×

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/futbal/2011/15
JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/futbal/2013/12kolo
×

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/futbal/2011/15
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/futbal/2013/12kolo
nedeľa, 31 október 2010 19:07

Bystrania nevyužili výhodu domáceho prostredia a hladko prehrali s Drnavou

Napísal(a) Miloš Leng, Štefan Tomášik

Z majstrovského futbalu II. triedy 15. kolo, ročn. 2010_2011: Rožňavské Bystré - Drnava 0:4 (0:2). Foto: P. UrbanRožňavské Bystré – Drnava  0:4  (0:2). Bystrania nevyužili v 15. kole II. triedy OM vo futbale výhodu domáceho prostredia a prehrali s lídrom tabuľky hladko 0:4. Prvá polhodina naznačila, že to bude vyrovnaný a zaujímavý zápas. Aj keď sa ukazovalo že  hostia sú vo forme, Bystrania si vypracovali tri veľké šance, ktoré premárnili Minčík, Rusnyák a J. Urban ml. Drnavčania pohrozili niekoľkými strelami a nepresným zakončením z blízkosti Máťašovej brány. V 30. minúte Uhrin fauloval v domácej 16-ke útočníka hostí a po druhej žltej karte sa musel rozlúčiť so zápasom. Tento moment dosť ovplyvnil ďalší priebeh zápasu, lebo hostia  z nariadenej penalty otvorili svoj gólový účet. 0:1.

Postupne sa začala prejavovať herná vyspelosť hostí proti už len desiatim hráčom Bystrého. Bystrania nedostatočne pokrývali Drnavčanov a minutu pred koncom hráč hostí strelou pod brvno zvýšil na 0:2.
V druhom polčase už hostia celkom ovládli hru a Bystrania sa do protiútokov dostávali už len sporadicky. Útoky hostí obrana domácich len s problémami odvracala a nebyť najlepšieho hráča Bystrého Máťaša, mohol byť výsledok ešte hrozivejší. Ten zneškodnil niekoľko tutoviek Drnavy. V 60. minúte útočník hostí z neuveriteľného uhla peknou strelou zvýšil na 0:3. V 70. minúte hostia po ďalšej svojej akcii zvýšili na 0:4, čo bol aj posledný gól v zápase. Bystranom v tomto zápase chýbal kus bojovného ducha a niektorí hráči by sa mali vyvarovať neúnosnej kritike rozhodcu a viac sa sústrediť na svoju hru, lebo aj tieto momenty dosť znižujú ich samotný výkon na ihrisku.
Pred 70 divákmi rozhodoval Haviarik.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťáš - Uhrin, Fábian, Hajdu, Galata, Dorkin, Leng, Čapó, Rusnyák, J. Urban ml., Minčík. Striedali: Krága, Valko, Šály.
Miloš LENG

