nedeľa, 13 máj 2012 22:59

Dedinky utrpeli v Čoltove víťazstvo. Trápenie bez futbalového nádychu Doporučený

Napísal(a) M. Franko

Čoltovo - Dedinky 1:2 (0:1) - Góly hostí: Novák, Putnocký. Zostava hostí: S. Ogurčák - B. Revay, Poliak, I. Tokoly ml., Franko, P. Revay, Putnocký, Majerčák ml., S. Ogurčák, Novák, Jenčík - striedal Majerčák st. Na úvod niekoľko faktov k zápasu 17. kola II. triedy, lebo komentár sa hľadá ťažko. Dedinky utrpeli v Čoltove víťazstvo. Výrazne sa pod hru hostí prejavujú zranenia Sýkoru a Revaja, stopka pre I. Tokoly st. na 3 zápasy i neúčasť bratov Chabadovcov. Faktory, ktoré dopĺňal silný bočný vietor. Trápenie bez futbalového nádychu. Ak bol niekto minulý týždeň presvedčený o kvalite mužstva hostí, teraz musel plakať. Nefutbalový výkon ešte navyše dopĺňal miestami komediálny výkon

rozhodcu Petra. Hostia sa ujali vedenia po strele Nováka, ktorá skončila medzi nohami domáceho gólmana. Čoltovčania chceli viac hrať, chceli sa ukázať na vedúce mužstvo súťaže. V druhom polčase to bol súboj nepremenených šancí Dedinčanov s húževnatou snahou domácich o dobrý výsledok. Hostia dokonca nepremenili pokutový kop. Čoltovo vyrovnalo po rohovom kope z hranice 16-tky, keď nedôrazne bránený hráč hlavou skóroval.  Vzápätí sa však zahrával roh na druhej strane a Putnocký nekompromisne hlavou opäť dostal hostí do vedenia. Nasledovala séria nevyužitých šancí hostí, a záverečný tlak domácich Dedinčania ustáli. Za zmienku stojí aj udalosť asi z 85. minúty, keď hostia odohrali loptu po zranení domáceho hráča do autu a tí potom nečakane zaútočili namiesto toho, aby v rámci fair play loptu vrátili súperovi. Dedinky čaká favorit jarnej časti súťaže z Jovíc v domácom prostredí, no značne oslabené mužstvo Dedinčanov robí vrásky na čele nielen funkcionárom vedúceho mužstva súťaže, ale aj samotným hráčom.