utorok, 09 máj 2023 02:14

Futbalisti Rožňavského Bystrého nechali na ihrisku srdce Doporučený

Napísal(a) MG OD

V 20. kole 7. futbalovej ligy, ktoré sa konalo 6.5.2023 sme si všimli reakciu kapitána Rožňavského Bystrého Adama Rochla, ktorý takto komentoval zápas s Krásnohorskou Dlhou Lúkou:  “Bol to náročný a bojovný zápas ktorý sa však neskončil tak ako sme chceli. Prvý polčas sme herne dominovali, vypracovali sme si niekoľko sľubných príležitosti, ktoré však ostali nevyužité a do šatní sa išlo za stavu 0:0. V druhom polčase sme začali opäť aktívne a boli sme odmenení krásnym gólom Maroša Bakoša. Následne sa nám podarilo streliť gól na 2:0, ktorý však nebol na počudovanie všetkých uznaný. Následne hostia z protiútoku vyrovnali na 1:1. Aj keď sme mali ďalšie príležitosti, tak už sa nám gól streliť nepodarilo a zápas skončil remízou... Výsledok nás mrzí, ale zbrane neskladáme a ideme ďalej bojovať. Týmto sa chcem poďakovať všetkým hráčom za nasadenie a bojovný výkon."

Vedenie klubu na Facebooku k tomu dodalo: "V mene vedenia chcem napísať, že sme na našich futbalistov veľmi hrdí. Česť našim hráčom, ktorí hrajú zadarmo, ďakujeme za ochotu a bojovnosť. Ďalej sa chcem ospravedlniť za vzniknuté nedorozumenia, ale za pravdu a taký úžasný tím sa včera hádať bohužiaľ muselo."

D O S P E L Í

V. LIGA JUH VsFZ - 20. KOLO

FC Lokomotíva Košice - MFK Rožňava 5:1 (1:0). G: J. Kerpčar, L. Tóth, S. Čorňak, M. Vilkovský, A. Pačinda - Y. Rogozhkin. ŽK: M. Vitkovský, M. Podstavek. N. Kriška - P. Gere, J. Horvát, Y. Rogozhkin. R: J. Dušek - J. Székely, D. Puškáš. DS: P. Mriglot. Div.: 90.

LOKOMOTÍVA: Samuel Kiš - Nikolas Kriška (68´ M. Sasák), Juraj KerpčarMatej Podstavek (78´ S. Beck), Adrián PačindaPatrik GregaSebastián Čorňak (90´ S. Rigo), Erik Koneracký (90´ M. Havrlent), Lukáš TóthKristián Štovka (68´ O. Zubenko), Michal Vilkovský (C).

ROŽŇAVA: Frederik Spišák - Jozef Korfanta (67´ T. Gecelovský), Filip SzabóPavol Gere (C)Yurii RogozhkinGabriel Majoroš (90´ A. Hajduk), Michal DomikJuraj HorvátValerii KovernykFrantišek Gyenes (90´ J. Fedor), Filip Kovács (90´ D. Bodnár).

kos rozPrebiehala 46. minúta futbalového stretnutia V. ligy Juh medzi Lokomotívou Košice a MFK Rožňava,  keď sa na jej začiatku za stavu 1:0 pre domácich rútil útočník Rožňavy Michal Domik s loptou do 16-ky domácich a pokúsil sa prekonať jej ochrancu Samuela Kiša. Pekne si pripravil na streľbu loptu a ľavačkou vypálil. Brankár Lokomotívy však smer jeho lopty vystihol a vyrazil mimo brány. Podobná situácii sa však zopakovala pre hostí až za stavu 4:0 pre domácich. Využil ju ďalší hráč Rožňavy Yurij Rogozhkin avšak na zisk čo len bodu bolo s lídrom V. ligy veľmi málo.

FK Krásnohorské Podhradie - voľno

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Topoľany - Malý Horeš 0:0, Vojčice - Gelnica 5:1, Borša - Dvorníky-Včeláre 3:0, Ťahanovce - Geča 0:1, Budkovce - Kráľovský Chlmec 4:0.

7. LIGA ObFZ ROŽŇAVA 20. KOLO

TJ Baník Rakovnica - MFK Rožňava B /Rudná 3:0.  ŠTK ObFZ Rožňava kontumovala zápas v prospech TJ Baník Rakovnica pre nenastúpenie hostí na zápas. Zároveň DK ObFZ Rožňava trestá MFK Rožňava finančnou pokutou 50.- € pre TJ Baník Rakovnica a 100.- € pre ObFZ Rožňava za nenastúpenie na stretnutie 20. kola 7. ligy dospelých Rakovnica – RVB/Rudná.

ŠK Polom Gemerská Poloma - FK Baník Drnava 3:1 (3:1). G: J. Bendík 2, M. Dorčák - B. Šoltés. Hralo sa bez kariet. R: L. Lorincz - P. Rogos, M. Ďuríček,DS: L. Šalamon. Div.: 50.

