nedeľa, 06 november 2022 16:00

Vyšná Slaná je jesenným majstrom 7. futbalovej ligy, ale po 14. kole prevzala vedenie Krásnohorská Dlhá Lúka Doporučený

Napísal(a) MG od
(1 Hlasovať)

D O S P E L Í

V. LIGA JUH VsFZ – 14. KOLO

FK Krásnohorské Podhradie – TJ Slavoj Veľký Chlmec 3:0 (1:0). G: T. Hajduk, T. Revúcky, R. Fabián. ČK: 0 - E. Lajčák, ŽK: J. Benedik – Zs. Timkó, R. Dolgoš, R: D. Pužír – D. Novák, M. Petraššovitš. DS: J. Roka. Div.: 100.

PODHRADIE: Dávid Džačár - Štefan Dorkin, Daniel Vojčík, Norbert Vozár, Tomáš Hajdúk, Jakub Fatľa, Roland Fabián (83´ M. Ďuríček), Richard Kardos (78´ T. Béke), Tomáš Revúcky (C), Ján Kovács, Július Benedik (46´ D. Tisza).

CHLMEC: Alexander Tóth - Tomáš Némethi (C), Tomáš Batta, Edvard Lajčiak, Ľubomír Godarský, Marcel Boda, Patrik Tronka, Olivér Galambos (78´ D. Mádi), Radek Dolgoš, József Bence Buda, Zsolt Timkó (75´ D. Tronka).

futbal podhradie kchlm

K dnešnému komentáru o zápase FK Krh. Podhradie – Kráľovský Chlmec som využil konštatovanie o stretnutí z facebookovej stránky FK Krásnohorské Podhradie. Uvádza sa v ňom: „Ťažký terén dnes narobil šarapatu obom mužstvám, lepšie sme si nakoniec počínali my, keď sme dokázali streliť 3 góly a strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Pred nami je zimná prestávka, vidíme sa v apríli 2023.“

FK Geča 73 – MFK Rožňava 3:1 (1:0). G: D. Buzoga, M. Figura, M. Vyalko – M. Domik (z PK). ŽK: M. Fiľakovský, T. Kučera, D. Buzoga, M. Groško, M. Figura – K. Kocis, F. Szabó. R: J. Mano – Š. Miľo, Š. Molitoris. DS: P. Bančanský. Div.: 100.

GEČA: Michal Groško - Tomáš Kučera (83´ J. Mackanič), Lukáš Pástor, Michal Milkovič (83´ D. Varchola), Jaroslav Bartok, Marián Murajda, Róbert Macko (77´ H. Dovhal), Marek Figura (C), Dominik Buzoga (83´ J. Vaško), Marcel Filakovský (60´ M. Vyalko), Slavomír Kopas.

ROŽŇAVA: Kristian Kocis - Juraj Horvát, Tomáš Gecelovský, Filip Szabó, Jozef Korfanta (77´ J. Fedor), Kristian Šikur, Gabriel Majoroš, Michal Domik, František Gyenes, Jaroslav Figúr (C), Filip Kovács.

Hostia neprišli po zápase 14. kola v Geči domov s úsmevmi na tvárach. Zrejme ich výsledok musel trápiť a vinu si uvedomí zrejme aj brankárska jednotka Rožňavy, ktorý od disciplinárky VsFZ dostal mesačný dištanc za zákrok v predchádzajúcom zápase s TJ Dvorníky-Včeláre, v ktorom bol vylúčený. V Geči po vyrovnávajúcom góly Michala Domika z pokutového kopu v 63. minúte skórovali už len domáci a body tak zostali len pre nich. Rožňavčanom zostáva v jesennej časti súťaže odohrať zápas doma s AFK Topoľany.

