utorok, 02 máj 2017 12:23

Šestica zástupcov Karate Klubu Revúca úspešná aj na Bratislavskom pohári mládeže

Napísal(a) A. B.

V nedeľu, 23. apríla 2017 usporiadala Bratislavská únia karate majstrovstvá Bratislavskej únie detí a žiakov + Bratislavský pohár mládeže, 4. kolo. Na majstrovstvách sa zúčastnila aj šestica zástupcov  Karate Klubu Revúca. V slušnej konkurencii si domov odnášali až 6 cenných kovov. Medzi chlapcami vo veku 8 – 9 roční v súborných cvičeniach kata štartoval Tadeáš Sabol, ktorý po dobre odvedenom výkone obsadil pekné 3. miesto. V tej istej kategórii sa predstavil pri svojej súťažnej premiére Miroslav Franko,

ktorého chválime za snahu a bojovnosť, no zatiaľ to na pódiové umiestnenie nestačilo. Vo vyššej vekovej kategórii 10 – 11 roční sa predstavil Lukáš Kilik, ktorý vybojoval bronz a rovnako tak aj Štefan Koreň. Medzi mladšími kadetmi vybojoval Pavol Halaj zlato a Matej Meško striebro. Našu medailovú bilanciu zavŕšil ziskom zlatej medaily v športovom zápase kumite vo váhovej kategórii do 35 kg Štefan Koreň.