nedeľa, 29 september 2019 18:57

Štyridsaťdeväť gólov padlo v 7. kole šiestej futbalovej ligy Doporučený

Napísal(a) MG od
Z majstrovského futbalu 7. kola 6. ligy ObFZ Rožňava medzi OTJ Honce a Sokol Pača 5:3. Z majstrovského futbalu 7. kola 6. ligy ObFZ Rožňava medzi OTJ Honce a Sokol Pača 5:3. Foto: Marek Mogyoróši.

Pekná jesenná úroda gólov v tomto poslednom septembrovom majstrovskom zápolení patrí najmä strelcom šiestoligových mužstiev horného Gemera. Celkom ich padlo 49. Ani jeden z nich nebol vlastný. Potešiteľné je i to, že najviac – 10 ich videli diváci v Hrhove a v Rožňavskom Bystrom. Osem gólov potešilo divákov na zápase v Honciach i v Dlhej Vsi. O gól menej zapísali rozhodcovia strelcom gólov v zápase Krásnohorská Dlhá Lúka s Gemerskou Hôrkou. Úroda gólov sa prejavila i v počte strelených gólov jednotlivcami.  Po tri góly si v tomto kole pripísali do súťaže strelcov títo hráči: L. Héger, G. Šmajda, M. Žiga, A. Hanzlík a Ján Rochl. Ešte spomeňme, že červenými kartami svojich priaznivcov v tomto kole nepotešili T. Kandalík a A. Szaniszló.

D O S P E L Í

V. LIGA K-G  9. KOLO

FK Budimír - MFK Rožňava 2:1 (0:1). G: R. Kalinka 2 (1 z PK) - J. Figúr, ŽK: T. Magáč - O. Vysoký, R: P. Rapač - L. Kunzo, T. Metiľ. Div.: 100.

BUDIMÍR: M. Lukáč - R. Tomasch (C ) (55´ R. Kalinka), M. Palečko, L. Hajduk, M. Tóth (16´ M. Kočiš), T. Magáč, I. Talpaš, M. M. Lumtzer, M. Jurek (89´  N. Kompuš), E. Surget, Ch. Hric.

ROŽŇAVA: L. Šalamon (C ) - O. Vysoký, J. Figúr, P. Sappanoš, M. Ikri (69´ J. Ivanič), T. Németh, M. Chochol (64´ P. Kontra), J. Korfanta, D. Grulyo, A. Ragán, L. Dávid.

Rožňavskí piatoligisti od začiatku súťaže spoznávajú ako ťažko je vybojovať si stratené pozície z minulosti. V Budimíri vyhrali polčas Figúrovým gólom z 28. minúty, ale záver stretnutia vyšiel lepšie domácim, ktorí si pomohli aj pokutovým kopom.

KF Kysak – FK Krásnohorské Podhradie  2:1 (2:1). G: R. Jahňák, K. Čarný - J. Rencsok, ŽK: Ľ. Bičkoš, V. Demko, S. Novák, M. Oros – J. Kovács. ČK: I. Oravec (KP), R: Š. Miľo - D. Kačmár, Š. Kavčák, DS: A. Koščo. Div.: 150.

KYSAK: M. Varga – M. Olejár, Ľ. Bičkoš, V. Demko, S. Novák (C ), R. Jahňák, M. Oros, M. Jánošík, M. Pankievič, A. Kvaka, K. Čarný.

PODHRADIE: D. Džačár - N. Luko, J. Erdofalvi (C ), J. Benedik, J. Rencsok, T. Hajdúk, T. Béke, J. Kovács, M. Smrek, I. Oravec, M. Seman.

Posledné mužstvo súťaže si doma poradilo v tomto zápase s bývalým účastníkom IV. ligy z Krásnohorského Podhradia, hoci hostia sú momentálne v tabuľke o 7 bodov pred nimi. O víťazstve zrejme rozhodla vyššia bojovnosť domácich, ktorá bola ohodnotená 4 žltými kartami. Hostia doplatili na nebezpečnú hru svojho hráča, ktorý musel opustiť ihrisko už v 52. minúte po udelení červenej karty od hlavného rozhodcu.

OSTATNÉ VÝSLEDKY KOLA: Kokšov-Bakša - Dvorníky-Včeláre 2:2, Malá Ida - Lokomotíva Košice 3:2, Perín - Košická N Ves 3:1, Poproč - Seňa 2:0, Ždaňa - Čečejovce 1:2.

