×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/obsah/bystre/kniznica
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/obsah/bystre/kniznica
štvrtok, 03 január 2013 13:49

V Rožňavskom Bystrom sa na Nový rok prihovárala pani starostka Želmíra Gonosová Doporučený

Napísal(a) -ŽG-
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Rok 2012 je za nami, ubehol rýchlo, ani sme sa nenazdali. V našej obci Rožňavské Bystré je niekoľkoročným zvykom, že starosta obce pozdravuje svojich občanov prostredníctvom miestneho rozhlasu 1. januára popoludní. A nebolo tomu ináč ani tohto roku. Starostka obce pani Želmíra Gonosová v mene samosprávy obce zaželala na prahu Nového roka 2013 všetkým spoluobčanom veľa zdravia, šťastia, Božieho požehnania, úcty, rodinnej pohody, pracovných úspechov a

tolerancie. Nezabudla ani na svoju domovinu Slovensko, ktoré v Novom roku oslávilo 20. výročie vzniku samostanej nezávislej Slovenskej republiky. V novoročnom príhovore pani Gonosová spomenula práce a akcie, ktoré sa v obci priebehu roka urobili a poďakovala sa všetkým, ktorí  pomáhali. Osobitne sa poďakovala Obecnému zastupiteľstvu, PZ GERLACH skupina Rožňavské Bystré, s ktorým sa každoročne pripravuje výstup na chatu "Zeme" a guláš na "Deň obce", TJ Baník Rožňavské Bystré, ktorá reprezentuje našu obec na pôde futbalu, DFSk Bystränky za reprezentáciu obce po kultúrnej stránke a zachovaní a šírení bystränských zvykov a obyčají, ďalej UaPPS, mládeži, dôchodcom, sponzorom, firmám i evanjelickej cirkvi. Samostatne v príhovore spomenula aj narodenie detí, ktoré vlani uzreli svetlo sveta, a tými boli: Zuzana Babičová, Samuel Krempaský, Sandra Bubenčíková, Vanesa Tomková, Adriana Boldiová, Alex Gaži. Manželstvo uzavreli: Ivan Pástor a Anna Gašpárová, Estera Gallová a Ladislav Kuhlík. Navždy sme sa rozlúčili s: Máriou Ďurskou, Zuzanou Dávidovou, Jánom Polyákom, Annou Ďuránovou, Marienkou Valkovou a Jurajom Sedlákom.
Najstaršou občiankou je naďalej pani Terézia Jančošeková, ktorá v roku 2012 oslávila životné jubileum  - 100 rokov. Najstaršími mužmi v našej obci sú Ján Doboš a Ján Gajdoš. Počet obyvateľov dosiahol k 31.12.2012 613, čo predstavuje oproti roku 2011 prírastok 10 obyvateľov.
-ŽG-
{jcomments on}

Čítať 3627 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 11:00

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!