JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/obsah/betliar/kronika

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/obsah/betliar/kronika
piatok, 02 január 2015 16:49

Vianočný šachový turnaj v Betliari patril domácemu Gabrielovi Barczimu

Napísal(a) Mgr. Ondrej Bašták Ďurán

be vst SAM 0385aDňa 27.12.2014 sa v Betliari konal otvorený šachový turnaj organizovaný Obecným úradom Betliar a Šachovým oddielom Tatran Betliar. Turnaj príhovorom otvoril starosta obce Ľubomír Zatroch, ktorý sa zúčastnil aj odovzdávania cien víťazom. Turnaj sa konal v kultúrnom dome v Betliari so začiatkom o 9:00. Hralo sa švajčiarskym systémom 2x15 min na 9 kôl, so štartovným 2,50 € v čom bolo započítané jedlo a občerstvenie.
Turnaja sa zúčastnilo 36 hráčov, z nich mnohí boli hráči Gemerskej šachovej ligy. Víťazom turnaja sa stal betliarsky hráč Gabriel Barczi so ziskom 8 bodov z 9 možných, na druhom mieste sa umiestnil Tomáš Ligárt z Plešivca, hráč s najvyšším ratingom na turnaji, ELO 2205, s počtom bodov 7,5 a Buchholzom 54 a na treťom mieste sa umiestnil hráč Vojtech Ištók z Tornale s rovnakým počtom bodov ako druhý Ligárt, ale s nižším Buchholzom 52.
Podrobné výsledky turnaja nájdete v tabuľke nižšie.

Usporiadatelia si pre všetkých hráčov pripravili víťazné ceny. Pri vyhlasovaní výsledkov od 1. miesta po posledné si hráči mohli vybrať cenu

zo všetkých vystavených cien.
Po skončení riadneho šachového turnaja sa niektorí z hráčov prihlásili na Blitz turnaj s tempom 5 minút, celkovo 18 hráčov. Hralo sa švajčiarskym systémom na 9 kôl. Vyberalo sa štartovné 2 €, ktoré sa potom prerozdelilo víťazom turnaja.

Víťazom bleskového turnaja sa stal Tomáš Ligárt z Plešivca so ziskom 9 bodov z 9 možných. Na druhom mieste so ziskom bodov 6 a Buchholzom 50,5 sa umiestnil Milan Šafárik st. z Revúcej, na treťom mieste sa umiestnil Ondrej Bašták Ďurán z Gemerskej Polomy s rovnakým počtom bodov ako Šafárik, ale s nižším Buchholzom 50.
Súťažilo sa v priateľskej povianočnej atmosfére, aj keď niektoré momenty dokázali v hráčoch vyvolať búrlivé rekcie. Víťazom gratulujeme a prajeme veľa šťastných športových zážitkov do budúcnosti.