×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/https
JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/obsah/bystre/foto/jubilanti/gallova/deti
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/https
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/obsah/bystre/foto/jubilanti/gallova/deti
utorok, 08 jún 2010 20:05

Píše mi starostka obce Rožňavské Bystré pani Želmíra Gonosová

Napísal(a) Želmíra Gonosová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Po niekoľkotýždňovej odmlke Vám píšem, čo nového v Rožňavskom Bystrom. Poďme teda jedno za druhým. V nedeľu 6.6.2010 sme usporiadali pre naše deti do veku 15 rokov "Deň detí". Najprv toto popoludnie bolo plánované na ihrisku, ale vzhľadom na premočený terén sme ho presunuli pred miestnu základnú školu, kde prostredie je naozaj pekné, len tá budova ... (Škoda, už sa nám začína pomaly rozpadať a neviem tomu pomôcť, lebo peniaze na opravu nemáme a z fondov je nepriechodná, lebo nemáme nad 200 žiakov). Detičky boli pozvané na 14-tu hodinu, kde ich hudbou vítal náš stály "dídžej" Peťo Urban. Okolo 14,15 hod som všetky deti, rodičov a starých rodičov privítala a pozvala detičky na rôzne súťaže, ktoré mali na starosti naše mladé dievčatá Dominka Ďurská,

Evka Dovcová, Mirka Macková, Simonka Székelyová, Roberta Ilašenková a Tomáš Gonos. Pômocť im boli pripravené Silvia Lengová, Marcela Gajdošová a Ľubica Ďurská, ktoré hneď na úvod menili niektoré deti na nepoznanie, nakoľko ich vymaľovali farbami. Potom deti, ktoré chceli súťažiť dostali registračné lístky a hneď aj súťažili. Na túto akciu boli prizvaní aj policajti, Dobrovoľný hasičský zbor zo Štítnika a dobrovoľníčky ČK, za čom im všetkým patrí poďakovanie. – Všetko Vám už opísala Silvia Lengová, ja len v krátkosti, že tento deň sa nám vydaril. Je to zase jedna akcia, ktorá, myslím si,  bude pretrvávať aj do budúcnosti. Chcem sa aj týmto poďakovať všetkým, ktorí prispeli k organizovaniu tejto akcie, či sú to už spomínané dievčatá Dominika, Mirka, Evka, Simonka, Róberta, Tomáš, ďalej Silvia, Ľubica, Marcelka, ale hlavne sa chcem poďakovať kuchárkam zo školskej jedálne, ktoré nám opäť napiekli výborné buchty - Marike Uhrínovej a Mirke Kaššaiovej, za pripravené občerstvenie (párky a čaj) a samozrejme Ondrejovi Uhrínovi, ktorý toto všetko zabezpečil (povozil) a aj za to, že nám založil oheň, aby mali požiarnici čo hasiť. V prílohe Vám ešte posielam pozvánku , ktorú obdžali všetky deti na túto akciu. Je zaujímavé, že aj v roku 2009 sme mali tiež "Deň detí" 6.6.2009.
   Chcem Vás ešte informovať, že postupujeme s rekonštrukciou kultúrneho domu. Rozbúrali sme sociálne zariadenie a vystavali nové. Strhli sme obloženie zo stropu a zo stien KD. Roíme vodovod, odtoky a izolujeme budovu. Vyčistili sme povalu nad celou plochou KD a OÚ a vyvozili sme 8 kontajnerov z tejto povaly. Nechcem Vám písať, čo všetko sa za tie roky tam naskladovalo a všetky nepotrebné zbytočnosti, ale verím, že to bude nakoniec pekná práca.
   A ešte ohľadom povodní.  V našej obci nás tieto veľké dažďové vody ako-tak obišli. Napáchali síce aj u nás niekoľko škôd, ale ľudia sa ich snažia odstrániť. Napríklad báči Doboš u Markušä majú zaplavenú celú studňu, voda sa im z nej vylieva. Hovorila som s nimi, ale vraveli mi, že si na takúto situáciu nepamätajú, hoci už majú 85 rokov. Potok nám splavuje všetko to, čo občania pred tým vyvážali za dedinu a robili čierne skládky. Napríklad  Zuzike Urbanovej a Kolárikovcom na hornom konci dediny podmýva voda breh. Novú ulicu zase vytápa voda spod bane "Mier", lebo každý a hlavne motorkári, narobia cesty a tými koľajmi voda preteká tam, kde by sme nechceli.
No ale rozpísala som sa. Zatiaľ sa majte pekne.
7. jún 2010

Starostka obce Rožňavské Bystré
Želmíra Gonosová
{jcomments on}

Čítať 3939 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:36

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!