nedeľa, 31 október 2021 17:34

Futbalisti Baníka Rožňavské Bystré v tomto ročníku nestratili na domácom ihrisku ani bod Doporučený

Napísal(a) MG od

Predtým, než sa oboznámime s futbalovými výsledkami posledného tohoročného októbrového víkendu v našom regióne, zoznámme sa najprv s Úradnou správou ObFZ Rožňava č. 15 zo dňa 28. okt. 2021. Prostredníctvom nej ObFZ Rožňava oznamuje: VOLEBNÁ KONFERENCIA ObFZ Rožňava sa uskutoční v piatok 26.11.2021 o 17:00 v spoločenskej miestnosti firmy Dovaj (Rožňavská Baňa 166, 1. poschodie). Pozvánky budú zaslané klubovým ISSF manažérom.

Okrem toho ŠTK schválila po vzájomnej klubov odohrať zápas 14. kola 6. ligy dospelých Gemerská Poloma – Pača dňa 20.11.2021 o 14.00 hod.

D O S P E L Í

IV. LIGA JUH VsFZ 15. KOLO

FK Krásnohorské Podhradie – OŠK Budkovce 2:4 (0:0). G: Revúcky 2 – S. Vančišin 2, S. Hajduk, M. Bubeňko., ŽK: J. Fatľa, R. Fabián – F. Pustý, Ľ. Legemza, T. Ihnát. R: T. Štefanič – A. Fusek,l D. Šofranko. DS: D. Alexa. D: 50.

PODHRADIE: Dávid Džačár (C) - Jakub Fatľa, Štefan Dorkin, Roland Fabián, Martin Ďuríček (50´ D. Vozár), Michael Boroš, Tomáš Revúcky, Matej Gelda (79´ A. Vaško), Tomáš Béke (46´ J. Benedik), Norbert Luko (76´ Š. Kun), Róbert Smrek.

BUDKOVCE: Igor Bumbera - Róbert Bumbera, Ľubomír Hlivák, Pavol Ličko, Ľuboš LegemzaNikolas Tokár, Martin Surmaj (10´ S. Vančišin), Matúš Bubeňko (C) (90´ L. Ložanský), Tomáš Ihnát, Michal Lukačko, Samuel Hajduk.

Po dvoch výhrach a jednej remize domáceho FK zastavili hostia z Budkoviec ďalší zisk bodov mužstva spod krásnohorského hradu. Pre domácich bolo mužstvo, ktoré malo o osem viac vybojovaných bodov, silný súper, hoci prvý polčas s ním držali bezgólovú remízu. O zisku troch bodov sa však rozhodovalo medzi 54. a 69. minútou, kedy padlo všetkých 6 gólov. Z domáceho celku sa však strelecky uplatnil iba Tomáš Revúcky, ktorý vsietil súperovi dva góly. Strelecky si polepšil a teraz je najlepším strelcom FK Krásnohorské Podhradie s 8 gólmi.

OSTATNÉ VÝSLEDKY KOLA: Cejkov – Strážske 1:4, Ťahanovce – Pavlovce n/U 1:3, Medzev – Topoľany 3:0, Kráľovský Chlmec – Čaňa 3:4, Sokoľany – Košická Nová Ves 6:0, Geča – Kechnec 1:2, Spišské Vlachy – Dvorníky-Včeláre 0:0.

JAKO V. LIGA K – G sk. VsFZ – 13. KOLO

OFK Perín – MFK Rožňava 1:4 (0:1). G: G. Plichta - Á. Tamás 2, L. Felezký, J. Krajlík, ŽK: G. Plichta, Š. Golenya – J. Horváth, F. Kovács, R: I. Jurašek – D. Havira, M. Hríb, DS: M. Klovanič. D: 50.

PERÍN: Gabriel Vinter - Matúš Hajduk (C), Ľubomír Rusinko (88´ D. Lukács), Štefan Kolesár (65´ Š. Golenya), Tomáš Durbák, Marek Šuster, Patrik Hegeduš, Samuel Kováč (65´ R. Vinter), Daniel Biroš, Gabriel Plichta, Jozef Plichta (0´ F. Paperník).

ROŽŇAVA: Frederik Spišák - Attila Gyömbér, Jozef Korfanta, Ladislav Varga (C), Juraj Horvát, Jozef Krajlik, Roland Madarász, Ákos Tamás, Karol Kováč, Lukáš Felezký (69´ S. Hric), Filip Kovács.

