JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/futbal/2011/15

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/futbal/2011/15
nedeľa, 20 apríl 2014 21:58

Bystrania oslávili Veľkú noc so Štítnikom tak, ako sa na domáci zápas patrí

Napísal(a) Miloš Leng

rb st IMG 7283aRožňavské Bystré – Štitnik 3:0 (2:0 ). Góly: Dorkin, Gonos, Urban. Zápas 18. kola I. triedy.  Aj keď Štítničania boli silne motivovaní uhrať v Rožňavskom Bystrom dobrý výsledok, a oplatiť tak domácim prehru, no nepodarilo sa im to. Bystrania počas celého zápasu nedovolili hosťom takmer nič a pomerne hladko vyhrali 3:0. Tento derby zápas mal však vysokú úroveň, a určite nikto z prítomných neoľutoval, že sa prišiel pozrieť na tento zápas.  Od začiatku začali obidve mužstvá svižne, no až v 12. minúte sa dočkali diváci prvej strely do priestoru brány, ktorú vyslali hostia. Ako sa ukázalo neskôr, bola to ich jediná strela v 1. polčase na bránu. Bystrania už z nasledujúceho protiútoku dokázali nebezpečne vystreliť Liptákom. Štítničanom sa podarilo 2x nebezpečne preniknúť po ich ľavej strane Rochlom, ktorý bol ich najnebezpečnejší hráč, no obrana Bystranov bola dnes neprekonateľná. V 15. minúte po rýchlom protiútoku napriahol z 20 metrov Dorkin, a Čipka po strele pod brvno z pravej strany musel len uznanlivo prikývnuť, že to bol pekný gól. 1:0. Potom domáci prekypovali aktivitou. Najskôr Jaro Gallo natiahol Čipku a o minútu nato Urbanovu strelu opäť Čipka

musel vyrážať. V 31. minúte prišla chvíľa pre Jána Gonosa, ktorý odvrátenú loptu po rohu Bystranov spoza 16-ky perfektne trafil k žrdi štítnickej brány. Tomuto gólu museli zatlieskať aj fanúškovia zo Štítnika 2:0. Hostia sa snažili, no strela Rochla v 35. minúte šla ponad bránu Koncza, a ich najväčšia šanca v polčase – strela z pravého uhla, len pokračovala pozdĺž Konczovej brány do autu. V závere polčasu ešte mohol zvýšiť Lompart a Jarovu Gallovu strelu Čipka chytil.
Druhý polčas začali opäť obidve mužstvá útočne a opäť J. Rochl ťahal útoky hostí po ľavej strane. No všetka jeho snaha končila na domácich obrancoch. V 63. minúte po delovke Liptáka do spojnice mohli už Bystrania vyhrávať 3:0, no odrazenú loptu, ktorú chcel ešte Urban hlavou doraziť do brány, vyhlavičkoval obranca hostí. Hostia mohli znížiť Rochlom, no Koncz jeho strelu k tyči bravúrne vyrazil. Bystrania útočili naďalej a po jednej zo striel na brankára Štítnika, vyrazenú loptu Urban zblízka dorazil do brány. 3:0. Ďalšie útočné aktivity domácich už nepriniesli gólový efekt, a tak sa tento zápas skončil zaslúženým víťazstvom Bystranov.
Pred 160 divákmi rozhodoval Gálik.
Zostava Bystrého: Koncz - Kuchta, Jaro Gallo, Ján Gallo, Demjan, Dorkin, Lipták, Gonos, Lompart, Urban, Tomko. Striedali: Minčík, Hencel, Leng
Zostava Štítnika: Marcel Čipka - Jakub Rochl, Gunár, Kolesár, Prokšej, Ján Rochl, Adrián Krága, Milan Gallo, Orabinec, Bene, Eltschläger. Striedali: Dudáš, Adam Rochl.
ŽK: Prokšej, Krága, Gallo, Orabinec. Rozhodcovia: Gálik, Černický, DP: Džubák.