nedeľa, 22 apríl 2012 23:09

Dedinčania sa v priebežnej tabuľke II. triedy vrátili na jej čelo Doporučený

Napísal(a) MG

Prvé polčasy futbalových zápasov 14. kola II. triedy neprezrádzali, že v Honciach a v Nižnej Slanej uvidia diváci po deväť gólov. A predsa sa stalo. Kým hosťujúce mužstvá - Rakovnica i Čoltovo dokázali s domácimi držať krok, výsledok polčasov bol v obidvoch prípadoch prijateľný 2:0. Potom domáci spustili doslova kanonádu a keďže Rakovničania dohrávali iba s desiatimi hráčmi, odchádzali s ovisnutými hlavami domov i s peknou nádielkou. Keby Čoltovo šlo domov Štítnickou dolinou, mohli si cestou aj s rakovnickými hráčmi aspoň veselo pospevovať. Pozornosť sa v tomto kole však najviac sústreďovala na ihrisko v Pači, kde hrala doteraz vedúca rožňavská rezerva. O vedúce

postavenie sa pokúšali aj Pačania. Vyrovnaný zápas však gólovo nepotešil divákov. Príležitosť na obsadenie prvého miesta v tabuľke dokonale využili Dedinčania, ktorí vážne poškuľujú po postupe do I. triedy. Plešivčania im v tom absolútne nerobili žiadne prieky, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku 6:0 pre domácich. Príjemne prekvapili v tomto hráči Mladosť Jovice, ktorí ako jediné mužstvo si zo súperovho ihriska v Štítniku odviezlo domov ďalšie tri body a je jediným mužstvom odvetnej časti súťaže, ktoré ešte neprehralo. Len tak ďalej.
Výsledky 14. kola II. triedy: Honce - Rakovnica 8:1, Dedinky - Plešivec 6:0, Ml. Brzotín - Kečovo 3:1, Pača - Rožňava B 1:0, Nižná Slaná - Čoltovo 8:1, Štítnik B - Jovice 1:3.