nedeľa, 29 september 2013 18:20

Dlhovešťania v deviatom kole našli kľúč na otváranie bystränskej brány

Napísal(a)

Deviate kolo I. triedy začalo v sobotu popoludní v Slavošovciach, kde sa stretli dve porazené mužstvá z predchádzajúceho kola. Domáci však okrem slušnej a čistej hry nevynikali nad súperom. Prísnejšie kritériá spĺňal iba brankár Karalo, ktorý robil čo mohol, ale na viac nestačil. Hostia z Vyšnej Slanej už v prvom polčase si zabezpečili trojgólové vedenie. Potom v hre povolili a uspokojili sa už iba s jedným streleným gólom do siete slabých Slavošovčanov. Zápas výborne viedol rozhodca Molnár z Hrhova, ktorý použil iba jednu žltú kartu. V nedeľu sa zraky futbalových fanúšikov upierali predovšetkým na súboj dvoch nováčikov súťaže i dvoch susedných obcí. Ako mi prezradil tajomník futbalového klubu Honiec Viliam Gallo, zápas sa vyznačoval veľkým nasadením domácich hráčov, ktorí povzbudení ziskom troch bodov vo Vyšnej Slanej snažili sa aj v tomto stretnutí získať tri body. Nakoniec sa im to po vyrovnanom bezgólovom prvom polčase aj podarilo i napriek tomu, že im chýbal ich najlepší hráč Braňo Kuzma, ktorý ako tréner odcestoval z Rožňavou do Michalian. Navyše sa im

v druhom polčase dvaja hráči zranili, čo znamenalo zvýšiť bojovnosť proti súperovi zo Štítnika. Snáď najväčšie prekvapenie kola sa zrodilo v Dlhej Vsi, kde si domáci hladko poradili s doterajším lídrom z Rožňavského Bystrého. Domáci potvrdili, že keď hrajú v kompletnej zostave, stále sú každému súperovi nebezpečným protivníkom. Prekvapením je aj remiza Dlholúčanov v Hrhove.

Výsledky 9. kola I. triedy: Slavošovce – Vyšná Slaná 0:4, Dlhá Ves – Rožň. Bystré 5:0, Vlachovo – Rudná 2:3, Bohúňovo - Drnava 4:3, Honce - Štítnik 2:1, Jablonov n/T - Dedinky 3:1, Hrhov - Krh. Dlhá Lúka1:1.

TABUĽKA PO 9. KOLE:

NAJLEPŠÍ STRELCI I. TRIEDY PO 9. KOLE:

15 gólov - Čižmár (Krh. Dlhá Lúka), 13 gólov - J. Urban (Rožň. Bystré), 10 gólov - J. Rencsok (Drnava), 9 gólov - G. Zsila (Krh. Dlhá Lúka), 8 gólov - O. Liptai (Vyšná Slaná), 7 gólov - F. Čapo (Rudna) a Š. Bodnár (Krh. Dlhá Lúka), atď.

Vlastné góly: G. Bakos (Drnava), Ro. Jakab (Dlhá Ves), Pitoňák (Vlachovo), M. Gál M. (Vlachovo), I. Tokoly (Dedinky.

Čítať 2521 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:13