POLOMAMikuláš Štefanik - Igor HarabinRadovan Árvai (C)Lukáš JasenkaMichal DorčákPeter BorošKristián ŠubovičJúlius BenedikMatej GeldaAdrián KrágaLuboš Korintuš.

DRNAVA: Gabriel Józsa - Kilián Šoltés (C)Erik Polyák , Tibor KerekešErik MackovjákDávid FodorBrian ŠoltésNándor barcziAlexander ParadaPeter BúlikDominik Šimko

OFK Vyšná Slaná - MFK Dobšiná 0:0.  ŽK: M. Gallo - M. Poliak. R: P. Béreš - J. Gyenes, V. Babik. DS: J. Kerekes. Div.: 100.

SLANÁ: Roman Lindák - Ján Simeon ŽelinskýMartin Gallo (C)Filip GalloAdam GalloDušan KalisJán GalloPeter ZabrelMiroslav SemanOndrej LiptaiŠtefan Domik

Očakávané hornogemerské derby pred početnou diváckou kulisou prinieslo futbal slabšej úrovne. Väčšinou sa hralo medzi 16-tkami. Bol to boj o každú loptu ale aj množstvo nepresností. Šancí na oboch stranách nebolo veľa a tak aj brankári nemali veľa práce. V I. polčase zaujala strela O. Liptaia, ktorá tesne minula pravú tyč brány hostí a v II. polčase strelu toho istého hráča, ktorá smerovala do brány tečovala hostujúca obrana mimo bránu. Hostia v I polčase pohrozili lobovanou strelou, ktorú domáci brankár vytlačil na brvno. V II. polčase kopali domáci  množstvo rohových kopov, ale hosťujúca obrana na čele s výborne hrajúcim A. Paulíkom všetky bezpečne odvrátila. V domácom mužstve zaujal svojim výkonom P. Zábreli. Rozhodnúť v závere mohol A. Gallo, ktorý dostal peknú prihrávku za obranu hostí ale premeškal vhodný okamih na strelu a potom sa už hosťujúca obrana vrátila a jeho pokus zablokovala. (Vladimír Lukáč)

TJ Sokol Pača - FK Lipovník 0:3 (0:2). G:  R. Szucs, F. Emodi, A. Gorgei. Hralo sa bez kariet. R: D. Poťmák - J. Molnár, M. Vávrová. DS: Š. Bodnár. Div.: 50.

TJ Zlatý klas Dlhá Ves - FK Hrhov 2:0 (2:0). G: M. Kliment, P. Mičinsky.  ŽK: 0 - Z. Uveges, R: M. Uharček - K. Beczík, E. Kovács. DS: F. Drenko. Div.: 50.

TJ Baník Rožňavské Bystré - TJ Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka 1:1 (0:0). G: M. Bakoš - A. Prónyai. ČK:: F. Čapó (ved. družstva RB) - 0. ŽK: R. Jakab, Miloš Gallo, Jak. Rochl, F. Znak - I. Bošela. R: P. Galík - D. Poťmák, J. Szor. DS: O. Vysoký. Div. 111.

19. KOLO - 30.4.2023

TJ Tatran Betliar - TJ Baník Rakovnica 3:1 (1:1)
TJ Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka - ŠK Polom Gemerská Poloma 5:1 (4:0).
MFK Dobšiná - TJ Baník Rožňavské Bystré 0:3 (0:2).
FK Baník Drnava - Sokol Pača 2:1 (2:0).
FK Hrhov - OFK Vyšná Slaná 0:0.
MFK Rožňava B/Rudná - TJ Zlatý klas Dlhá Ves 4:1 (3:1).

18. KOLO - 23.4.2023

ŠK Gemerská Poloma - MFK Dobšiná 0:3 (kontumované)

OFK Vyšná Slaná - MFK Rožňava B/Tudná 5:2 (3:0).

Za pekného futbalového počasia pred slušnou návštevou sa odohral priemerný zápas, počas ktorého domáci futbalisti mali územnú prevahu. Hostia, ktorí mali problém zo zostavou sa v I.polčase dostali pred bránu domácich jediný raz. Po počiatočnom oťukávaní otvoril v 19.min. skóre A. Gallo strelou spoza 16-tky. Potom sa ocitol sám pred brankárom hostí domáci kanonier Š. Domik, ale jeho pokus o prelobovanie brankára skončil vedľa brány. V 30.min. sa však už nemýlil a hlavou nezadržateľne skóroval po peknom centri F. Galla. V závere polčasu si to zopakoval a domáci viedli pohodlne 3:0. V II. polčase pri strele hostí y diaľky domáci gólman len vyrážal a pre J. Rabasa už nebol problém dopraviť loptu do siete domácich. Tí prestriedali a po faule na Š. Domika mali možnosť kopať pokutový kop, ktorý však sám faulovaný nepremenil.v 55.min. Upokojenie priniesol gól F. Galla o minútu neskôr. V 75.min. znova skóroval Š. Domik a skóre zápasu uzavrel krásnou strelou do šibenice hosťujúci S. Hric. V slušnom stretnutí sa hralo bez kariet. (V. Lukáč)

FK Lipovník - FK Baník Drnava 3:2 (1:1).

