nedeľa, 28 august 2022 18:17

FK Gemerská Hôrka po štvrtom kole VI. futbalovej ligy stále bez bodu i gólov Doporučený

Napísal(a) MG od

D O S P E L Í

V. LIGA JUH VsFZ – 4. KOLO

FK Krásnohorské Podhradie – MFK Rožňava 1:2 (1:0). G: T. Revúcky – J. Korfanta, J. Krajlik. ČK: M. Boroš – 0. ŽK: R. Fabián, J. Kovács – Y. Kambarov, K. Šikur. R: J. Dušek – J. Székely, D. Puškáš, DS: J. Michna. Div.: 500.
PODHRADIE: Dávid Džačár - Jakub Fatľa, Daniel Vojčík, Štefan Dorkin (79´ P. Boroš), Roland Fabián (79´ M. Ďuríček), Michael Boroš, Filip Faško (39´ J. Benedik), Tomáš Hajdúk, Norbert Vozár, Tomáš Revúcky (C), Ján Kovács.
ROŽŇAVA: Frederik Spišák - Juraj Horvát, Tomáš Gecelovský, Filip Szabó, Yelzhas Kambarov (70´ Á. Tamás), Kristian Šikur, Jozef Krajlik, Michal Domik, Jozef Korfanta, Filip Kovács (84´ A. Hajduk), Jaroslav Figúr (C).

futbal podhradie roznava 1 2 1 0
Štvrté kolo V. ligy JUH pokračovalo derby stretnutím dvoch gemerských mužstiev. Rožňavčania sú v tomto ročníku nováčikom V. ligy JUH. Lepšie si v 5 liga najlepší strelc 4ňom počínali hostia najmä v druhom polčase, keď hrali presilovku. Domácim Krásnohorčanom veľmi chýbal vylúčený hráč Michael Boroš, ktorý musel opustiť ihrisko už v 14. minúte za kopnutie súpera nadmernou silou mimo súboja o loptu. Obidve mužstvá niekoľko dní pred týmto súbojom podali v pohárovej súťaži Slovnaft Cup slušné výkony, keď Podhradie prehralo s prvoligovými MFK Michalovce iba o gól v závere zápasu 0:1 a Rožňavčania si poradili doma s 1. SK Svidník 2:0. Foto: facebook FK Krásnohorské Podhradie.
OSTATNÉ VÝSLEDKY KOLA: Topoľany - Dvorníky-Včeláre 2:2, Vojčice - Malý Horeš 1:0, Ťahanovce - Gelnica 0:3, Borša - Budkovce 1:4, Geča - Cejkov 2:2.

DOHRÁVKA 3. KOLO - 31.8.2022

MFK Rožňava – FK Rákoczi Ferenc Borša 5:1 (2:1). G: J. Figúr 2, F. Kovács, M. Domik, F. Gyenes – M. Nagy. ŽK: F. Gyenes – A. Kaško. R: R. Olejár – M. Greš, J. Baldovský. DS: P. Bednár. Div.: 350.

ROŽŇAVA: Frederik Spišák - Juraj Horvát, Tomáš Gecelovský (77´ A. Hajduk), Filip Szabó, Yelzhas Kambarov, Kristian Šikur, Jozef Krajlik (60´ Á. Tamás), Michal Domik, František Gyenes (84´ Sz. Sabó Dózsa), Filip Kovács (84´ L. Felezký), Jaroslav Figúr (77´ J. Korfanta).

BORŠA: Milan Ceran - Peter Fedor, Máté Szabó, Adrián Dócs (C), Máté Horbulák, Dominik Handlovič, Tibor Nagy, Adrián Nagy, Attila Kaško (80´ J. Juroš), Michal Nagy, Tomáš Torkoš.

Dohrávku 3. kola odohrali na štadióne MFK Rožňava s domácimi nováčik z Borše na východnom Slovensku v stredu 31. októbra. Neočakávalo sa, že hostia spravia počas hry úplný "prevrat" a z posledného miesta tabuľky povyskočia na desiate. Nestalo sa. Hostia síce zanechali po sebe stopu v podobe gólu ešte v 30 minúte, ale v druhom polčase sa potom už len valili útoky Rožňavčanov na boršanskú bránu. Množstvo ďalších príležitostí domáci nevužili. Úroveň hry sa prejavila i v tom, že domáci v tomto zápase šetrili piatich svojich hráčov a keď hostia prišli iba s jedným náhradníkom, využili počas hry iba jeho. Kým Bošania sa držia na poslednom mieste, Rožňavčania patria medzi 4 popredné mužstvá súťaže, ktoré v tomto ročníku nestratili ani bod. Pre nováčika V. ligy je to veľmi dobrý výsledok.