6. LIGA DOUBLE STAR BET 7. KOLO

udaje 6 ligy 7 koloZlatý klas Dlhá ves – MFK Dobšiná 7:1 (6:1). G: M. Kliment 2, A. Mezei, P. Mičinsky, V. Kováč, P. Peprik, Zs. Mezei - Jer. Barnák. ŽK: 0 – Jer. Barnák, M. Tokarčík. R: G. Rási - T. Gyenes, J. Molnár, DS: L. Šalamon. Div.: 80.

DLHÁ VES: G. Pomaj – K. Segyo, M. Makkai (C ), M. Lorinc, A. Mezei, V. Kováč, A. Orvos, M. Kliement, P. Mičinsky, P. Peprik (68´ Zs. Mezei), D. Novák (46´ A. Pomaj).

DOBŠINÁ: M. Oravec – I. Gallo (78´ M. Majerčák), M. Poliak, P.Revay (C ), Jer. Barnák, M. Tokarčík, S. Ogurčák, M. Ogurčák, P. Hutník, A. Bašták, Š. Brondoš (65´ M. Dudra).

Domáce mužstvo Dlhej Vsi, ktorého priemerný vek je 24,53 roka, bolo silným súperom pre hostí z Dobšinej s väčšinou mladíkov vo veku asi 23,8 rokov. Už v 1. polčase ukázali divákom, kto je na ihrisku pánom, keď aj najmladší hráč domácich 17-ročný Miloš Kliment  ešte do polčasu dvakrát skóroval. Hostia odpovedali iba jedným gólom ich najlepšieho hráča Jerguša Barnáka.

Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka - FK Gemerská Hôrka 6:0 (1:0). G: L. Héger 3 (1 z PK), N. Barczi 2, Š. Bodnár, ŽK: bez kariet, R:  J. Kamenský - J. Molnár, DS: Š. Bodnár, Div.: 50.

DLHÁ LÚKA: M. Manko – K. Albert, R. Dókus, R. Pásztor, A. Kerekeš (81´ P. Máté), J. Čižmár, L. Héger, Š. Bodnár (C ) (64´ J. Péči), P. Klárik (81´ T. Zagiba), A. Rigó, N. Barczi (70´ O. Kerekes).

HORKA: J. Šálek - M. Lukáč, Sz. Gergely, A. Gyurán, J. Szabari, M. Csupori (57´ D. Kokény), Cs. Várady, Š. Tóth (C ), D. Valent, A. Gergely, R. Kóňa (46´ T. Šofranko).

Keď domáci futbalisti proti nováčikovi z Gemerskej Hôrky vsietili v 1. polčase iba jeden gól, hostia zrejme očakávali iba malý gólový rozdiel. V druhom však “išla karta” najlepšiemu strelcovi domácich Hégerovi, ktorý sa zaskvel tromi gólmi do siete hosťom. Pridal sa ešte k nemu v druhom polčase útočník Barczi a rozdiel vo výkonnosti bol badateľný. Pochváľme súperov za slušnú hru.

FK Baník Drnava – TJ TATRAN Betliar  2:1 (1:0). G: K. Šoltés, R. Kovács - L. Lorincz, ŽK: bez kariet. R: P. Galík - T. Gyenes, DS: O. Vysoký, Div.: 50.

DRNAVA: G. Józsa - P. Búlik (C ), E. Polyák, N. Vozár, J. Barczi, D. Tisza, B. Šoltés (58´ J. Bernáth), R. Kovács, R. Szilágyi (90´ J. Komlei), K. Šoltés, R. Fábian (71´ A. Polyák).

BETLIAR: L. Fabian – D. Poťmák, Ľ. Árvay, S. Cirbus, I. Lorinc, R. Fabián, B. Silárdi (63´ Ľ. Šofranko), M. Oravec, M. Marciš (C ), D. Szilardi, L. Lorincz.

Obidve mužstvá sa stretli medzi sebou už nespočetnekrát, a preto sa už dobre poznajú. I tak však bolo dosť riskantné prísť do Drnavy iba s jedným náhradníkom. Rovnocennú hru produkovali iba v druhom polčase, keď rozhodol gól z 1. polčasu, ktorý vsietil najlepší strelec domácich Kilián Šoltés. Strelecky sa pokúšal ohroziť bránu Drnavy iba najstarší hráč Betliara Ladislav Lorincz, čo na víťazstvo bolo 3 minúty pred koncom málo.

OTJ Honce – TJ Sokol Pača  5:3 (3:2). G: L. Hajdu 2, M. Boroš, J. Pástor, M. Gallo - Ľ. Lukáč 2, R. Bubenčík (PK), ŽK: L. Hajdu – R. Bubenčík, J. Liška. R: P. Béreš - G. Rási, DS: F. Drenko. Div.: 50.

