nedeľa, 15 august 2021 21:21

Kedy nastanú lepšie časy pre futbalistov Krásnohorského Podhradia v IV. LIGE JUH? Doporučený

Napísal(a) MG od

IV. LIGA JUH dospelí 4. kolo

FK Krásnohorské Podhradie – FK Kechnec 0:4 (0:1). G: 0 – Macko 2, Lenart, Szabó, ŽK: Benedik – Šipoš, Palencsár. R: Štefanič – Semančík, Greš, DS: Kubánka.

PODHRADIE: Denis ZakharPeter Boroš (59´ Kun), Matúš Mészner, Jakub Fatľa, Norbert Luko (59´ Bodnár), Tomáš Revúcky, Štefan Dorkin, Roland Fabián, Michael Boroš, Dávid Džačár (76´ Gulykás), Július Benedik.

KECHNEC: Marcel DrábikMário Norko, Matúš Lukčo, Maroš Sasák, Erik Švenk, Tomáš Šmajda, Viliam Macko, Dávid Šipoš (60´ Kover), Michal Lenart, Samuel Szabó (90´ Danko), Peter Palencsár (60´ Olajoš).

Štvrté kolo, štvrtá prehra domáceho mužstva, ktoré nezačalo dobre nový ročník súťaže. Zmenu neprinieslo ani trojnásobné striedanie domácich počas hry. Navyše pred týmto kolom za nenastúpenie na zápas vonku obdržali od disciplinárky trest vo výške 400.- €. Kechnec sa dostal do čela tabuľky s pekným bonusom: po 4 kolách ešte neobdržal od súperov ani gól! Podľa toho nemalo Podhradie doma ľahkého súpera.

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Kráľovský Chlmec – Strážske 0:4, Čaňa – Medzev 1:4, Budkovce – Pavlovce n/U 4:1, Topoľany – Košická Nová Ves 4:2, Ťahanovce – Spišské Vlachy 1:4, Dvorníky-Včeláre – Cejkov 0:1, Geča – Sokoľany 1:5.

JAKO – V. LIGA K – G dospelí 2. kolo

TJ Družstevník Budimír – MFK Rožňava 1:0 (0:0). G: Bernát, ŽK: Hajduk, Hríb, Jurko, Čomor, Bernát - 0, R: Leško – Čonka, Belišová, DS: Klovanič.

BUDIMÍR: Matej LukáčLukáš Hajduk, Daniel Hudák, Michal Godina, Róbert Hríb, Marek Jurko, Roman Tomasch, Tomáš Magáč (90´ Demko), Marek Morstýn (46´ Bernát), Matúš Jurek (63´ Šiker), Viktor Čomor 55´ Bodnár).

ROŽŇAVA: Frederik SpišákLadislav Varga, Tomáš Leštách, Ondrej Vysoký, Juraj Horvát, Jozef Krajlik, Peter Sappanoš, Ákos Tamás, Kristian Šikur (88´ Greško), Filip Kovács, Jaroslav Figúr.

Podľa záznamu rozhodcu je vidieť, že domáce mužstvo vo vyrovnanom stretnutí robilo všetko pre to, aby vsietili gól a nedovolilo hosťom vyvinúť väčší tlak na svoju bránu. To sa im aj podarilo, keď v 84. minúte striedajúci hráč domácich Bernát rozhodol zápas a domáce mužstvo získalo i 3 cenné body. Päť žltých kariet v tomto prípade len svedčí o tom, čo domáci potrebovali. Hostia nepotvrdili svoju kvalitu z predchádzajúceho súboja na domácej pôde.

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Krásna – Perín 7:4, Ždaňa – Poproč 0:5, Čečejovce – Kokšov-Bakša 1:1, Šaca – Malá Ida 1:4, Kysak – Seňa 3:1, Ruskov – Lokomotíva Košice 1:5.

6. LIGA ObFZ Rožňava 3. kolo

FK Gemerská Hôrka – ZK Dlhá Ves 1:4 (0:1). G: Bodnár- Mičinsky 4, ŽK: Radič, D. Szkokan - 0 , ČK: Čech - Novák, R: Ször – Kovács, Babík, DS: Kerekes.

HÔRKA: Martin MagosÁkos Gyurán (78´ Lokos), Mikuláš Lukáč, Dávid Bodnár, Norbert Radič (78´ Kovács), Štefan Tóth, Róbert Miglavic (71´ Szkokan), Tomáš Čech, Zoltán Halász, Richard Kardos, Csaba Valaszkay.

tabulka strelcov 3VES: Gabriel PomajGabriel Beke (58´ Zs. Mezei), Milan Makkai, Miroslav Lorinc, Miloš Kliment, Patrik Mičinsky, Attila Orvos, Marián Dusza (78´ T. Segyo), Viktor Kováč, Róbert Ferdinand (10´ A. Mezei), Dávid Novák.