VI. liga K – G VsFZ – 4. kolo

FK Gemerská Hôrka – OFK Slovan Poproč 0:4 (0:2). G: 0 - D. M. Goleňa 2, L. Lindvai, M. Hiľovský. ČK: O. Skokan – M. Koššuth. ŽK: R. Miglavic, Z. Halász, Š. Tóth, L. Lovaš – M. Koššuth, L. Mraton, R. Malčický, A. Veselý. R: E. Revák – M. Mikloško, S. Riják. DS: F. Tomeček. Div.: 40.
HÔRKA: Ondrej Skokan - Dávid Bodnár (C), Zoltán Halász, Denis Szkokan (46´ T. Čech), Kristián Illés (L. Lovaš), Štefan Tóth, Roland Volčko (77´ M. Laven), Štefan Jankóšik, Róbert Miglavic, Richard Kardos, Tomáš Béke.
POPROČ: Ivan Vinca - Serhii Tymoshenko, Ladislav Kraus, Lukáš Marton, Roman Malčický, Samuel Jokeľ, Jakub Brada (73´ R. Molnár), Michal Hiľovský (C), Lukáš Lindvai, Patrik Schmiedl, Dušan Matúš Goleňa (66´ A. Veselý).

horka poproc 0 4

6 liga najlepší strelci 4

Bežala 35. minúta a pred bránu hostí sa dostala skupina domácich útočníkov. Hráč s loptou (Dávid Bodnár)si nevšimol, že spoluhráč obrátený chrbtom k bráne (Zoltán Halász) stojí v ofsajsde. Prihral síce loptu voľnej 5-ke (Tomáš Béke), ktorý loptu umiestnil vedľa brankára do siete, ale gól neplatil. Postranný rozhodca odmával domácim ofsajd a hlavný rozhodca gól neuznal. Domáci zápas s Popročom prehrali 0:4. Foto: z videa FK Gemerská Hôrka.

Keby som sa vás opýtal, čo by ste radšej videli na futbalovom zápase, čo by ste odpovedali: karty, alebo góly? Futbalu patria predovšetkým góly. Karty už len ako nešťastný prejav futbalistu pre futbalové zanietenie, ale nie za každú cenu. Aj preto si myslím, že diváci v Gemerskej Hôrke na stretnutí s futbalistami z Poproča z futbalu domáceho mužstva nemali toho veľa. Vidieť to na ich diváckej účasti na ihrisku – 40. Najmenšia doterajšia domáca účasť. Diváci zrejme najlepšie vedia prečo ich tak málo prišlo. V tomto stretnutí, v ktorom sa domáci ktovie ako nepredstavili. V tomto stretnutí domácim už druhýkrát nedokončili zápas brankári pre červené karty, a to mužstvo takisto naďalej drží v napätí. Nuž, počkajme, kým sa to zlé z mužstva vytratí a príde aj priaznivejšie obdobie nielen pre mužstvo, ale i divákov. Zatiaľ je FK Gemerská Hôrka posledné mužstvo tabuľky.

OSTATNÉ VÝSLEDKY KOLA: Považská Sokoľ - Budimír, Čečejovce - Seňa 1:5, Malá Ida - Kysak 0:0, Košická Nová Ves - Kokšov-Bakša 1:2, Ruskov - Perín 0:5

7. liga ObFZ Rožňava – 4. kolo

Baník Rožňavské Bystré – MFK Rožňava B / Rudná 4:0 (3:0). G: Jakub Rochl 2, T. Kuchta, Miloš Gallo. ŽK: 0 – F. Znak. R: L. Lӧrincz – P. Rogos, M. Vávrová. DS: F. Drenko. Div.: 50.
BYSTRÉ: Dárius Forgáč - Adam Rochl (C), Richard Jakab (75´ T. Kandalík), Róbert Rochl, Peter Milko (55´ P.Minčík), Ján Rochl, Miloš Gallo, Tomáš Kuchta, Jakub Rochl, Milan Gallo, Tomáš Ivanič (55´ Z. Laven).
RUDNÁ: Ján Rabas - Ján Ivanič, Marek Jančík, Karol Kováč, Filip Znak (C), Attila Gyömbér, Stanislav Hric, Marián Molnár, František Čapó, Martin Skalický, Richard Ďurský (75´ L. Rabas).

futbal bystre rudna 1a

Prvý gól po príchode do Baníka zaznamenal najskúsenejší strelec na hornom Gemeri Miloš Gallo (na obr. zľava druhý). ktorému futbalnet vedie 162 gólov. Predtým sa ešte gólovo prezentovali proti hosťom rožňavskej rezervy Jakub Rochl dvakrát a raz Tomáš Kuchta. Škoda, že v druhom polčase proti hráčom MFK nepokračovali Bystrania v streleckom ťažení. Mohli si spraviť slušné skóre. Foto: M. Čipková.