OSTATNÉ ZÁPASY KOLA: Ťahanovce - Malý Horeš 1:0, Topoľany - Vojčice 1:6, Borša - Lokomotíva Košice 1:7,

7. LIGA ObFZ Rožňava – 14. KOLO

TJ Baník Rožňavské Bystré – TJ Zlatý klas Dlhá Ves 5:0 (1:0). G: M. Gallo (1 z PK) a R. Rochl po 2, Ján Rochl. ŽK: 0 – R. Miglavic. R: D. Poťmák – J. Molnár, M. Vávrová. DS: G. Gašpar. Div.: 50

BYSTRÉ: Tomáš Kandalík - Róbert Rochl, Adam Rochl (C), Tomáš Kuchta, Richard Jakab, Tomáš Ivanič, Milan Gallo, Jakub Rochl (56´ P. Minčík), Miloš Gallo, Ján Rochl, Filip Čapó (82´ L. Fabian).

DLHÁ VES: Gabriel Pomaj - Marián Dusza (C), Gabriel Beke (55´ T. Segyo), Viktor Kováč, Attila Orvos, Patrik Mičinsky, Attila Pomaj, Róbert Miglavic, Kevin Novák (70´ F. Repka), Ján Lokos, Krisztián Garaj (46´ L. Kovács).

rb zaverečne kolo bystre

futbal rozhodcovia fuzatý 314904387 599883978600428 2858104896266837525 nRozlúčka s tohtoročným majstrovským futbalom bola zo strany počasia neprimerane nevďačná. Fúkalo, smoklilo a divákov tiež neprišlo ktovie koľko. Organizátori tvrdili, že aj tak prišlo z Dlhej Vsi viac ako domácich. Hostia sa v prvom polčase dlho držali bez gólu, ale ani z ich strany sa nič gólovo nevydarilo. Prišla však 35. minúta a v nej aj pokutový kop, ktorý Miloš Gallo z domácich ľahko premenil. Keď sa už zdalo, že šancu využijú aj hostia, pridali domáci ešte 4 góly, s ktorými sa podelil dvakrát Robert Rochl a raz Jano Rochl. Nádielku gólov uzavrel nakoniec ešte raz Miloš Gallo. Jeho strela z diaľky sa veľmi ľahko „doterigala“ do siete brankára Dlhej Vsi. Bystré sa tak priblížilo počtom získaných bodov k predným mužstvám tabuľky, keď v tomto ročníku doteraz získalo 27 bodov.

Foto vpravo: Všimnite si krásne dresy rozhodcov a každého z nich krášli ešte niečo iné.

futbal bystre dlha ves 5 0

ŠK Polom Gemerská Poloma – TJ Baník Rakovnica 2:0 (1:0). G: K. Šubovič, M. Tomášik. ČK: 0 – M. Lompart (na lavičke). ŽK: Š. Kušnier – M. Radič, L. Gábor. R: J. Ször – V. Babík, P. Rogos. DS: L. Šalamon. Div.: 25.

POLOMA: Ondrej Skokan - Lukáš Jasenka, Miroslav Tomášik, Luboš Korintuš, Radovan ÁrvaiIgor Harabin, Štefan Kušnier (88´ M. Zatroch), Kristián Šubovič, Denis Fajdek (88´ J. Chladný), Peter Boroš (C), Pavel Kašai (63´ P. Kašai).

RAKOVNICA: Lukasz Prodochl (C) - Marián Gábor, Lukáš Gábor, Caba Koncz, Marek Radič, Marián Bubenčík, Samuel Čonka, Jozef Sklenár, Ondrej Vavrek (74´ T. Gyenes), Adrián Vavrek, Lukáš Hajdu.

Futbalové výsledky vlaňajšieho ročníka 7. ligy ObFZ Rožňava medzi týmito klubmi jasne hovorili v prospech Rakovnice. Tento ročník však hostia akoby nevykročili správnym krok, pridali sa k mužstvám, ktoré uzatvárajú tabuľku súťaže. V tomto zápase stratili po červenej karte aj hráča z útoku. Div sa svete, Polomci našli zrejme správny smer pre svoje mužstvo a okrem 3 remíz získali do tabuľky aj dve víťazstvá. Dokonca doma získali tri body aj s mužstvom z 1. miesta. V jarnej časti súťaže očakávame od obidvoch mužstiev výrazné zlepšenie.