Toto stretnutie môžeme považovať za derby. Oba kluby majú za sebou dlhoročnú spoluprácu. Divákom sa prvý zápas na pôde Gemerskej Hôrky v tomto ročníku zrejme viac páčil, ako hlavnému rozhodcovi. Kým fanúšikovia videli zaujímavú hru a 5 pekných gólov, rozhodca za príliš energickú hru obom súperom musel ukázať aj dve červené karty. Pekné spomienky na zápas bude mať zrejme najlepší strelec súťaže dlhoveský Mičinsky, ktorý si prilepšil do súťaže ďalšími 4 gólmi za svoj klub.

MFK Rožňava B – Vyšná Slaná 2:5 (1:2). G: Hric, Molčan (11m) – Krásny 2, Kalis, A. Gallo, vlastný (K. Kováč), ŽK: Ivanič - 0, R: Rási – J. Gyenes, Katona, DS: O. Vysoký.

RUDNÁ: Kristian KocisJán Ivanič, Stanislav Ďuriček, Csaba Óvary, Karol Kováč, Zoran Molčan, Lukáš Drobňák, Stanislav Hric, Ronald Štefán, Lukáš Felezký, Ladislav Dávid.

SLANÁ: Vladimír Balúch – Filip Gallo, Marek Laurinc, Martin Gallo, Peter Zabrel, Dušan KalisOndrej Liptai, Ján Gallo, Adam Gallo, Jerguš Krásný (90´ M. Molčan), Michal Benedikty.

Domáci nepotvrdili víťazstvo dosiahnuté v predchádzajúcom kole v Drnave (2:4). Aj keď im patril úvodný gól v tomto zápolení s Vyšnoslancami, tí dvoma rýchlymi gólmi v závere polčasu položili domácich na kolená. Nepomohol im stáť pevnejšie na nohách ani vlastný gól Karola Kováča do vlastnej siete, ani gól Zorana Molčana. Víťazstvo celku spod Radzimu zabezpečil nakoniec dvomi gólmi Jerguš Krásný. V 89. min. nepremenil hosťujúci Martin Gallo pokutový kop. Hlavný rozhodca v tomto stretnutí ukázal iba jednu žltú – domácemu Ivaničovi.

TJ Tatran Betliar – ŠK Polom Gemerská Poloma 3:0 (1:0). G: M. Gallo, M. Arvay, L. Poťmák, ŽK: Cirbus, Gallo, D. Poťmák - 0, R: Šofranko – Rási, Katona, DS: Šalamon.

BETLIAR: Samuel CirbusLukáš Poťmák, Maroš Gallo, Viktor Mihalík, Dominik Szilardi (54´ B. Silardi), Matej Oravec (54´ D. Poťmák), Martin Arvay (78´ Ľ. Arvay), Miloš Gallo (83´ P. Lipták), Marcel Róth, Marián Marciš, Ján Čižmár.

POLOMA: Michal Ruszó – Maroš Bakoš, Miloš Schvarz, Lukáš Boňko, Attila Kovács, Lukáš Jasenka, Marko Zatroch, Július Lišuch, Kristián Šubovič, Matúš Kuchta, Denis Fajdek.

Zápas podľa výsledku vyšiel jednoznačne v prospech domácich, ale hostia sa mohli ujať vedenia už v 11. min. 1. polčasu. Pokutový kop však Polomčan Marko Zatroch nepremenil.

FK Krásnohorské Podhradie B – FK Hrhov 4:7 (1:5). G: Jo. Gulykás 3, P. Darvaš – Šmajda 3, Grosmann 2, Uveges, Ribár, ŽK: Jo. Gulykás – 0, R: Poťmák – Šimčík, F. Drenko.

PODHRADIE B: Ján Darvaš - Štefan Gulykáš, Norbert Gunár (46´ K. Horváth), Daniel Kótai, Štefan Tolvaj, Jozef Gulykás, Tibor Darvaš, Martin Tolvaj, Ján Gulykáš (46´ J. Horváth), Gabriel Polyák, Peter Darvaš.

HRHOV: František HorváthTamás Tomesz, Attila Herczeg, Tomáš Zsigrai, András Herczeg, Dávid Jánosdeák, Adrian Kocsík, Gabriel Šmajda, Roman Grosmann, Zoltán Uveges, Peter Ribár.

Nikto by hádam nepovedal po 2. kole, že v tomto stretnutí pod krásnohorským hradom mužstvá predvedú dva rozdielne polčasy. Prvý jasne patril hosťom, keď ho vyhrali 5:1. Potom zrejme boli domáci pokropení akousi vodou z lepšieho prameňa a dokázali takmer zvrátiť výsledok. Druhý polčas sa im podarilo zregulovať stav, keď za 45 minút vsietili Hrhovčanom 3 góly a nebyť nepremeneného pokutového kopu, ktorý v 72.

15. Podhradie B 3 0 0 3 6:24 0

min.  zahrával Gabi  Polyák, bol by koniec zápasu vyznel veľmi prekvapujúco. Hostia nakoniec dokázali šťastne vzdorovať, pridali Šmajdom ďalší gól a odviezli si z Podhradia 3 cenné body.

v bystrom pača 2 1 1a

TJ Baník Rožňavské Bystré – TJ Sokol Pača 2:1 (0:0). G: Hanzlík, Molnár - Lukáč , ŽK: A. Rochl – R. Bubenčík, R: J. Gyenes – Baczúk, Vávrová. DS: Bodnár.

