nedeľa, 30 október 2011 15:18

Až v poslednom domácom zápase jesennej časti sa Nižná Slaná dočkala víťazstva Doporučený

Napísal(a) Bc. Štefan Tomášik

Nižná Slaná - Plešivec 4:1 (2:0). Góly za domácich: Juraj Cangár 2, Dalibor Hajči, Peter Slovák. V poslednom domácom zápase jesennej časti II. triedy OM privítala Nižná Slaná súpera z Plešivca. Nevedela, čo môže od tohto súpera čakať, keďže vypadol z 1. triedy po prehratej baráži s Hrhovom. Spolu s Nižnou Slanou a Dedinkami je to už tretí expiatoligista v najnižšej okresnej súťaži. Domáci sa na zápas zišli v dostatočnom počte, zo stabilných hráčov nechýbal nikto. Zranenie z minulého kola nedovolilo nastúpiť Gállovi. Hostia prišli len desiati, a podľa slov jedného z členov vedenia prišli zápas len „odohrať“. Tréner domácich veľké zmeny v zostave oproti minulému kolu nespravil, zdá sa,

že našiel optimálnu zostavu. Úvodnú akciu hostí po rozohratí zastavil až predstopér Prónai. Po piatich minútach oťukávania prevzali režisérsku taktovku domáci hráči. Strední záložníci Cangár a D. Hajči ovládli stred poľa a zakladali útočné akcie domácich. Prvú šancu síce Valko nepremenil, ujala sa však akcia Cangára s Hajčim po pravom krídle, Cangár dobre mierenou strelou prekonal brankára hostí. 1:0. Po góle bola hra naďalej v réžii domácich, viaceré príležitosti však ostali nevyužité. Pri nedorozumení brankára hostí so stopérom mal šancu Valko, no nepremenil ju. Domáci predviedli viacero pekných akcií, strelecky sa im nepodarilo presadiť. Akciu dvoch ľavákov na krajoch zálohy zakončil O. Junger nepresne, strela D. Hajčiho iba opečiatkovala ľavú žrď brány hostí. Až po polhodine pridali domáci druhý gól, keď po jednoduchej akcii skóroval Slovák. 2:0 Hostia bránu domácich výraznejšie neohrozili, brankár domácich raz dobre vybehol a zmaril akciu hostí. Domáci pokračovali vo svojej hre, z troch rohov, ktoré zahrával Leštach si výraznejšiu šancu nevytvorili. Neskôr trochu poľavili, hostia mali dve šance na strelenie gólu, najprv po ľavej strane domácej obrany sa predral hráč s č.2, jeho prihrávka však nenašla adresáta. Neskôr mali ďalšiu šancu, lopta však v rozhodujúcom momente útočníkovi hostí preskočila nohu. To sa stalo aj po peknej akcii Slováka s Hajčim, keď Valko mal pred sebou voľnú bránu, prihrávka mu však nohu preskočila. Neskôr ešte zahrával priamy kop z väčšej vzdialenosti Prónai, jeho strieľaný center však adresáta nenašiel. V zápase predviedol každý obranca pár dobrých zásahov, brankár tak nemal veľa práce. V závere polčasu sa domácim akcia nevydarila, a tak sa polčas skončil výsledkom 2:0.
V druhom polčase nebola hra domácich až na takej úrovni ako v tom prvom, napriek tomu sa im podarilo streliť dva góly. Po viacerých nepresných akciách na domácej strane sa ujala jednoduchá spolupráca po aute Slováka, akciu im zastavil hráč hostí pred šestnástkou len za cenu faulu. Priamy kop zahrával Leštach, brankár hostí si múr nepostavil, jeho dobrú strelu brankár len vyrazil, ale na následnú dorážku Hajčiho nestačil. 3:0. Po pár minútach prišli na ihrisko obaja náhradníci, brankári sa vymenili a namiesto O. Jungera prišiel T. Pitoňák. Domácim sa podarilo svoju hru zlepšiť, gólovo sa však nepresadili. Striedajúci Pitoňák nevyužil chybu brankára hostí, jeho strela netrafila bránu hostí. Domáci mali viacero sľubných akcií, Valko však z peknej akcie neskóroval, keď bol zoči-voči brankárovi hostí. Z viacerých striel sa neujala žiadna, jedna skončila aj za ihriskom. Udrelo na opačnej strane, keď po ojedinelom brejku a následnom súboji Karasa s hráčom hostí nasledovala penalta. Brankár síce smer uhádol, lopta sa však po odraze od jamy ponad neho odrazila. 3:1. To sa však domácim nepáčilo a odpovedali na to gólom Cangára na 4:1. Po góle mali z hry viac domáci, napriek ďalším príležitostiam sa im gól streliť nepodarilo. Z rohov si už vytvorili lepšie šance ako v prvom polčase, hlavičky či strely zo šestnástky boli nepresné. Na druhej strane zaujala akcia hostí, keď sa zdalo, že hráč hostí bude zakončovať, loptu mu čistým spôsobom odobral Miloš Schwarz. Po tomto momente hra oboch celkov upadla a zápas sa hral medzi oboma šestnástkami. Zápas ukončila nepresná akcia domácich.
Pred 25 divákmi rozhodoval Marián Nemčko, na čiarach mu pomáhali Štefan Czakoi a Tomáš Gyenes.

Sumár výsledkov Nižnej Slanej na jeseň 2011

Kečovo - Nižná Slaná  2:0 (2:0)
Nižná Slaná - Rožňava B 1:1 (0:0), gól domácich: Martin Hajči
Čoltovo - Nižná Slaná 1:2 (0:2), góly hostí: Matúš Pitoňák, Juraj Cangár
Nižná Slaná - Jovice 1:1, gól domácich: Peter Slovák
Štítnik - Nižná Slaná 3:3 (1:3), góly hostí: Peter Milko, Tomáš Pitoňák, Dušan Valko
Honce - Nižná Slaná 2:3 (0:3), góly hostí: Peter Milko, Matúš Pitoňák 2
Nižná Slaná - Pača 0:2 (0:0)
Ml. Brzotín - Nižná Slaná 4:4 (0:1), góly hostí: Miroslav Prónai, Dušan Valko, Vladimír Karas 2
Nižná Slaná - Dedinky 1:3 (0:2), gól domácich: Juraj Leštach
Rakovnica - Nižná Slaná 0:1 (0:1), gól hostí: Juraj Leštach
Nižná Slaná - Plešivec 4:1 (2:0), góly domácich: Juraj Cangár 2, Dalibor Hajči, Peter Slovák