TJ Sokol Pača – TJ Tatran Betliar 0:4 (0:4). G: M. Chochol 3, Š. Mišina. ŽK: 0 - M. Kováč. R: G. Rási – R. Farkaš, E. Kovács. Div.: 50.

PAČA: Denis Zakhar - Štefan Darvaš, Jakub Drenko (42´ M. Tokarčík), Milan Cmorik (71´ J. Horváth), Radovan Dlugoš (C), Peter Darvaš, Ján Bocko, Jozef Gulykás, Michal Tóth, Martin Tolvaj, Andrej Hupka.

BETLIAR: Marek Šály - Miloš Schvarz, Samuel Cirbus, Lukáš Boňko, Matej Chochol, Viktor Mihalík, Martin Arvay (C) (20´ D. Poťmák), Ján Pástor (Š. Mišina), Marcel Róth, Boris Silárdi, Marek Kováč.

Povedali by ste, že skúsený brankár Betliara Štefan Mišina bude raz hrať aj v poli a bude dávať góly? Stalo sa v zápase 14. kola s Pačou. Matejovi Chocholovi, ktorému sa v závere súťaže strelecky darilo, uviedol sa u hostí na Pači tromi gólmi. Mal "nabité" na piaty gól aj Marcel Róth, ale nepremenil. I tak odchádzali hostia z pačanského ihriska spokojní. Polepšili si najmä bodovo.

FK Lipovník – MFK Rožňava B / Rudná 3:6 (2:4). G: R. Szucs, F. Emodi, A. Szucs – L. Dávid 3, M. Gallo 2, J. Fedor. ŽK: R. Garan – Z. Molčan, F. Znak. R: P. Gálik – J. Gyenes, P. Rogos, DS: Š. Bodnár. Div.: 77

LIPOVNÍK: Tomáš Józsa - Patrik Luspaj, Róbert Garan, Marcel Podracký (46´ L. Emodi), Roderik Szücs (68´ Z. Lipták), Adrian Vozár, Roland Szucs (C), Martin Doboš, Florián Emodi (46´ A. Gorgei), Dávid Jánosdeák (86´ T. Korsinszki), Roland Szücs (68´ A. Szucs).

RUDNÁ: David Oravecz - Ján Ivanič (M. Timár), Ondrej Sanisló, Alex Hajduk, Filip Znak (46´ M. Jančík), Milan Gallo, Stanislav Hric, Ondrej Vysoký, Zoran Molčan (C), Jozef Fedor, Ladislav Dávid (86´ R. Ďurský).

Najlepší strelec domácich A. Gorgei sa zapojil do hry, keď už hrozila po prvom polčase pre nich prehra. Mužstvu však gólmi nepomohol ani on. Jeho spoluhráči dali súperovi posilnenému o niekoľkých hráčov z vyššej súťaže síce tri góly, ale hostia boli gravidnejší na góly, keď sa im ujalo až šesť gólov. Rezervy Rožňavy preskočili tak Lipovník o priečku vyššie.

FK Baník Drnava – FK Hrhov 3:0 (2:0). G: E. Mackovják, P. Búlik, B. Šoltés. Hralo sa bez kariet. R: M. Šimčák – V. Babík, M. Ďuríček, DS: F. Drenko. Div.: 50.

DRNAVA: Gabriel Józsa - Kilián Šoltés, Erik Polyák, Erik Mackovják, Tibor Kerekeš, Michal Ruszó (76´ G. Petro), Nándor Barczi (87´ Š. Icsó), Peter Búlik (C), Ján Bernáth (46´ O. Kerekes), Kristián Kovács (76´ A. Parada), Brian Šoltés (87´ T. Szilágyi).

