×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/sport/stolny/rakovnica
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/sport/stolny/rakovnica
nedeľa, 11 november 2012 14:45

Vznikol stolnotenisový klub Baník Rakovnica Doporučený

Napísal(a) Dr. J. Sabo
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Stolný tenis je hra, ktorá sa väčšinou realizuje v priestranných miestnostiach. V Rakovnici má veľmi dlhú tradíciu. Vystriedali sa pri ňom mnohé generácie. Dom kultúry bol a je tým ideálnym miestom, kde sa môže rozložiť viacero stolov, trénovať, súťažiť. 
V súčasnosti sa trénuje, súťaží. Tradícia prenášaná z generácie na generáciu pokračuje. Vekove starší, stredná generácia i mladší hráči berú do ruky rakety, loptičku a snažia sa vyhrať. Skúšajú nové formy hry,

ovládania rakety, ovplyvňovania úderu do loptičky a jej dopadu spoluhráčovi na hraciu plochu, atď.
V posledných desaťročiach sa v obci pravidelne robili turnaje. Najvhodnejším obdobím bola jar a zima. Spočiatku to boli veľkonočné turnaje. Pozdejšie vianočné turnaje. Tohto roku stolný tenis, po starom ping-pong, nadobudol nové rozmery. Už to nie je len obecná záležitosť, ale súťaž v rámci okresu Rožňava. A to je vyšší level. Tak vznikol Stolnotenisový klub Baník Rakovnica. „Šéfom" STK je Štefan Murza st., jeho zástupcom Stanislav Blahút. Členovia: Viliam Máťáš, Radoslav Chlebuš, Ľuboslav Sedlák, Ľubomír Gallo. Obecné zastupiteľstvo a starosta obce Ľ. Lešták klubu vyšli v ústrety. V KD môžu trénovať, súťažiť v rámci rozpisu, a tým reprezentovať obec, šíriť jej meno. Naplnenie zámeru okrem hry im umožňujú dresy, na ktorých je erb obce i názov klubu.
Podľa slov predsedu klubu „otvorené dvere do klubu majú všetci záujemcovia o tento druh športu. Naším zámerom, okrem iného, je vytvorenie B mužstva, v ktorom by boli združení mladší športovci." 
Veríme, že základný káder sa postupom času rozrastie o ďalších členov. „Sme radi, že táto športová aktivita našla ohlas medzi občanmi. Podporujeme všetky organizácie na území obce. Radi uvítame a umožníme činnosť aj ďalším aktivitám športovým, kultúrnym, profesným, záujmovým. Želáme si, aby naši občania žili čo najaktívnejšie,“ zdôraznil starosta obce Ľubomír Lešták.
Text a foto: Dr. J. Sabo

{gallery}sport/stolny/rakovnica{/gallery}
{jcomments on}Čítať 2699 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 11:05

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!