V tomto kole najmä mladí hráči Rožňavy predviedli slušný futbal a tvorili prím na ihrisku v Períne. Teraz sa na súpera z hornej tretiny tabuľky pripravili po každej stránke a najmä v druhom polčase predviedli slušnú hru s kvalitným výsledkom. Rožňavčania si tak upevnili svoju pozíciu na druhom mieste. Na lídra zatiaľ nestačia bodovo, keď zaostávajú za ním o 9 bodov a jeden zápas.

OSTATNÉ ZÁPASY KOLA: Kysak – Ruskov 3:1, Šaca – Lokomotíva Košice 0:7, Čečejovce – Seňa 3:1, Budimír – Malá Ida 1:0, Ždaňa – Kokšov-Bakša 0:0, Poproč – Krásna 2:2.

6. LIGA ObFZ ROŽŇAVA – 14. KOLO

MFK Rožňava B/Rudná – MFK Dobšiná 0:0. ČK: 0 – M. Majerčák. R: P. Béreš – L. Lorincz, M. Vávrová. DS: F. Drenko. D: 49.

strelci ru 12RUDNÁ: Kristian Kocis - Alex Hajduk, Stanislav-Sebastian Drábik, Tomáš Leštách, Marek Jančík, Stanislav Székely, Matyas Timár, Zoran Molčan (C), Gabriel Labina, Dávid Orbán, Goran Beshir.

strelci do 10DOBŠINÁ: Bohuš Kašpar - Marek Ogurčák, Stanislav Ogurčák, Patrik Hutník, Miroslav MajerčákŠtefan Brondoš, Peter Revay, Peter Fabián (C), Denis Turzák, Adam Labuda, Róbert Gotthardt.

V nedeľnom predpoludňajšom zápase na ihrisku v Rudnej získali hostia z Dobšinej svoj druhý bod v súťaži 6. ligy. Zatiaľ je to však veľmi málo, aby sa dostali z posledného miesta do vyšších priečok tabuľky. Navyše mužstvo sa oslabílo o ďalšieho hráča, ktorý bol za červenú kartu vylúčený v 6. minúte a zrejme bude aj potrestaný DK na niekoľko dní. Domáci nastúpili so 6 hráčmi štvrtoligovej dorasteneckej ligy a pomohli tak domácemu kolektívu k nerozhodnému výsledku.

FK Hrhov – Baník Rakovnica 5:4 (4:3). G: R. Grosmann 2, P. Ribár, M. Rybár, G. Šmajda – M. Lompart, M. Gábor, L. Gábor, F. Viola, ŽK: G. Šmajda – F. Čapó, R: J. Szor – J. Šofranko, V. Babík. DS: J. Kerekes. D: 20.

strelci hr 13HRHOV: Alexander Bartók - Attila Herczeg (C), Roman Grosmann, Gabriel Šmajda, Tomáš Zsigrai, Michal Hranyó, Zoltán Uveges, András Herczeg, Róbert Hajdu, Adrian Kocsík, Peter Ribár.

strelci ra 14RAKOVNICA: Lukasz Prodochl (C) - Juraj Tomi, Matej Lompart, Jozef Lipták – Giba, Juraj Červenák, Jozef Sklenár, Ondrej Vavrek, Lukáš Gábor, Marián Gábor, Marián Bubenčík, Filip Čapó.

Domáci postupne vyhrávali nad silným súperom 3:1. Hostia však dvoma gólmi tesne za sebou vyrovnali stav na 3:3. V druhom polčase sa hostia dokonca ujali druhýkrát vedenia svojím najlepším strelcom Violom, ale šesť minút pred záverom zápasu sa ešte raz domáci nadýchli a Gabrielom Šmajdom strhli víťazstvo na svoju stranu. Hŕstka divákov nakoniec videla zaujímavý zápas.

Baník Rožňavské Bystré – Zlatý klas Dlhá Ves 2:1 (1:1). G: M. Ikri, M. Chochol – M. Kliment, ŽK: A. Rochl, M. Chochol, F. Znak – R. Ferdinand, G. Pomaj, R: P. Gallík – R. Farkaš, K. Baczúk. DS: J. Bobrik. D: 30.

strelci rb 14BYSTRÉ: Marek Šály - Filip Znak, Adam Rochl (C), Marián Molnár, Marcel Ikri, Jakub Rochl, Adrián Krága, Róbert Rochl, Ján Rochl, Adrián Hanzlík, Matej Chochol.