OFK Vyšná Slaná – Tatran Betliar 3:1 (1:1). G: F. Gallo 2, M. Seman – M. Chochol. ŽK: N. Seman – M. Bakoš. R: J. Gyenes – D. Poťmák, M. Ďuríček, DS: Š. Bodnár. Div.: 80

SLANA: Tomáš Lux - Peter Rogos (32´ Š. Domik), Filip Gallo, Marek Laurinc, Martin Gallo (C), Gustav Keršák, Adam Gallo, Miroslav Seman (76´ S. Hrčka), Ján Gallo (83´ P. Katona), Branislav Kuzma, Ondrej Liptai.

BETLIAR: Štefan Mišina - Miloš Schvarz, Samuel Cirbus, Lukáš Boňko, Maroš Bakoš (46´ L. Poťmák), Martin Arvay (70´ B. Silárdi), Ján Pástor, Ľubomír Árvay (C), Marián Marciš, Ján Čižmár (65´ D. Poťmák), Matej Chochol.

Prvý polčas padli góly už v úvode stretnutia. Dlho sa hral vyrovnaný súboj dvoch popredných mužstiev súťaže. Za hostí však ďalšie góly nemal kto streliť, keď bol v jeho zostave vystriedaný v 65. minúte aj Ján Čižmár. Potom sa presadili dva razy domáci Slanci a vybojovali si tri ďalšie body do tabuľky.

FK Lipovník – Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka 1:1 (0:1). G: D. Jánošdeák – O. Šomšák. ŽK: T. Kerekeš, R. Garan – 0. R: L. Lorincz – R. Farkaš, M. Vávrová, DS: J. Bobrík. Div.: 120.

7 liga najlepší strelci 4LIPOVNÍK: Tibor Kerekeš - Patrik Luspaj, Marcel Podracký (66´ A. Anna), Roderik Szücs, Róbert Garan, Adrian Vozár, Martin Doboš (78´ A. Szucs), Roland Szucs, Dávid Jánosdeák, Roland Szücs, Attila Gorgei (C).

DLHÁ LÚKA: Marián Manko - Kristián Albert (79´ J. Gebe), Roderik Šoltés, Ladislav Varga (C), Attila Kerekeš, Roland Madarász, Patrik Klárik, Attila Prónyai, Tamáš Hegedus, Roman Bubenčík, Ondrej Šomšák (66´ M. Lovas).

Divácky početná kulisa potvrdila, že v Lipovníku sa hral derby zápas dvoch susedných mužstiev. Gólovo začali hostia z Dlhej Lúky, keď sa strelecky prejavil nový hráč v jej zostave Ondrej Šomšak, ktorý prestúpil z neďalekej Pače. Hostia sa z jeho gólu tešili pomerne dlho, keď domácim sa podarilo vyrovnať až v 76. minúte. Súperi sa nakoniec rozišli remízou, za ktorú získali po jednom bode.

Sokol Pača – MFK Dobšiná 2:0 (2:0). G: Ľ. Lukáč, R. Dlugoš.ČK: P. Darvaš – 0, ŽK: I. Demjan – 0. R: P. Galík – M. Šimčák, J. Molnár, DS: J. Kerekes. Div.: 48.

PAČA: Denis Zakhar - Marcel Lopata (C), Radovan Dlugoš, Jakub Drenko, Gabriel Ongyik, Peter Darvaš, Štefan Darvaš, Jozef Gulykás (88´ R. Nemec), Martin Tolvaj, Marek Kollarik, Ľubomír Lukáč (69´ Ľ. Lukáč).

DOBŠINÁ: Bohuš Kašpar - Matúš Pitoňák, Róbert Gotthardt, Ivan Gallo (C), Štefan Brondoš (46´ M. Poliak), Mário Tokarčík, Adam Labuda, Denis Turzák, Miroslav Majerčák, Adrián Klement, Matúš Smrek.

V tomto stretnutí sa viac prejavovali domáci, než hostia. A to i po negatívnej stránke. V prvom polčase nielen rozhodli zápas, ale obdržali aj dve žlté karty. Druhý polčas im priniesol ďalšiu žltú a po nej už musel Jozef Gulykáš opustiť ihrisko 12 minút pred koncom zápasu. Hostia však naďalej gólovo mlčali, čo i napriek striedaniu na začiatku 2. polčasu sieť domácich ani raz gólovo netrafili. A tak odišli z Pače bez bodov.