BYSTRÉ: Marek Šály – Filip Znak (76´ Gábor), Adam Rochl, Ladislav Fabian, Marián Molnár, Peter Milko (59´ Minčík), Jakub Rochl, Adrián Krága, Róbert Rochl, Ján bystre paca 2 1 hanzlík 1aRochl, Adrián Hanzlík.

PAČA: Ladislav HarhovskýMarek Kollarik, Marcel Lopata bystre paca 2 1 molnar 1a(23´ Dlugoš), Ľubomír Gajdoš, Jakub Drenko, Roman Bubenčík, Marián Szilágyi, Ján Bocko, Roland Klinko, Ľubomír Lukáč, Ondrej Šomšák.

Vo vyrovnanom stretnutí málo chýbalo, aby si hostia z Pače aj tentoraz odniesli z Bystrého aspoň bod. Obral ich o neho Marián Molnár (na obr. vpravo), ktorý rozhodol o 3 bodoch pre bystranské mužstvo gólom dve minúty pred koncom zo štandardnej situácie. V 61. minúte otvoril skóre zápasu domáci hráč Adrian Hanzlík (na obr. vľavo), v 82. minúte vyrovnal stav zápasu na 1:1 Lukáč z Pače. Pačania sa však na zápas pripravovali slabšie, lebo mali v skutočnosti iba jedného náhradníka a hoci sa brankár zranil, musel zápas dokončiť v tomto stave. Ani odstupujúceho kapitána Pače nemal kto vymeniť.  Lepších strelcov nemali na výber ani domáci.

bystre paca 2 1 5 a    bystre 4a    rb divaci bystre paca 1a

FK Lipovník – TJ Baník Rakovnica 2:1 (1:1). G: Gorgei 2 – Vavrek, ŽK: A. Korszinszki – 0, R: Lorincz – Ďuríček, DS: Bobrík,

LIPOVNÍK: Tomáš Józsa – Patrik Luspaj, Kristián Albert, Adrian Korszinszki, Oto Farkaš, Norbert Vozár (88´ R, Szucs), Roland Szucs (82´ F. Emodi), Róbert Juhász, Tomáš Répási (75´ T. Korsinszki), Attila Gorgei, Dávid Bollo.

RAKOVNICA: Lukasz Prodochl – Marián Bubenčík, Jozef Sklenár, Marián Gábor, Matej Lompart, Juraj Červenák, Jozef Lipták – Giba, Ondrej Vavrek, Filip Viola, Viliam Matáš, Adam Milko.

Domáci, keď chceli potvrdiť predchádzajúce víťazstvo nad Drnavou, ako nováčik súťaže museli v tomto stretnutí získať aspoň bod. Hostia nechceli tiež nič predať zadarmo a už v 17. minúte sa ujali vedenia gólom Vavreka. Do polčasu domáci ešte dokázali vyrovnať, a tak mala rozhodnúť o všetkom hra v druhom polčase. Tá sa lepšie vydarila domácim, ktorí v 70. minúte vsietili gól svojím najlepším strelcom zápasu Attilom Gorgeim. Zmeniť stav sa už nepodarilo ani striedajúcim hráčom. Lipovník tak dokázal, že postup do reoganizovanej 6. ligy si zaslúžil.

TJ Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka – FK Baník Drnava 4:6 (4:4). G: Hegedus 2, Pál-Baláž, A. Rigó – G. Zsilla a J. Rencsok po 2, K. Šoltés, D. Tisza. ŽK: bez kariet, R: Galík – R. Farkaš, Babík, DS: J. Kerekes.

DLHÁ LÚKA: Marián MankoAdrián Szaniszló, Ľudovít Gyenes, Ivan Bošela, Alexander Polyák (66´ M. Lovas), Patrik Klárik, Nándor barczi, Arnold Rigó, Patrik Pál Baláž, Tamáš Hegedus, Tamás Anna.

DRNAVA: Gabriel Józsa – Peter Búlik, Jaroslav Barczi, Róbert Kovács, Jakub Maliňák, Gellért Zsilla, Daniel Tisza, Brian Šoltés, Zoltán Bulik, Jozef Rencsok, Kilián Šoltés.

Dlholúčania vymenili v zostave niekoľkých hráčov z neúspešného zápasu v Dlhej Vsi. V ďalšom derby zápase dvoch popredných mužstiev súťaže sa dianie skončilo prekvapením, keď sa hostia ľahko ujali vedenia už do 15. minúty. Potom sa síce rozstrieľali aj domáci a polčas sa skončilo zmierlivo 4:4. To však bolo v tomto zápase všetko zo strany domácich hráčov. Drnavčania drvili domácich ďalej, aby v 70. a v 73. minúte pritiahli na svoju stranu víťazstvo a tri body z tohto ihriska známeho víťaznými znelkami predchádzajúcich futbalových ročníkov 6. ligy.