pondelok, 18 apríl 2016 09:51

Mladí karatisti z Revúcej získavajú nielen skúsenosti zo súťažení, ale už aj medaily

Napísal(a)

V nedeľu 17. apríla 2016 sa siedmi pretekári Karate Klubu Revúca zúčastnili otvorených majstrovstiev Bratislavskej únie karate detí a žiakov spojených so 4. kolom Bratislavského pohára mládeže. Súťaž, ako tradične, sa začala najprv v disciplíne súborné cvičenia kata. Vo vekovej kategórii 8 – 9 roční chlapci nás reprezentovali Štefan Koreň a Juraj Prč. Prvý menovaný si počínal pomerne dobre, no v zápase o bronz prehral a obsadil konečné 4. miesto.

Pre Juraja Prča to bol debut v tejto vekovej kategórii, koncom marca mal 8 rokov a tak prešiel do vyššej kategórii, tu zatiaľ len zbiera prvé skúsenosti. Medzi staršími chlapcami 10 – 11 rokov v katách štartovali až piati naši pretekári Lukáš Bánes, Matej Meško, Marko Bajús, Matej Herich a Pavol Halaj.
L. Bánes, M. Meško i M. Bajús súťažia svoju prvú sezónu a dá sa povedať, že sa postupne etablujú na súťažnej scéne a postupne získavajú skúsenosti. Skúsenosť sa prejavila aj teraz, keď po dobrých výkonoch sa P. Halaj stretol s klubovým kolegom M. Herichom o postup do finále, kde zvíťazil Halaj. Pavol Halaj dominoval aj vo finále, keď porazil súpera z Realu
Trenčín a zaslúžene vyhral. V súboji o bronz vyhral po dobrom výkone. Po jednotlivcoch ešte prebehli súťaže družstiev v kata, kde sme postavili team A, v zložení: P. Halaj, M. Herich a Š. Koreň a team B, v zložení: L. Bánes, M. Meško a M. Bajús. Na našu radosť obe naše družstvá obsadili 3. miesta.
Po dekorovaní medailistov v súborných cvičeniach kata a prestávke pokračovala súťaž v športovom zápase kumite. Ani v športovom zápase sme sa nestratili, keď najprv vo váhovej kategórii chlapcov 8 – 9 roční, Juraj Prč vybojoval pekné 3. miesto. V tej istej vekovej kategórii, ale vo váhe do 32 kg získal bronzovú medailu aj Štefan Koreň. Medzi 12 – 13 ročnými chlapcami do 45 kg pridal bronz aj Lukáš Bánes.
Vedenie klubu blahoželá medailistom a všetkým ďakuje za vzornú reprezentáciu klubu.