nedeľa, 21 apríl 2013 21:16

Bolo vidieť, že hráči hrajú iba prvý zápas, lebo bojovnosť prevyšovala futbalové kvality Doporučený

altRožňavské Bystré – Krásnohorská Dlhá Lúka 2:1 (0:1). Konečne sa 21.4.2013 rozbehla okresná súťaž vo futbale aj v našom okrese. Obidve mužstvá začali vo svižnom tempe. V 10. minúte pohrozil z priameho kopu Ján Gonos. V 19. minúte však hostia zahrávali priamy kop a vyrazenú loptu Konczom Čižmár zblízka dokopol do brány. 0:1. Snahu Bystranov narúšali tvrdé zákroky hráčov hostí, čo rozhodca J. Gyenes netrestal, až sa situácia takmer vyhrotila a hostia museli jedného

zo svojich tvrdo hrajúcich hráčov vystriedať. Bystrania boli aktívnejší, no v ďalšom priebehu 1. polčasu mohli hostia zvýšiť stav, ale Čižmár v dobrej šanci mieril nad. Domácim vyšla pekná akcia v 44. minúte po osi Ján Gallo – Ján Gonos, ale zostalo len pri šanci.
Druhý polčas začali lepšie Bystrania. V 53. minúte šiel sám na brankára Ján Tomko, no brankár mu jeho strelu zlikvidoval. V 61. minúte hostia takmer využili zlý odkop zo 16-ky domácich, nakoniec šla strela len tesne vedľa brány. V 70. minúte sa snaha domácich konečne vyplatila. Ján Gonos sa pred 16-kou zbavil dvoch obrancov a strelou k tyči vyrovnal na 1:1. O 5 minút neskôr Jaro Gallo krásnou strelou trafil spojnicu bránu hostí. V 80. minúte center Jána Gonosa do 16-ky hosťujúci hráč Hegedüs hlavou pod brvno strelil vlastný gól a spečatil tak výsledok na 2:1 pre Bystré. Hostia mohli v nadstavenom čase ešte vyrovnať, no Koncz strelu zázračne vyrazil. U obidvoch tímov bolo vidno, že je to len prvý zápas, lebo bojovnosť prevyšovala futbalové kvality.
Pred 100 divákmi rozhodoval J. Gyenes.
Zostava Rožň. Bystrého: Koncz, Jaro Gallo, Kuchta, Dorkin, Fábian, Ján Gallo, Gonos, Urban ml., Krága, Minčík, Tomko. Striedal Valent.