streda, 03 september 2014 00:41

Pozdravujem Vás z Rožňavského Bystrého

Napísal(a) Želmíra Gonosová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

SNP-rb-28.8.2014 11-002aDobrý deň, pozdravujem Vás z Rožňavského Bystrého. Je tu september a v sobotu 6-teho organizujeme zase náš "Deň obce", na ktorý Vás chcem čo najsrdečnejšie pozvať. Mali sme štyri dni voľna, ale tento týždeň je pre nás veľmi krátky, lebo máme veľa povinností a len dúfam, že to stihneme. Na tento deň máme pripravený kultúrny program, kde vystúpia aj žiaci zo ZŠ a naša DFS Bystränky. Do tanca bude hrať ľudová hudba RELAX z Vlachova, podávať sa bude guláš.

Zároveň Vám posielam niekoľko fotiek z kladenia vencov pri pomníkoch padlých hrdinov - bratov Belákovcov, Ondreja Galla Krajného a Štefana Kalického. Malú slávnosť sme pripravili v predvečer 70. výročia SNP, a to práve touto spomienkovou akciou. Naša obec obdržalaestné uznanie" z príležitosti  70. výročia SNP za zásluhy v národnom boji proti fašizmu za oslobodenie, za rozvíjanie odkazu SNP. Ocenenie odovzdala tajomníčka oblastného výboru SZPB v Rožňave pani Irena Lacková.

Program otvoril Stanko Ďurský piesňou: Zvonia zvony..., potom nasledovali básne v podaní Paulínky Urbanovej a Paťka Kaššaiho, príhovor starostky obce, príhovor a udelenie ocenenia pani Lackovou, samozrejme zaspievala DFS Bystränky, bez ktorej si

nevieme predstaviť žiadnu akciu v obci. rb re-pytasky-A077aZáverom Stanko Ďurský zaspieval pieseň „Pán prezident..." a môžem Vám povedať, že každý prítomný bol týmto rozcítený. 

Nezabudla som Vám pripomenúť ani 41. Gemerský folklórny festival - "Rejdová 2014". Naša DFS Bystränky sa po roku opäťzúčastnila tohto festivalu. 

Vystúpili v sobotu 23. augusta 2014 v pásme "Žriedla nevysychajú". Prispeli doň pásmom tašky a potom išli na bál vo "felescimre".

 

Chýbala nám Dominika Ďurská, ktorá bola v tom čase na študijnom pobyte v Taliansku, ale sľúbila, že na Deň obce už istotne bude.

 

Zasielam Vám aj fotky zo športového dňa seniorov ZO Jednoty dôchodcov v Rožňavskom Bystrom, ktorý sa konal 16. augusta 2014, kde si naši seniori opäť pripravili súťaže, a to hod gumovou čižmou, kop na bránku a hod "metrovcom" a môžem povedať, že chlapi sa riadne činili.Po súťažiach nasledoval guláš, ktorý pripravil "dvorný" kuchár 

František Gelda a po ňom nasledovalo odovzdávanie kvetov jubilantom, ktorí tohto roku oslávili 70, ale aj 80 rokov. 

 

 

No a seniori sa nedajú zahanbiť, a tradične sa ujali harmoniky Ondrej Leng a Ján Dávid. 

Počasie im vydržalo, tak prajem, aby im vydržal aj tento elán.

A ešte aby som nezabudla – 26. júla 2014 sme mali už tradičný futbalový turnaj "Memoriál Jána Babiča, Petra Urbana a Miroslava Lindáka", ale tým sa nechválim, lebo sme zo štyroch mužstiev: Honce, Revúčka a Gemerská Poloma skončili na poslednom mieste.

 

rb-rozne obec 251-gelda-a

 

 

 Ale športový zážitok to predsa len bol. Vyhrala Gemerská Poloma. 

 

V tento deň 26.7.2014 sme mali aj mariášový turnaj o pohár starostky obce (už druhý rok), kde sa zúčastnili zástupcovia z rb-marias-rozne-obec-182aRožňavy, Popradu, Prešova, Košíc a Rimavskej Soboty, no a samozrejme mali sme zástupcov aj z našej obce - Tibora Barnu, Pavla Čapa a Jána Ilašenku.

 

Toľko o našich novinkách, prajeme dobré zdravie, pozdravujeme a dovidenia v Rožňavskom Bystrom. Tešíme sa na stretnutie!

 

 

Želmíra Gonosová,

starostka obce Rožňavské Bystré

 

picasa_albumid=6054582657061019633 

picasa_albumid=6054743893449670257

 
picasa_albumid=6054751102594094753
 
picasa_albumid=6054754363858067009
 
Čítať 4278 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:37

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!