HONCE: F. Čapó - M. Molnár, J. Sklenár, L. Varga, M. Gallo, D. Forgáč, R. Madarász, J. Pástor (C ), L. Hajdu, M. Boroš, V. Tokoly.

PAČA: R. Nemec – I. Demján, M. Lopata, G. Ongyik, R. Bubenčík, J. Liška, D. Gere, M. Szilágyi, J. Rusnák, Ľ. Gajdoš, Ľ. Lukáč.

Rušný zápas videli diváci na ihrisku v Honciach, kde sa predstavil vlaňajší víťaz 7. ligy. Začal pri Hončanoch dobre, keď sa ujal vedenia už v 16. minúte. Vo vedení sa potom striedali obidve mužstvá. O víťazovi rozhodol 2. polčas, v ktorom dva góly po sebe dali domáci Hončania. Diváci videli v tomto zápase až 8 gólov, o ktoré sa pričinili i Sokoli z Pače.

Baník Rakovnica – OFK Vyšná Slaná 0:4 (0:2). G: B. Kuzma, Š. Domik, D. Kalis, O. Liptai. ŽK: 0 - O. Liptai, R: D. Poťmák - J. Gyenes, DS: P. Béreš. Div.: 60.

RAKOVNICA: L. Prodochl – G. Rusnák, L. Fabian (C ), P. Brdár, L. Gábor, O. Vavrek, P. Jágerský, P. Szollos, P. Hencel (75´ L. Gemerský), F. Viola, M. Štefan (81´ A. Burdiga).

SLANÁ: A. Gallo – G. Keršák (54´ M. Gallo), Š. Domik, F. Gallo, P. Rogos, M. Fifik (68´ Joz. Barnák), B. Kuzma (C ), J. Gallo (75´ M. Laurinc), O. Liptai, D. Kalis, O. Kračún.

Domáci privítali na svojom ihrisku po prvýkrát vysokého favorita z Vyšnej Slanej. Hostia to aj svojím výkonom potvrdili, keď do útoku zavelil ich kapitán Kuzma už v 6. minúte gólom zo štandardnej situácie. Rakovničania vo svojej bráne predstavili  v tomto ročníku už štvrtého brankára.

FK Hrhov - Baník Štítnik  10:0 (5:0). G: G. Šmajda a M. Žiga po 3, R. Grosmann a G. Veverica po 2. ŽK: 0 – M. Gábor. R: J. Szor – R. Farkaš, DS: J. Bobrik, Div.: 70.

HRHOV: A. Bartók - G. Veverica (C ), Z. Uveges, An. Herczeg, Att. Herczeg (65´ R. Mikulec), M. Žiga, G. Šmajda (80´ Ľ. Kardoš), P. Ribár (60´ M. Rybár), R. Grosmann (60´ J. Štefán), E. Mackovják, A. Kocsík.

ŠTÍTNIK: M. Čipka - Š. Karalo, D. Gábor, M. Puškáš, D. Tolnai, A. Gábor, A. Milko, J. Žiga, E. Ferenc.

strelci 6 7 koloHrhovčania si v predchádzajúcich rokoch vychovali v mládežníckych súťažiach výborných nasledovníkov, ktorí už začínajú prinášať mužstvu prvé ovocie. Aj v tomto zápase sa najmä mladí hráči gólovo presadzovali a najslabšiemu súperovi zo Štítnika nadelili desať pekných gólov. Hostia sa nezmohli ani na jeden.

Baník Rožňavské Bystré - FK Plešivec 7:3 (4:0). G: A. Hanzlík a Ján Rochl po 3, P. Kubej – D. Bodnár 2 (z PK), A. Prónyai. ŽK: J. Tomi, A. Rochl, J. Lipták-Giba, Ján Rochl – D. Szkokan. ČK: T. Kandalík - A. Szaniszló. R: L. Gyenes – V. Babik, DS: J. Kerekes. Div.: 100.

BYSTRÉ: T. Kandalík - J. Tomi, A. Rochl, Jak. Rochl, T. Kuchta, P. Kubej, P. Milko, J. Lipták-Giba, R. Rochl, A. Hanzlík (79´ P. Minčík), Ján Rochl (C ).

PLEŠIVEC: M. Štefaník - Z. Halász, D. Bodnár (C ), D. Szkokan (84´ K. Horváth), R. Volčko, R. Kováč, A. Szaniszló, A. Prónyai, T. Čech, M. Fandák, K. Illés.

