utorok, 12 november 2013 13:16

Dedinky hodnotia svoj vstup do súťaže I. triedy po jesennej časti

Napísal(a) Marcel Franko

dedinky lokom-logo1aMužstvo Dediniek vstúpilo do súťaže s cieľom udržať si účasť v I. triede a zachovať pod Geravami športové vyžitie pre svojich priaznivcov. Žiaľ, už v jarnej časti opustilo mužstvo viacero hráčov, čo sa prejavilo aj výsledkom domáceho turnaja. Do súťaže sa vstúpilo s kádrom, ktorý tvorilo 12-13 hráčov. Postupné zranenia, karty a ďalšie odchody oklieštili káder natoľko, že sa stávalo železnou pravidelnosťou „polátať“ mužstvo na zápas, či už doma alebo vonku. Mužstvo napriek tomu podávalo bojovné výkony, žiaľ psychika hráčov bola vo viacerých zápasoch nalomená. Za zmienku stojí fakt, že so silnými súpermi sme dokázali držať vyrovnaný boj a s mužstvami z konca tabuľky sme herne aj výsledkovo prepadávali. Mužstvu veľakrát chýbala istota v strede poľa a istota v zakončení. Citeľný je odchod najmä Matúša Poliaka, Jožka Chabadu a Marcela Putnockého. Na druhej strane sa v dobrom svetle prezentujú M. Majerčák ml., Matúš Šipula, či navrátilec T. Novák. V zime prebehne zhodnotenie a určí sa ďalšie smerovanie mužstva v súťaži. Kalich horkosti sme si vypili do dna aj v poslednom

zápase s Drnavou, v ktorom 7 minút pred koncom sme inkasovali z 11 –tky. Čo sa týka rozhodcov, tak za najlepšie výkony v stretnutiach Dediniek môžeme pochváliť pána Macka, ktorý vystupuje ako objektívny profesionál a k nemu by som priradil aj pána Repaského.

Doterajšie výsledky:

/1. kolo/ Dedinky - Rožň. Bystré 0:4
Popis: Syndróm Rožňavské Bystré sa vezie ďalej, k hosťom sa stále prikláňa šťastena a padá im dnu všetko do čoho na bránu Dediniek kopnú.

/2. kolo/ Dedinky – Vyšná Slaná 2:3
Popis: Tesný výsledok so silným súperom.

/3. kolo/ Štítnik - Dedinky 7:0
Popis: Vycestovalo 11 hráčov, zápas ovplyvnila aj červená karta, mužstvo rezignovalo.

/4. kolo/ Dedinky – Drnava preložené, Dedinky - Drnava 2:3 (2:1), dohrávka 4. kola.
Popis: Dohrávka z ostatnej nedele bola veľmi smolná, keď dobre rozohraný zápas sme prehrali po penalte 7 minút pred koncom.

/5. kolo/ Dlhá Ves - Dedinky - 3:0 kont.,
Popis: Nedostatočný počet hráčov nedovolil mužstvu vycestovať.

/6. kolo/ Dedinky - Bohúňovo 1:1
Popis: Vyrovnaný zápas s nešťastným koncom. Strata dôležitých bodov.

/7. kolo/ Honce – Dedinky 2:0
Popis: V Honciach sme mali hernú prevahu aj M. Putnockým v poli, druhý gól sme dostali v samom závere, keď sme hrali vabank.

/8. kolo/ Dedinky – Slavošovce 0:1
Popis: Súboj, ktorý sme mali zvládnuť v boji o záchranu, no podcenili sme súpera, hostia prišli v silnej zostave.

/9. kolo/ Jablonov n/T - Dedinky 3:1
Popis: Vyrovnaný duel. Paradoxom sú v Jablonove dobiehajúci hráči na 2.polčas, ktorí stále rozhodnú o víťazstve. Sám sa vždy čudujem, prečo takých kvalitných hráčov nasadzujú až v druhom polčase.

/10. kolo/ Dedinky - Hrhov 5:1.
Popis: V zápase nastúpil aj J.Chabada a hneď sa to odzrkadlilo na výsledku. Jeden z mála svetlých momentov v jesennej časti a zároveň jediné víťazstvo.

/11. kolo/ Vlachovo - Dedinky 4:1
Popis: Absolútne sme nezvládli 2.polčas. Po vyrovnanej prvej polovici prišli veľké hrúbky na krajoch obrany, ktoré domáci potrestali.

/12. kolo/ Dedinky - Rudná 3:4
Popis: Vynikajúci a dramatický zápas, ktorý poškodil najmä hlavný rozhodca svojimi verdiktmi. Dohrávali sme o 2 hráčov menej a Rudná s jedným vylúčeným, no aj napriek tomu sa až do konca zápasu líder obával o výsledok. V zápase sa kopali aj 3 jedenástky.

/13. kolo/ Krh. Dlhá Lúka - Dedinky 3:0 kont.,
Popis: Vždy je 7 hráčov málo. Doplatili sme na vylúčenia, žlté karty a zranenia so zápasu s Rudnou.

/14. kolo/ Rožň. Bystré - Dedinky 8:2
Popis: Ako som už písal, Dedinky majú smolu na Bystré. Do čoho kopli, to padlo dnu. Nepochopiteľné poľavenie za stavu 1:1. Za zmienku stojí aj likvidačný faul na S. Ogurčáka, ktorého nešetrne skopol domáci hráč do betónových schodov. Veľké emócie v závere uškodili futbalu.