TJ Sokol Pača - TJ Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka 1:4 (0:1).

TJ Baník Rožňavské Bystré - FK Hrhov 6:0 (0:0).

TJ Zlatý klas Dlhá Ves - TJ Tatran Betliar 3:1 (0:1).

D O R A S T

III. LIGA SD VÝCHOD VsFZ  - 20. KOLO

MFK Rožňava - ŠK Zemedar Poprad-Stráže 1:1 (1:0). G: Ch. Fabian - J. Lipták. Hralo sa bez kariet. R: M. Macko - V. Tóth, M. Safko. Div.: 30.

OSTATNÉ VÝSLEDKY KOLA: Vranov n/T - Košická Nová Ves 14:0, Stará Ľubovňa - Veľký Šariš 3:1, Sabinov - Spišská Belá 2:1, Svidník - Spišské Vlachy 3:0.

III.LIGA MD VÝCHOD VsFZ - 20. KOLO

MFK Rožňava  - ŠK Zemedar Poprad-Stráže 0:2 (0:2). G: M. Vodehnal, M. Jombík. ŽK: 0 - M. Vodehnal, J. Zeman. R: V. Tóth - M. Macko, M. Safko. Div.: 20.
ZEMEDAR:  Oliver Kras - Marko Vodehnal (41´ S. Peter Pitoňák), Adrián LíškaRoman Motyka (66´ J. Kormančík), Adam LašanMichal Jombík (C)Ján ZemanPatrik Biro (59´ D. Bednár), Matej RigdaSimon Orolín (41´ G. Korenko), Kristián Křeš.

OSTATNÉ VÝSLEDKY KOLA: Vranov n/T - Košická Nová Ves 4:0, Stará Ľubovňa - Veľký Šariš 1:2, Svidník - Spišské Vlachy 6:0, Sabinov - Spišská Belá 6:0.

IV. LIGA SD K - G VsFZ  - 20. KOLO

TJ Dvorníky-Včeláre - FK Baník Drnava 15:1 (2:1). G:  J. Bastyur 4, A. Csemer a D. Dunka obaja po 3, D. Mitro 2, S. Rybár, S. Žiga, L. Rigó - D. Oláh.  (ZK: 0 - D. Rigó. R:  P. Gonos. Div.: 10.

DVORNÍKY-VČELÁRE: Dávid Spišák - Gregor GrácKevin RybárBenjamin  KirligSebastián RybárSamuel ŽigaDominik Mitro

OSTATNÉ VÝSLEDKY KOLA: Lokomotíva Košice B - Medzev 0:2, Junior Košice - BENECOL Košice 0:4, Ťahanovce - Kechnec 10:0, Moldava n/B - Poproč 1:1, Ždaňa - Slávia TU Košice 2:4.

III.LIGA SŽ A VsFZ - 15. KOLO

MFK Rožňava - FK Čaňa 6:1 (2:1). G: R. Král a D. Lipták po 2, L. Szaszák, S. Bubenčík - T. Lacko. Hralo sa bez kariet. R: G. Rási. Div.: 47.
ROŽŇAVA: Martin Šofránko - Lukáš SzaszákAdam Ondrejčík (58´ R. Šille), Damian KubicaSamuel BubenčíkRichard Kral (C)Thomas Dobies (29´ D. Lipták, 58´ L. Hlivák), Gregor VrzalMartin MikolajMarko Tkáč (65´ M. Gašpar), Tomáš Polyák (58´ F. Máté).

III. LIGA MŽ sk A VsFZ - 15. KOLO:

MFK Rožňava - FK Čaňa 7:1 (4:0). G: D. Podrackž a A. Turek obaja po 2, T. Rogos, R. Stehlo, R. Polyák - M. Nikola Matis. Hralo sa bez kariet. R: G. Rási. Div.: 47.

4.LIGA ObFZ ROŽŇAVA - 7. KOLO

FK Krásnohorské Podhradie - ŠK Polom Gemerská Poloma 1:3 (0:2). G: L. Darvaš - L. Kotlár 2, P. Kučerák. ČK: K. Rigó - 0. ŽK: D. Rigó - 0. R: P. Katona. Div.: 20.

TJ Papiereň Slavošovce - MFK Dobšiná 3:2 (2:0). G: E. Karalo 2, A. Tomi - K. Holmok 2. ŽK: Hralo sa bez kariet. Zápas medzi TJ Papiereň Slavošovce a MFK Dobšiná nemal pridelené žiadne delegované osoby.  Div.: 30.

Pripravil MG od

Z majstrovského futbalu 7. ligy ObFZ Rožňava o vedúce miesto v tabuľke po 20. kole. Fotografie V. Kuchárikovej v Galérii obrázkov - nižšie približujú dianie na ihrisku v Rožňavskom Bystrom v súperení s Jednotou Krásnohorská Dlhá Lúka, ktoré prilákalo ojedinelú návštevu kola.

Čítať 871 krát Naposledy zmenené pondelok, 26 jún 2023 09:37