utorok, 28 august 2012 23:47

Baníci z Nižnej Slanej zvíťazili až vo štvrtom kole II. triedy Doporučený

Napísal(a) Štefan Tomášik

Nižná Slaná – Gemerská Hôrka B 2:0 (2:0). Góly za domácich: Gelda, Keršák. Zostava: Krnáč – Karas (C), Slovák, Soják (M. Hajči), Schwarz – Leštach (O. Junger), Prónai, Keršák, Cangár – Valko (Ján Junger), Gelda. Náhradník: Tomi. V druhom domácom zápase jesennej časti II. triedy privítala Nižná Slaná rezervu piatoligovej Gemerskej Hôrky, ktorá bola lídrom tabuľky. Domácim okrem niektorých hráčov chýbal aj tréner, ktorého zastúpil Keršák. Domáci nastúpili v odlišnej zostave ako v predošlých kolách, počas zápasu z hry znova odstúpil hráč. Zdá sa, že hráči nie sú pripravení po každej stránke.
V úvode zápasu bola hra mužstiev ako – tak vyrovnaná. Neskôr však

začali mať prevahu domáci. Útočili po ľavej strane, po centri Leštacha Valko na loptu pri pravej žrdi nedosiahol. Ďalšia strela Prónaia bola nepresná. Hostia domáceho brankára výrazne neohrozili. Naopak, po prihrávke Keršáka sa dostal Gelda do samostatného nájazdu a prekonal brankára hostí. 1:0. Líder začal viac útočiť, jedna strela bola nepresná, druhú chytil brankár. Z dvoch priamych kopov hostí  bol jeden nepresný, po druhom zasahoval brankár. Potom však mali viac z hry domáci, strela Leštacha bola nepresná. Asi dvakrát ešte útočili po ľavej strane, kde si však šancu nevypracovali. Brankára hostí ohrozil Gelda. Neskôr po akcii na pravej strane po centri Keršák pri ľavej žrdi poslal loptu do prázdnej bránky. 2:0. Hra sa vyrovnala, hostia mali dve šance. Raz však zasahoval Krnáč, druhýkrát zastavil ich akciu ofsajd. Domáci sa raz dostali do prečíslenia, z ktorého veľa nevyťažili. Hostia faulovali Geldu. Ďalšia akcia po pravej strane cez Cangára neskončila gólom, keď strela Keršáka bola nepresná. V závere polčasu sa hralo v strede ihriska.
Po prestávke boli hostia domácim, ktorí nemali výrazný tlak ani v prvom polčase, v niektorých fázach vyrovnaným partnerom. V tomto polčase sa viac hralo v strede ihriska, mužstvá si vypracovali aj menej príležitostí. Najväčšiu mal domáci Ján Junger, ktorému sa však nepodarilo prekonať brankára hostí. Neskôr mohli domáci ohroziť brankára hostí, hráči si však zavadzali. Hostia síce častejšie útočili, ich streli buď chytil brankár alebo boli nepresné. Pri jednej akcii hostí bol faulovaný Schwarz, neskôr aj Soják, ktorý musel  byť striedaný. Strelu Jána Jungera brankár hostí vyrazil, ďalšia od Prónaia bola nepresná. Hostia sa mohli dostať do prečíslenia po ľavej strane, domáci predstopér zahral rukou, čím prerušil ich akciu. Z následného priameho kopu hostia veľa nevyťažili. Podobne aj z ďalšieho nepriameho kopu spoza šestnástky. Neskôr mužstvá hrali v strede ihriska, v ich hre boli nepresnosti. V závere zápasu po akcii po pravej strane bola strela Geldu nepresná. Hostia sa voči domácej obrane výrazne nepresadili a tak domáci zaznamenali prvé víťazstvo v sezóne.
Pred 35 divákmi rozhodoval Petro a na čiare Kováčová.