utorok, 16 jún 2015 12:51

Biatlonové leto začalo úspešne, Ema Kapustová dvakrát víťazne

Napísal(a) KB Magnezit Revúca

ra lb 06 aLetná biatlonová sezóna 2015 na Slovensku odštartovala prvý júnový víkend 1. kolom Viessmann pohára žiackych kategórií na tratiach a strelnici prešovského Sigordu. Vysoké teploty a slnečné počasie poriadne preverili pripravenosť pretekárov.
Na štart rýchlostných pretekov v sobotu sa postavilo aj šesť pretekárov revúckeho Klubu biatlonu Magnezit. V kategórii mladších žiakov Andrej Mladší (2,0) po dvoch netrafených terčoch obsadil 10. miesto. Viac sa darilo Eme Kapustovej (1,1) – po jednom nezostrelenom terči na oboch položkách s prehľadom zvíťazila a potvrdila, výbornú formu zo zimnej sezóny.
Po pódiovom umiestnení siahali aj starší žiaci – najbližšie k nemu mal Libor Mladší (1,1) – na 4. mieste mu k tomu chýbalo 6 sekúnd. René Chrapán (1,1) aj Anka Fujdiarová (0,1) vybojovali 7. miesto, Emma Petalíková (2,1) po technických problémoch so zbraňou skončila 17.
Nedeľa priniesla vytrvalostné preteky a rovnaké tropické počasie. Nijako to však nevadilo Eme Kapustovej (1,1) – zopakovala streľbu zo soboty a spolu s rýchlym behom opať zvíťazila, tentokrát s viac ako minútovým náskokom. Ostatným pretekárom sa menej darilo najmä strelecky – René Chrapán (2,0) vybojoval

7. Libor Mladší (0,4) 8., Anka Fujdiarová (0,2) 9., Emma Petalíková (2,0) 11. a Andrej Mladší (3,1) 15. miesto.

Druhý júnový víkend vstúpili do bojov aj dorastenci a dospelí na tratiach v Osrblí. V sobotu sa predstavili najprv v rýchlostných pretekoch so štafetovou streľbou (možnosť použiť tri rezervné náboje).

ra lb 05ra lb 04ra lb 01ra lb 02ra lb 03ra lb 06Tesne za stupňami pre najlepších ostali dorastenci Tomáš Sklenárik (1,0) a Andrea Uličná (0,0) – obsadili nepopulárne 4. miesto. Darilo sa revúckemu odchovancovi Lukášovi Ottingerovi (0,1), ktorý obsadil druhé miesto. Radovan Humeník (2,2) vybojoval 9., Dominik Krštieň (2,3) 14. a Peter Košinár (0,3) v kategórii mužov 15. miesto.
V popoludňajších vyraďovacích šprintoch bolo podmienkou dokončenia pretekov zostrelenie všetkých terčov. To sa z našich podarilo len Lukášovi Ottingerovi, ktorý medzi mladšími dorastencami zvíťazil.
V stíhacích pretekoch v nedeľu Lukáš Ottinger (0,1,2) zopakoval striebornú pozíciu a hneď za ním dobehol na 3. mieste Tomáš Sklenárik (3,2,2). Andrea Uličná obsadila 6. miesto, Radovan Humeník aj Dominik Krštieň zopakovali svoje umiestnenia zo soboty.
Vstup do letnej sezóny máme za sebou a už sa pripravujeme na ďalšie kolo, ktoré usporiadame na domácich tratiach v Revúcej 27.-28. júna 2015. Príďte nás podporiť!