HRHOV: Zoltán Halász - Marian Giák (68´ Á. Kapczi), Tomáš Zsigrai, Sebastián Žiga, Gábor Veverica, Ľudovít Kardoš (46´ P. Ribár), Zoltán Uveges (C), Mário Rybár, Radko Mikulec, Adrian Kocsík (83´ R. Kardos), Adam Pogány.

Herne málo presvedčivé mužstvá sa ani tentoraz ktovie ako nepresadili. Viac sa darilo domácim, ktorí to strecky využili do 54. minúty. V tom čase vsietili Hrhovčanom tri góly, a to bolo z ich strany všetko. Potom došlo k výmene hráčov na obidvoch stranách, ale góly už nepadli ani do jednej siete. Hovorí sa, že Hrhovčania, aby hrali futbal súťažne, vzájomne sa finančne poskladali. Je to situácia pre nich odvážna aj po športovej stránke.

Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka – MFK Dobšiná 3:1 (0:0). G: A. Prónyai 2, M. Lovas - A. Labuda. ŽK: P. Pál Baláž, M. Lovas - M. Tokarčík, A. Labuda, A. Paulík. R: M. Uharček – D. Poťmák, P. Béreš, J. Kerekes. Div: 50.

DLHÁ LÚKA: Marián Manko - Kristián Albert (85´ R. Pásztor), Ladislav Varga (C), Ivan Bošela, Roman BubenčíkAttila Kerekeš, Roland Madarász, Patrik Klárik, Patrik Pál Baláž (75´ O. Šomšák), Attila Prónyai, Mário Lovas (88´ J. Gebe).

DOBŠINÁ: Matúš Pitoňák - Jakub Polanecký, Peter Fabián (C), Adrián Paulík, Ivan Gallo, Adam Labuda (79´ A. Nagy), Matúš Poliak, Mário Tokarčík, Štefan Brondoš (23´ A. Klement), Róbert Gotthardt, Matúš Smrek.

Majstrovský zápas v Dlhej Lúke bol zrejme najsledovanejším zápasom 14. kola. Rozhodol dokonca o futbalovom klube 7. ligy, ktorý bude zimovať na 1. mieste. Aj keď sa to dlho nevedelo povedať naisto, rozhodol o všetkom až druhý polčas. Najlepší strelec domácich Attila Prónyai najprv dal v 71. minúte vedúci gól Dlhej Lúky, aby už o 5 minút na to skóroval aj Adam Labuda z Dobšinej. Ani tento výsledok dlho nevydržal, pretože Attila pridal svoj druhý gól už v 84. minúte, Mári Lovas rozhodol o víťazstve domácich svojím gólom v 87. minúte. Diváci videli teda nielen zaujímavý zápas, ale i spôsob svojho mužstva akým sa dostalo do čela tabuľke v jesennej časti súťaže. Treba podotknúť, že domáci v tejto častie nepoznali prehru, hoci až 4 razy iba remizovali. 31 získaných bodov ich k tomu priam oprávňuje.

III. LIGA SD Východ VsFZ – 14. KOLO

Výsledky kola: Tatran Spišské Vlachy – FK Košická Nová Ves 0:5, 1.FK Svidník – Janočko Academy 0:5, MFK ADV Stará Ľubovňa – MFK Vranov n/T 1:7, Pivovar Šariš Veľký Šariš – Sokol Ľubotice 1:2.

III. LIGA MD Východ VsFZ – 14. KOLO

Výsledky kola: MFK ADV Stará Ľubovňa – MFK Vranov n/T 0:1, 1.FK Svidník – Janočko Academy 2:0, Pivovar Šariš Veľký Šariš – Sokol Ľubotice 0:4, 1.ŠK Tatran Spišské Vlachy – FK Košická Nová Ves 2:1, Slavoj Spišská Belá – ŠK Zemedar Poprad-Stráže 2:3.

IV. LIGA SD K-G VsFZ - 14.KOLO

Výsledky kola:  FK Kechnec - Medzev 0:3, Dvorníky-Včeláre - Lokomotíva Košice B 6:0, Junior Košice - Ždaňa 2:4.