ. Pred začiatkom turnaja domáci futbalisti so starostkou obce položili vence na hroby bývalých výborných bystranských futbalistov.

V prvom zápase si Štítničania poradili so Slavošovcami, ktorým chýbali viacerí hráči 3:0.

V druhom zápase Bystrania výbornou hrou rozdrvili Rakovnicu 7:0, za ktorú obliekli dresy aj niektorí rožňavskí hráči, no bolo vidno, že vôbec nie sú zohratí. Strelecky sa presadil Ján Urban ml., ktorý dal v tomto zápase 4 góly.

V turnajovej prestávke odohrali krátky zápas bývalí hráči Bystrého proti súčasným žiakom, resp., dorastencom Bystrého. Zápas sa skončil 3:2 pre bývalých hráčov, no bystranské nádeje ukázali, že do budúcna sa s nimi môže rátať.

V zápase o 3. miesto lepšie Slavošovce porazili Rakovnicu 3:0.

Vo finále sa stretli dva najlepšie tímy turnaja a diváci mohli vidieť naozaj kvalitný zápas, ktorý spĺňal najprísnejšie kritériá. Prvý polčas boli herne lepší Štítničania, mali niekoľko gólových príležitostí, no Koncz aj s dávkou šťastia nebezpečné situácie dobre riešil.

Do vedenia šli najprv hráči Bystrého, keď Krágov center z pravej strany Urban ml. presne umiestnil do brány. Do polčasu však Štitníčania vyrovnali.

V druhom polčase Bystrania ešte zvýšili obrátky a rozhodli ďalšími dvomi gólmi Urbana ml., a Očkajíka. Obrovská radosť domácich hráčov z víťazstva bola oprávnená. V horúcom letnom počasí podala dobré výkony aj rozhodcovská trojica J. Gyenes, Poťmák a Gyenes ml.

img 5507

Poďakovanie okrem hráčom za dobrý výkon patrí aj domácim usporiadateľom, ktorí sa od rána podieľali na príprave turnaja, ale aj sponzorom, ktorí venovali do tomboly 22 zaujímavých cien: - Záhradkárstvo – Ing. Ondrej Molnár; Urbárska a pasienková spoločnosť RB; Čerpacia stanica Štítnik; Potraviny Sofia RB; Potraviny V. Molnárová RB; Free Zona, prevádzkovateľ internetu v RB; Pálenica Štítnik; Ondrej Leng; Ondrej Urban; Ján Kaššai; Mäsiarstvo - Štefan Kún; Ing. Ján Dávid; Pizza Caffe; Pizzeria Štítnik; Rastislav Ilašenko; Már. Jozef Sarvaš; Ing. Ján Babič; Luboš Lešták.

Na turnaj v peknom počasí prišlo asi 200 divákov.

Prehľad zápasov, zostavy a góly:

Štítnik - Slavošovce 3:0 (2:0), góly J. Rochl, Gunár, B. Milko, Rožňavské Bystré - Rakovnica 7:0 (4:0), góly: Urban 4, Lipták, Lompart, Ďuríček, o 3. miesto: Slavošovce - Rakovnica 3:0 (1:0), G: E. Tomi, Ján Karalo, R. Kúdela.

FINÁLE: Rožňavské Bystré - Štítnik 4:1 (1:1), G: Urban 3, Očkaik - A. Krága Poradie: 1. Rožňavské Bystré, 2. Štítnik, 3. Slavošovce, 4. Rakovnica.

Zostavy: Rožňavské Bystré: Cs. Koncz - Š. Dorkin, Jar. Gallo, T. Kuchta, Filip Čapó, I. Galata, M. Lompart, J. Lipták - Giba, J. Urban, I. Demjan, M. Očkaik, R. Krága, V. Valent, M. Ďuríček, D. Koncz, O. Ujházi.

Štítnik: Čipka - B, Milko, Milan Gallo, P. Prokšej, A. Krága, J. Rochl, Jak. Rochl, J. Zsiga, T. Viola, P. Lukáč, M. Sivók, L. Dudász.

Slavošovce: J. Karalo - M. Roháľ, Oravec, E. Tomi, L. Karalo, M. Kúdela, J. Tomi, Lalik, Dzureň, Ján Karalo, R. Kúdela, M. Balco.

V prestávke si zahrali St. páni Rožň. Bystré - Mládež (dorast, žiaci) Rožň. Bystré 3:2 (1:1), góly vsietili: Dávid, M. Leng 2 - Filip Znak, Rišo Ďurský. Za starých pánov nastúpili hráči ako: Milan Tomko, Dušan Uhrín, Peter Ďurský, Miloš Leng, Marek Ďurský, Ján Dávid, Marek Mogyoróši, Ivan Galata, Ondrej Ujházi, Slavo Kónya.

Podľa informácie z webovej stránky infofutbalroznava zaujímavé bolo zloženie kádra Rakovnice, ktorá pred rokom z II. triedy oblastnej súťaže súťaže vystúpila. Posilnila sa v prvom zápase proti Rožň. Bystrému a v kádri sa objavil Polomčan Chochol, P. Gere, ako i Róth a Maťo Pollák z mužstva Rožňavy. Popri nich sa objavili aj bývalí hráči Rakovnice, ako Murza, Domik či Fabián a Šály.