×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/zdravie/dss/opora
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/zdravie/dss/opora
piatok, 01 jún 2012 16:35

Okresné mesto Rožňava je bez primátora Doporučený

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Na Gemeri sme 1. júna 2012 zaznamenali prvú zmenu primátora od posledných volieb do samosprávnych orgánov. Okresné mesto Rožňava na hornom Gemeri je od spomínaného dňa bez primátora. Ako informuje oficiálny portál mesta roznava.sk, podľa zákona o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov sa primátor Vladislav Laciak dňom 31. mája 2012 vzdal mandátu primátora.
MUDr. Vladislav Laciak tak naplnil svoj avizovaný odchod, ktorý ešte 23. mája potvrdil TASR. "Som lekár a už štvrté desaťročie prevádzkujem všeobecné ambulancie. Keďže mi z jednej z nich odišiel lekár a na Slovensku je málo atestovaných všeobecných

lekárov, musím tento krok urobiť," povedal vtedy Laciak s tým, že v opačnom prípade by musel ambulancie zatvoriť. "Je to moje povolanie, ktoré mám rád a situácia je taká, že napríklad aj v týchto dňoch čerpám ako primátor dovolenku a venujem sa praxi v ambulancii. Tento stav nie je dlhšie udržateľný," doplnil.
Internetová stránka mesta ďalej uvádza, že úlohy primátora v plnom rozsahu preberá jeho zástupca Pavol Burdiga. Toto zastupovanie sa skončí zložením sľubu novozvoleného primátora.
Mesto sa teda ocitlo bez šéfa samosprávy, nasledovať budú predčasné voľby primátora, ktoré vyhlasuje predseda NR SR najneskôr 90 dní pred ich konaním. V tomto prípade by sa mohli uskutočniť začiatkom jesene.
Niektorí poslanci mestského zastupiteľstva vidia za Laciakovým krokom problémy, ktoré sa v meste za jeho pôsobenia nakopili a teraz ich nedokáže riešiť. Mestu hrozí nútená správa. Spomína sa najmä úver, ktorý mesto zobralo, aby bolo schopné splácať dlhy, formálne nedostatky pri výberových konaniach, ktorých výsledkom bola pokuta z Úradu pre verejné obstarávanie a tiež nedostatky pri využívaní eurofondov pri rekonštrukcii námestia.

Čítať 2970 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:34

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!