Vytlačiť túto stránku
pondelok, 14 marec 2016 22:50

Z Košíc si mladí revúcki karatisti odviezli 3 medaile bronzového lesku

Napísal(a) KK Revúca

Dejiskom druhého kola Slovenského pohára detí a žiakov v karate sa dňa 12. marca 2016 stala východoslovenská metropola Košice. V športovej hale SOŠ Železničné na Palackého ulici sa stretla veľká masa detí z celého Slovenska, spolu 368 pretekárov zo 46 klubov! Karate Klub Revúca na Slovenskom pohári reprezentovalo 6 pretekárov.

ra kara 04Z Košíc sme neodchádzali naprázdno, získali sme 3 medaile bronzového lesku. Hneď o dve sa zaslúžil vo vekovej kategórii 6 až 7 ročných, Juraj Prč, ktorý v súborných cvičeniach kata obsadil 3. miesto a na stupne víťazov sa postavil aj po športovom zápase kumite vo váhovej kategórii do 30 kg.
Ďalší cenný kov vybojoval medzi 8 až 9 ročnými chlapcami v kumite Štefan Teyerl. Blízko k ďalšiemu medailovému zápisu mal aj Matej Herich v katách, medzi 10 až 11 ročnými, ktorý tesne prehral o jednu vlajku v pomere 1:2. Napriek snahe o dobrý výsledok v úvodných kolách skončili svoju púť Pavol Halaj, Matej Meško i Marko Bajús.
Vedenie klubu gratuluje medailistom a všetkých patrí pochvala za dobrú reprezentáciu.