Až tretí súboj týchto dvoch súperov ukázal, v čom je sila domáceho mužstva. Hostia si doteraz odniesli z Bystrého bod, ale na sedem gólov budú dlho spomínať. V druhom polčase sa už zdalo, že si vybojujú remizu, ale domáci za stavu 4:3 pridali a domov si horkú bystranskú sedmičku odviezli Plešivčania. V dobrom bude spomínať najmä domáci hráč Hanzlík, ktorý sa doteraz po prvýkrát zaskvel v jednom zápase tromi gólmi. Viac o tom by vedel povedať aj Jano Rochl, ktorému rovnako pristali ďalšie tri do súperovej brány.

7. LIGA DOUBLE STAR BET

udaje 6 kola 7Družba Čoltovo - MFK Rožňava B  2:3 (1:1). G: G. Lázók, Sz. Lakatoš - L. Drobňák, T. Lipták, L. Dávid. ŽK: S. Varadi, Sz. Lakatoš, O. Mihálik - 0. R: R. Klinko – M. Šimčák, E. Kovács, DS: J. Bobrík. Div.:20.

ČOLTOVO: Cs. Jonáš - K. Nagy, J. Rippanc (62´ G. Molnár), S. Sivicek (74´ Š. Kárász), O. Mihálik, A. Pongó (46´ E. Jonás), R. Džobák, S. Varadi, M. Kékeši (46´ J. Jonás), G. Lázók (C ), Sz. Lakatoš.

ROŽŇAVA B: D. Oravecz – J. Ivanič, R. Greško, J. Horvát, D. Beke, M. Horvát, A. Gyombér (C ), T. Lipták, R. Ďurský (84´ A. Koteles), L. Drobňák, L. Dávid.

strelcipo6 kole7 ligyFK Krásnohorské Podhradie B - ŠK Polom Gemerská Poloma 1:7 (0:2). G: Joz. Gulykás - M. Gallo 3, Ľ. Hatvaník 2, B. Milko, M. Havrlent. ŽK: P. Darvaš, N. Gunár - M. Dorčák. R: J. Šofranko - J. Gyenes, V. Babik, DS: O. Vysoký. Div.: 40.

PODHRADIE B: Ján Gulykáš - Joz. Gulykás (C ), M. Tolvaj, P. Darvaš, Š. Tolvaj,Š. Darvaš, R. Darvaš, K. Horváth, G. Polyák, N. Gunár, R. Horváth.

POLOMA: M. Šály - M. Havrlent, ľ. Hatvaník, M. Schvarz (C ), L. Jasenka, J. Lišuch, Mil. Gallo, M. Dorčák, A. Kovács, B. Milko (70´ J. Spišiak), Mar. Gallo.

Mladosť Jovice – FK Baník Štítnik  : (). G: , ŽK: , R: M. Šimčák - E. Kovács, DS: L. Šalamon. Div.: 47.

JOVICE: T. Parada – G. Grecmacher (C ), J. Fazekaš, R. Mihók, M. Ruszó, O. Tokolyi, R. Polyak, R. Szendi, D. Barczi, O. Parada, R. Farkaš.

IV. LIGA K-G 7. KOLO

MFK Spartak Medzev – FK Baník Drnava 2:4 (0:2). G: E. Horváth (PK), K. Dzurik – A. Spišák 2, P. Gavlák, A. Polyák. ŽK: P. Buágyi, M. Tóth - A. Polyák. R: S. Horváth. Div.: 30.

MEDZEV: M. Vitéz - F. Hovanec, P. Bugyi, E. Horváth, F. Rakacký, O. Viszlay (C ), M. Tóth, K. Dzurik, J. Brostl.

DRNAVA: A. Ďurán - M. Kováč (C ), K. Kovács, P. Pilát, G. Petro (73´ A. Anna), P. Gavlák, J. Bernáth, A. Parada, A. Šimko, A. Polyák (87´ P. Bernát), A. Spišák.

Domáci nastúpili iba desiati.

FA BENECOL Košice - ŠK Poloma Gemerská Poloma 1:5 (0:2). G: D. Grohol – A. Labuda 3, M. Seman, D. Rybár (PK). ŽK: bez kariet. R: D. Novák. Div.: 3.

BENECOL: T. Kováč - M. Mackanič, J. Chlusta, R. Kyjevský, A. Bartoš (C ), F. Mušinský, D. Grohol, J. Kobularčík, T. Bodnár, T. Zabavník, Š. Mravec.

POLOMA: M. Bubenčík - G. Krčmár, L. Polanecký (C ), J. S. Želinský, M. Gábor, P. Slavkovský, D. Rybár, J. Polanecký, A. Labuda, M. Seman, D. Dovalovský.

