nedeľa, 27 január 2013 19:49

Víťazom amatérskej ralley Dobšinská zima 2013 stačilo trať absolvovať za 8:52:45 minút Doporučený

Napísal(a) mg

Osemdesiatpäť súťažiacich dvojíc so svojimi autami sa prihlásilo na trať amatérska rallye Dobšinská zima 2013. Snehom a miestami i ľadom pokrytá trať dovolila do cieľa nakoniec prísť a klasifikovať tak sedemdesiat dvojíc. Zvyšok buď do cieľa nedošiel, alebo sa na štart nepostavil. Trať súťaže jedenásteho ročníka rallye pozostávala z troch rýchlostných skúšok v celkovej dĺžke 11,5 kilometra. Ako prvých v cieli rozhodcovia privítali dvojicu Jozef Béreš, Ladislav Slovák

z Debraď/Dobšiná, ktorá na Ibize Sumpresia po troch jazdách dosiahla najlepší čas 8:52:45 min. Dobre si viedla aj čisto domáca dvojica Vlastimil Majerčák, Pavol Majerčák jazdiaca na Mitsubishi Lancer EVO IX obsadila nakoniec druhé miesto časom 8:55,61 min. Tomáš Kukučka a Marek Podobník (Považská Bystric/Lubeník) časom 9:01,10 obsadila ako tretia posádka. Najlepšiu zahraničnú posádku tvorila dvojica András HADIK, Krisztian Balla z Miškovca, ktorým patrí štvrté miesto a dosiahnutý čas 9:21,60. Pretekali na aute Subaru Impreza N12.
Do cieľa došlo 19 posádok, z ktorých aspoň jeden bol z Dobšinej, alebo Rožňavského okresu. Rozhodcovia zaregistrovali medzi pretekármi i trinásť žien. Najlepšiu z nich takúto dvojicu tvoril pár František Banyasz, Klaudia Proschingerova z Rožňavy, resp. Nižnej Slanej. Časom 9:56,43 sa zaradili na celkové 9. miesto. Jazdili na aute SEAT IBIZA 1,9TDI.