pondelok, 28 jún 2021 13:10

Hodnotíme účinkovanie MFK Rožňava a FK Krásnohorské Podhradie v aktuálnom ročníku Doporučený

Napísal(a) Ing. Š. Tomášik
(2 hlasov)

Kým súťaže riadené ObFZ Rožňava boli po jesennej časti ukončené na základe úradnej správy č. 13/2020 – 2021, súťaže riadené VsFZ sa hrali za dodržania určitých hygienických podmienok. Okres Rožňava reprezentujú v súťažiach VsFZ MFK Rožňava (V. liga Košicko-gemerská skupina) a FK Krásnohorské Podhradie (IV. liga – JUH).
Náš spolupracovník Ing. Štefan Tomášik vo svojom článku uvádza výsledky týchto futbalových klubov v súťažiach, v ktorých účinkujú. Okrem výsledkov príspevok obsahuje aj fotografiu, kádre Rožňavy a Krásnohorského Podhradia, tabuľky, zhodnotenie členom klubu a prehľad strelcov oboch mužstiev.

MFK Rožňava
Káder: Spišák, Molnár – Korfanta, L. Varga, J. Horvát, M. Horvát, Kontra, Leštach, Gyömbér, Babik, Tamás, Beshir, Ivanič, M. Gelda, Šikúr, Sappanoš, Havko, Ďurský, Vysoký, Figúr, Kovács, Domik, Ováry, L. Dávid, Chochol, Štefan, Timár, S. Ďuriček, Kakalejčík.

Tréner Ladislav Dávid – zhodnotenie
Koronapauza bola veľmi dlhá. Hráči mohli trénovať len individuálne, no o to viac sa tešili na prvé spoločné tréningy. Rožňavský mestský futbalový klub využil pauzu na rekonštrukciu areálu. Najväčšou zmenou je, že sa dokončilo zavlažovanie hlavnej hracej plochy. Trávnik na hlavnom a aj vedľajšom ihrisku sa veľmi zlepšil. V rekonštrukcii je aj tribúna a ďalšie časti areálu.

Kokšov-Bakša – Rožňava

Do súťažného zápasu po veľmi dlhej dobe sme išli s cieľom hrať rýchlo a jednoducho v útoku a pozorne a koncentrovane v obrane. My sme hrali kombinačne a mali loptu na kopačkách viac a Kokšov-Bakša hrozila hlavne streľbou z väčšej vzdialenosti a rýchlymi protiútokmi. Práve po jednom z nich v 36. minúte, keď domácim hráčom vyšla veľmi pekná akcia, sme inkasovali ako prví. Od tohto momentu sme ešte viac prebrali iniciatívu a súpera sme zatlačili a vytvárali sme si šance, ktoré sme nevedeli doviesť do úspešného konca. Druhý polčas začal tak, ako skončil prvý. Ešte viac sme pritlačili domácich pred ich bránu, ale naše šance opäť zostali nevyužité, za čo nás súper potrestal a využil našu nepozornosť v zadných radoch a v priebehu 4 minút sme nešťastne dvakrát inkasovali. Po tomto momente sme vrhli všetky sily do útoku, ale gól sa nám podarilo streliť až na záver zápasu, a tak sme si z prvého zápasu viezli domov prehru.

Malá Ida – Rožňava

Aj druhý a zároveň posledný zápas tejto sezóny sme odohrali na súperovom ihrisku. Do zápasu sme išli s tým, že chceme pozorne brániť, prehustiť stred pola a hroziť hlavne z protiútokov. No už v úvode zápasu po krásnej strele Janočka sme prehrávali. Domáci dobre kombinovali, no naša obrana bolo pozorná. V prvom polčase sme si vytvorili zopár sľubných šancí, no ani najväčšiu sme nedokázali premeniť, keď po peknej kombinácii z pravej strany našu strelu vykopával obranca Malej Idy z bránkovej čiary.V druhom polčase sme viac útočili a v niektorých momentoch sme domácich pritlačili pred ich bránu, no skórovať sa nám podarilo len raz, a keďže náš súper naše obrovské chyby dokázal potrestať, tak si aj z druhého a posledného zápasu vezieme prehru.

FK Krásnohorské Podhradie

Káder: Zakhar, Salai, Džačár – Oravec, Mészner, Fatľa, Lükö, P. Kovács, P. Boroš, Kún, Kiss, Görgei, Kozák, M. Boroš, Vaško, Hajdúk R. Fabian, Beke, Benedik, Seman, Erdöfalvi, Bakoš, Freivolt, Revúcky, Rencsok, Ragan, J. Kovács, Ferdinand, Faško, P. Darvaš, R. Kardos

Kr. Chlmec – Krh. Podhradie 1:1, gól: P. Boroš

Jozef Erdöfalvi o jarnej časti: „Začali sme dohrávkou 10. kola s Topoľanmi, ktorým sme doma podľahli 0:3. V 13. kole sme nastúpili v Geči, kde o desiatich hráčoch sme prehrali 1:3. V 14. kole sme opäť neokúsili chuť víťazstva, keď sme doma nestačili na Strážske 3:4. V samom závere zápasu 15. kola v Kráľovskom Chlmci sme nedokázali zabrániť vyrovnaniu domácich, a tak sme remizovali 1:1. Mnoho sme inkasovali, čo znamená druhá najhoršia obrana v súťaži a nedarilo sa nám ani v útočnej formácii, kde nám patrí tretí najhorší útok.“