strelci dv 14DLHÁ VES: Gabriel Pomaj - Marián Dusza (C), Martin Havrlent, Viktor Kováč, Milan Makkai, Miloš Kliment, Attila Orvos, Miroslav Lorinc, Kristian Segyo, Róbert Ferdinand, Patrik Mičinsky.

najlepsi 6 liga po14aSúperi z najvrchnejších priečok sa stretli v Bystrom, kde domáci tohto roku ešte neprehrali ani jeden zápas. Očakával sa vyrovnaný súboj, ale hostia z Dlhej Vsi sa už v 1. minúte strelou Miloša Klimenta ujali vedenia. Domáci mali čo robiť so súperom po celý zápas, aby nestratili čo len bod. Rozhodca im však častejšie ukazoval žlté karty, a tak si museli dať aj väčší pozor na hru proti súperovi. Chýrečný strelec Matej Chochol, ktorý prišiel do Bystrého na hosťovanie, nakoniec využil svoju presnú mušku a z pokutového kopu premenil gól v prospech domácich. Hostia skúšali získať aspoň bod, ešte vystriedali hráčom z lavičky, ale stav 2:1 sa už nezmenil.

dlhalukagemerhorka a

Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka – FK Gemerská Hôrka 2:3 (0:1). G: A. Polák, P. Pál-Baláž – G. Bodnár 2, M. Laven, ŽK: A. Prónyai - 0, R: D. Poťmák – P. Katona, E. Kovács. DS: O. Vysoký. D:30.

strelci kdl 14DLHÁ LÚKA: Csaba Koncz - Ivan Bošela, Rastislav Pásztor, Attila Kerekeš, Alexander PolyákPatrik Klárik, Nándor Barczi, Arnold Rigó, Mário Lovas, Patrik Pál Baláž, Attila Prónyai (C).

strelci gh 14HÔRKA: Martin Magos - Dávid Bodnár (C), Štefan Tóth, Csaba Valaszkay, Zoltán Halász, Richard Szkokan, Norbert Radič, Róbert Miglavic, Ákos Gyurán, Kristián Illés, Mikuláš Lukáč.

Hostia šli do Dlhej Lúky ako stopercentný víťaz tohto zápasu. Priebeh hry však ukázal, že na ihrisku to nebolo také jednoznačné. Hosťom vyšiel síce prvý gól v 42. minúte, ale v 2. polčase dvomi gólmi do súperovej brány sa ujali domáci konečne aj vedenia aspoň počas hry. Hra sa potom pohybovala viac na kopačkách hostí z Gemerskej Hôrky a po ďalšej štv rťhodine už bolo rozhodnuté. Gól v 90. minúte víťazstvo len hostia potvrdili.

TJ Tatran Betliar – OFK Vyšná Slaná 0:2 (0:1). G: 0 - A. Gallo 2. ŽK: M. Roth, M. Arvay – 0. R: L. Gyenes – M. Šimčák, J. Gyenes. DS: L. Šalamon. D: 50.

strelci be 13iBETLIAR: Samuel Cirbus - Ľubomír Árvay (C), Lukáš Poťmák, Marek Kováč, Dominik SzilardiMatej Oravec, Martin Arvay, Marcel Róth, Boris Silárdi, Marián Marciš, Ján Čižmár.

strelci vs 14SLANÁ: Vladimír Balúch - Peter Rogos, Martin Gallo (C), Filip Gallo, Ján Gallo, Dušan KalisOndrej Liptai, Jerguš Barnák, Richard Tobias Želinský, Adam Gallo, Štefan Domik.

Majstrovský futbalový zápas v Betliari sa odohrával už bez nedávno získaných Gallovcov. Ešte pred týmto kolom viedol v Drnave mužstvo domácich tréner Miloš Gallo, keď predtým sa uviedol aj ako najlepší strelec Tatrana Betliar. Počas tohto zápasu sa však objavil medzi divákmi v Rožňavskom Bystrom, kde hrali Dlhovešťania. Zo zápisu rozhodcu však vidieť, že počas hry okrem gólov rozhodca ukázal domácim dve žlté karty. Čo sa vlastne v Betliari vo futbale stalo, ukážu nasledovné dni.

1. Vyšná Slaná 13 11 1 1 49:10 34
2. Dlhá Ves 12 8 2 2 39:13 26
3. Rožňavské Bystré 12 8 1 3 24:16 25
4. Gemerská Hôrka 11 8 0 3 38:19 24
5. Lipovník 12 7 0 5 37:31 21
6. Betliar 11 5 3 3 26:16 18
7. Drnava 12 5 3 4 38:32 18
8. Hrhov 12 5 3 4 32:33 18