V súboji bývalých piatoligistov v Nižnej Slanej boli úspešnejšie Dedinky

Nižná Slaná - Dedinky 1:2 (0:0), gól domácich: D. Vandrášik. V poslednom domácom zápase jesennej časti II. triedy OM  privítala Nižná Slaná FK Lokomotíva CHZ Dedinky. Tieto mužstvá majú spoločné to, že po vypadnutí z piatej ligy – JZ a pár sezónach v 1. triede sa ocitli až v druhej triede. Tieto mužstvá sa stretli naposledy v sezóne 2003-2004. Domácim opäť chýbalo viacero hráčov, kým hostia pricestovali pätnásti.
Zápas sa hral vo svižnom tempe. Už v prvej minúte musel po strele hostí zasahovať Krnáč. V prvých pätnástich minútach hru hostí tvoril M. Korfanta. Potom však kondične nevládal a preto bol na polčas striedaný. Obe mužstvá bojovali o stred poľa – kto bude udávať tempo hry. Hostia mali možnosť dať gól po rohu, Krnáč zvolal, že loptu má, ale bola ďaleko od neho, hlavička hosťujúceho hráča minula bránku domácich. Domáci tiež ohrozili  Ogurčáka , ktorý strelu Ambróza vykopával do autu. Hostia po prihrávke Korfantu mohli postupovať traja na domácu obranu, to by si však museli presnejšie nahrať. Po centri, ktorý nezachytil Krnáč, sa im našťastie nepodarilo streliť gól. Domácim celkom dobre vychádzala spolupráca Juraj Junger - D. Vandrášik na ľavej strane, centre však nenachádzali adresátov. Priamy kop Prónaia minul hosťujúcu bránu, druhý už zahrával Ambróz, avšak Ogurčák ho kryl. Hostia si vytvárali náznaky príležitostí, v rozhodujúcich momentoch ich prihrávkam chýbala presnosť. Bolo otázkou času, kedy im to začne vychádzať. Domáci mali tiež šancu na gól, ale v skrumáži hráčov sa to Petergáčovi nepodarilo.
V druhom polčase si hostia vytvorili tri gólové príležitosti, najmä tá tretia volala po góle, hosťujúci útočník však z nepochopiteľných dôvodov vyslal na bránku domácich slabú strelu. Potvrdilo sa nedáš – dostaneš. Po rohu, ktorému predchádzala prihrávka Drábika na Pitoňáka, sa k odrazenej lopte dostal D. Vandrášik a prekonal brankára hostí. 1:0. Hostia sa nevzdávali, po dvojnásobnom striedaní po polčase preskupili formácie. Striedajúci útočník rýchlosťou platil na V. Karasa. Hostia nevyužili chybu Boroša, keď nepresne prihrával. Domáci rozvinuli protiútok  po akcii hostí, lopta putovala po osi D. Hajči – Petergáč – Ambróz – Prónai, až sa dostala k Borošovi, ten však namiesto postupu k bráne hostí volil strelu, ktorej chýbala razancia a presnosť. Hostia viackrát ohrozili bránu domácich, avšak ich strely Krnáč kryl, jednu musel vyrážať na roh. Jeden priamy kop skončil vysoko nad bránou domácich. Potom prišla narážačka pravého útočníka hostí s Pamulom a pravý útočník prekonal Krnáča strelou k ľavej žrdi, ako padal lopta, mu prešla pomedzi nohy. 1:1. Domáci sa mohli ujať tiež vedenia, priame kopy však M. Ogurčákovi nenarobili problémy, jeden letel aj nad bránu hostí. Šancu mal aj Ambróz, ale bol už z uhla a tak jeho strelu Ogurčák kryl. Pri jednom priamom kope hostí chytil loptu Ogurčák, rýchlo ju vykopol na striedajúceho útočníka, toho V. Karas neubránil a tak v samostatnom nájazde prekonal Krnáča. 1:2. Raz sa na útočný výlet vydal D. Hajči, vybojoval roh, ktorý ale obrana hostí odvrátila.  Hostia mali príležitosť na zvýšenie náskoku, po prihrávke od striedajúceho záložníka striedajúci útočník preloboval padajúceho Krnáča, lopta však tesne minula bránku. V závere si domáci nevypracovali gólové príležitosti a tak domáce mužstvo zaznamenalo tretiu prehru na domácom ihrisku.
Pred 30 divákmi rozhodoval Iglai. Na čiarach boli Czakoi a Piku. Niektorým divákom sa nepáčilo, ako Iglai posudzoval hranie rukou.
Zostava Nižnej Slanej: I. Krnáč - M. Boroš, D. Hajči, M. Prónai, V. Karas (C) – Juraj Junger, M. Ambróz, S. Drábik, M. Pitoňák - M. Petergáč, D. Vandrášik. Náhradník: Š. Tomášik (NB).
Štefan Tomášik

FOTOGALÉRIA Z FUTBALU ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ - DRNAVA
{gallery}futbal/2011/15{/gallery}

Ostatné výsledky zápasov 15. kola:
Hrhov - Bohúňovo 2:0 (2:0).
Hrhovčania hrali proti veľmi dobre brániacemu mužstvu Bohúňova. Ťažko bolo prekonať ich obranu. Podarilo sa im to len strelami z diaľky. Hral sa slušný, vyrovnaný zápas.
Kečovo - Ml. Brzotín 4:1 (2:0), Kovstav - Čoltovo 0:6, Jovice - Slavošovce 0:4, Gemerská Poloma "B" a Pača mali voľno.