Polom Gemerská Poloma – FK Hrhov 1:1 (0:0). G: L. Jasenka – A. Hajdu. Hralo sa bez kariet. R: P. Béreš – G. Rási, K. Baczúk. DS: G. Gašpar. Div.: 50.

POLOMA: Mikuláš Štefanik (88´ P. Bajus)- Lukáš Jasenka, Denis Fajdek (C), Miroslav Tomášik, Matúš Kuchta, Radovan Árvai, Miroslav Kerek (46´ J. Fazekaš), Patrik Slavkovský, Kristián Šubovič (88´ T. Žiga), Jakub Polanecký (72´ V. Maťáš), Tomáš Kún.

HRHOV: Zoltán Halász - Gábor Veverica (C), Marian Giák (61´ T. Zsigrai), András Herczeg, Zoltán Kovács, Zoltán Uveges, Adam Pogány, Ľudovít Kardoš (46´ Ľ. Hajdu), Michal Hranyó, Adrian Kocsík (70´ Š. Herczeg), Róbert Hajdu.

Hostia prišli k súperovi do Gemerskej Polomy ako jedno z najviac oslabených mužstiev v novom ročníku. Preto sa aj tak prejavovali v zápase. Bez obdržaneho gólu vydržali až takmer do konca zápasu. Na šesť minút sa im však striedajúcim hráčom Adamom Hajdu podarilo získať vedenie. Domáci Polomci však spravili všetko preto, aby získali s týmto súperom aspoň bod. Lukáš Jasenka nakoniec v 90. minúte skóroval a mužstvá sa rozišli remízou. Hralo sa slušne bez kariet od rozhodcu.

III. liga – SD-U19-sk.Východ-VsFZ – 4. kolo

MFK Rožňava – Janočko Academy 1:0 (1:0). G: F. Gyenes. ŽK: M. Jančík - J. Janočko, M. Dždža. R: J. Pavlovský st. - D. Magdoško, L. Kunzo. Div.: 35
ROŽŇAVA: Kristian Kocis - Karol Kováč, Jozef Fedor, Marek Jančík, Szabolcs Szabó Dózsa (C), Filip Hajdúk (46´ J. Dekan), Viktor Koňa, Áron Kristóf, Žigmund Bodok, Patrik Varga, František Gyenes.
ACADEMY: Ján Imrich - Alex Prekop, Viktor Harman, Milan Džudža, Lukáš Krakovský, William Leško (C), Martin Jalč, Vincent Gazsi, Jakub Janočko, Sebastián Grác, Samuel Šimonič.

rv janocko 3

Vďaka pani M. Vávrovej uverejňujeme fotografiu aj z 4. kola dorasteneckého zápasu III. ligy Východ medzi MFK Rožňava a Janočko Academy. Vyhrali v ňom domáci gólom Gyenesa.

OSTATNÉ VÝSLEDKY KOLA: Stará Ľubovňa - Ľubotice 0:4, Svidník - Poprad-Stráže 0:0, Sabinov - Košická Nová Ves 4:1.

IV. LIGA-SD-U19-SK.KG-VSFZ – 4. kolo

MŠK Moldava n/B – FK Baník Drnava 8:0 (3:0). G: R. Baščúr 3, O. Podracki 2, R. Dunka, D. Jančík, D. Rybár. Hralo sa bez kariet. R: V. Tóth. Div.: 30.
MOLDAVA: Gabriel Kišš - Dávid Rybár, Samuel Czeranko, Július Baščur, Ronaldo Dunka, Radoslav Baščúr (75´ Š. Rybár), Roland Dunka (C), Martin Dunka (66´ D. Jančík), Oliver Podracki, Rastislav Šomody (55´ M. Vešeléni), Kristián Bártoš.
DRNAVA: Sebastian Dunka - Dávid Józsa, Dániel Die, Roman Balogh, Alexander Parada (C), Zoltán Grbálik, István Herczeg, Oliver Petro, Nikolas Jónáš, Zoltán Dányi (46´ Z. Porubán), Ákos Jánosdeák (63´ A. Csontos).
OSTATNÉ VÝSLEDKY KOLA: Junior Košice - Medzev 2:5, Kechnec - Benecol Košice 5:2, Dvorníky-Včeláre - Slávia TU Košice 3:2, Ťahanovce - Sokoľany 5:1.