pondelok, 28 apríl 2014 00:04

Betliarčania nepremeneným pokutovým kopom stratili s Turňou aj bod

Napísal(a) M. Tokoly

bet-tur1aTJ Tatran Betliar - TJ Cementár Turňa nad Bodvou  1:2 (1:1)Góly: 6' Dominik Filakovský 0:1, 14' Ladislav Lörinc 1:1, 73' Dávid Hudák 1:2. Žlté karty: 45' Marián Rebej, 82' Jozef Bálint (obaja Turňa n/B). Pred približne 100 divákmi rozhodoval Richard Marcin

Tatran Betliar: 1 Juraj Kelíšek - 2 Asmir Cilovič, 16 Ladislav Varga, 7 Tomáš Handlovič, 4 Samuel Cirbus (78' 3 Ľubomír Árvay), 11 Vladimír Kováč, 6 Ivan Lörinc (4' 5 Matej Oravec), 9 Martin Árvay (C), 10 Vladislav Vávra, 14 Miroslav Demeter, 13 Ladislav Lörinc

Devätnáste kolo prinieslo v Betliari duel mužstiev, ktoré vzhľadom na vyrovnanosť VI. ligy body potrebujú ako soľ. Turni chýba pár bodov na lídra, kým domáci by sa radi dostali do pokojnejšej pozície pred záverom súťaže. Favorizovať niektorého z dnešných aktérov oddelených od seba šiestimi bodmi bolo preto ťažké. Zápas začal pre Betliar nešťastne. Po prvých kontaktoch s loptou musel pre zranenie trávnik opustiť Ivan Lӧrinc. Smolný začiatok pre domácich podčiarkol gól v Kelíškovej sieti, keď sa po nenápadnej krídelnej akcii dorážkou presadil Filakovský - 0:1. Tatran sa v 14. minúte vrátil do zápasu. Po rohovom kope L. Lӧrinc hlavičku

tečoval do siete a vyrovnal tak stav na 1:1.

S vyrovnaným prvým dejstvom sa pokúsil niečo spraviť Varga, no jeho hlavičke chýbali centimetre. Po tomto momente patril záver polčasu domácim. Gól však už nepadol a po prvej štyridsaťpäťminútovke bol stav vyrovnaný. Polčasová remíza by sa však po predvedenej hre na konci zápasu Betliaru určite málila.
     Do druhého polčasu však vybehli hráči Turne plní síl a boli opäť rýchli a nebezpeční. Ku gólovej šanci sa však dostať nedokázali. Naopak do streleckej pozície sa dostal Vávra. Prekvapený darovanou loptou v dobrej pozícii prestrelil. L. Lӧrinc stroskotal na brankárovi hostí v ešte lepšej možnosti. Následne sa potvrdilo futbalové „nedáš-dostaneš“, a z protiútoku skóroval Hudák - 1:2. Nevysoký hráč zúročil svoju ľahkosť na rozmočenom teréne, využil zaváhanie obrany Tatrana a po získanej lopte nemal problém strhnúť vedenie na stranu hostí. Od tejto chvíle to už bol len boj Betliara o vyrovnanie. V 83. minúte na to dostal ideálnu možnosť v podobe pokutového kopu. L. Lӧrinc  sa ale hrdinom nestal, kým gólman súpera Rebej áno. Dôležité tri body preto putujú na konto TJ Cementár Turňa nad Bodvou. Domácich môže mrzieť nepremenený pokutový kop, pretože zápasu by svedčala remíza, pri miernom optimizme mohli doma ostať aj všetky body.

Autor: M. Tököly

Ostatné výsledky 19. kola VI. ligy : Gem. Hôrka - Ďurkov 2:0 (1:0), Kokšov-Bakša - Budimír 3:1 (0:0, Malá Ida - Košická N. Ves 2:2 (2:1), Ťahanovce - Geča 5:1 (3:0), Dobšiná - Krh. Podhradie 1:0 (0:0).