OSTATNÉ VÝSLEDKY KOLA: FK Geča - FK Kechnec 1:1, Cementár Turňa n/B - Poproč 3:0.

5. LIGA – 5. KOLO

TJ Zlatý klas Dlhá Ves – FK Krásnohorské Podhradie 2:5 (1:1). G: D. Fabián, T. Segyo – L. Horváth a P. Darvaš po 2, M. Bakoš. ŽK: 0 – M. Bakoš, P. Darvaš, ČK: J. Viola, D. Fabián - 0. R: J. Šofranko. Div.: 20.

DLHÁ VES: Z. Farkas - Á. Rusó, J. Viola, A. Čobády, O. Greško, D. Fábián, L. Molnár, N. Székely, G. Tomi (C ), T. Segyo, D. Smitka.

PODHRADIE: S. Gunár - J. Horváth, G. Ziga, D. Mikula, L. Horváth, N. Darvaš, M. Bakoš, P. Darvaš (C ), P. Lenkei.

Hostia, ktorí nastúpili na zápas iba deviati, prekvapivo vyhrali nad domácimi.

TJ Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka mala voľno.

II. liga-SŽ-U15-sk.A-VsFZ 7. KOLO

MFK Rožňava - FA Buzica 2:10 (1:4). G: T. Koóš, J. Fedor - K. Horvát 4, R. Baščúr 3, S. Dobos, R. Dunka, A. Žiga. ŽK: P. Škvareniak - M. Tóth, S. Dobos. R: L. Marton. Div.: 20.

ROŽŇAVA: P. Varga - N. Podracký, J. Fedor (C ), M. Ligart, D. Šelmeci (42´ N. Makkay), M. Sviežený, P. Škvareniak, T. Koóš, Ch. Fabian, A. Grecmacher, M. Vávrová.

BUZICA: M. Suchovič (C ) - K. Strama, D. Brosztl, O. Horváth, M. Tóth, R. Baščúr, K. Horvát, R. Dunka, S. Dobos, D. Ucekaj (42´ A. Žiga), M. Haluška.

II. liga-MŽ-U15-sk.A-VsFZ 7. KOLO

MFK Rožňava - FA Buzica 3:1 (1:1). G: R. Král, P. Rogos - A. Horváth. ŽK: 0 - J. Nagy. R: L. Marton. Div.: 20.

ROŽŇAVA: K. Horňák - F. Polyák (C ), M. Šeďo, S. Petergáč, M. Mlynár, P. Tomášik, R. Král, J. Pisch, M. Gašpar, R. Farkaš, S. Chochol, Š. Šimon, H. Heleczy, P. Rogos, D. Kubica, M. Mikolaj, D. Dókus, L. Beke.

BUZICA: A. Hovanec - O. Podrackí (C ), M. Szilvássy, J. Nagy, D. Dzúrik, B. Zsóka, L. Brosztl, N. Takáč, M. Szalka, R. Dunka, A. Horváth, F. Szabo.

3. LIGA

MFK Dobšiná - FK Plešivec 1:4 (1:1). G: S. Čonka - E. Lalik 2, D. Szabari, A. Lovas. ŽK: Š. Krága - 0. R: M. Ďurček. Div.: 30.

DOBŠINÁ: T. Filický - P. Dunajský, M. Kašpar, Š. Krága, O. Lončák, D. Filiczky, S. Čonka (C ), P. Varga, S. Mikolaj (60´ D. Lacko), S. Lévay, E. M. Baluš.

PLEŠIVEC: J. Kárász - A. Lovas, K. Garaj, S. Szabari, D. Beke (C ), E. Lalík, O. Hurák (65´ Cs. Bimbó), A. Székely (55´ M. Viola), K. Bernáth (60´ A. Bernáth), Š. Pástor, D. Fako (36´ Dan. Fako).

FK Krásnohorské Podhradie - ŠK BEMIFO 7:4 (4:2). G: V. Zubatý 4, M. Gulykáš, J. Gulykáš, E. Darvaš - S. Hricko 2, L. Szaszák, S. Bubenčík (PK). ŽK: bez kariet. R: L. Gyenes. Div.: 50.

PODHRADIE: R. Horváth - A. Darvaš, L. Gulykáš, M. Gulykáš, J. Gulykáš (C ), V. Zubatý, E. Darvaš, T. Kuru, R. Krištóf, M. Fogaš, A. Zubatý.

BEMIFO: S. Szollos – K. Szirotnyák, B. A. Kortveyi (C ), S. Bubenčík, S. Porubán, L. Szszák, S. Albert, G. Orosz, S. Hricko, A. Gallo, Á. Kovács (36´ P. Bernáth).