nedeľa, 08 máj 2011 11:28

Dorastencom Drnavy sa v zápase s Helcmanovcami podarilo zmazať dvojgólový náskok hostí Doporučený

Napísal(a) HCKošice_19

Drnava - Helcmanovce 4:4 (2:3), góly za domácich: Šoltés 3, Herczeg. Najdramatickejší zápas sezóny, 8 gólov, dramatické momenty pred oboma bránami až do posledných chvíľ. Drnave sa podaril v 16. kole dorasteneckej V. ligy JZ  malý zázrak, keď zmazali dvojgólový náskok hostí a v poslednej minúte ešte Emödi mal na kopačke víťazný gól. Na zápas bolo zvedavých asi 30 ľudí, rozhodoval Uharček.
Drnave chýbali opäť opory, ako J. Kovács, alebo N. Kovács, a preto sa do brány musel postaviť kapitán Emödi. Trénerovi Bakošovi sa hlásilo len 12 hráčov, no hostia boli ešte o jedného menej. I tak nešetrili silami a po rýchle zahranej štandardke už v 2. minúte zaskočili domácich. 0:1.

V 11. min. si pravá strana obrany domácich vybrala slabšiu chvíľku a Helcmanovce trestali opäť gólom. 0:2. V 17. min. sa Drnava vrátila do zápasu, po centri Čelovského hlavou prekonal brankára hostí Herczeg. 1:2. Už už to vyzeralo tak, že Drnava siahne na remízu, no Emödi nechcene poslal svojou chybou Drnavu opäť na kolená. 1:3. V 42. min. kanonier domácich Šoltés vsietil už svoj 20. gól v sezóne, a tak na polčas šli mužstvá za stavu 2:3.
V druhom polčase sa snažili domáci o vyrovnanie, no boli to opäť hostia, ktorí udreli, po zmätkoch v obrane sa presadili poľahky strelou do pravého rohu. Kľúčovým momentom zápasu bolo striedanie v 66. min. Zranený Čelovský šiel do brány a Emödi posilnil zálohu. Bol to obrovský risk, keďže Čelovský chytal prvý raz, no Drnava už nemohla nič stratiť, museli niečo spraviť s nepriaznivým výsledkom. Šoltés hneď v 70. min znížil na rozdiel jedného gólu po fantastickom priamom kope. 3:4. Začala sa naháňačka za výsledkom. Po rohoch Emödiho mohol skórovať Maliňák a Szöcs, no mierili nepresne. V 84. min faulovali hostia v pokutovom území Görgeiho a Šoltés z penalty zavŕšil svoj hetrik. 4:4. Chalani z Drnavy si za svoju snahu zaslúžili vyrovnanie. Dráma však pokračovala ďalej. Prišla 90. min, roh zahrával Emödi, obrancovia Helcmanoviec zasiahli dobre, no lopta sa dostala naspäť k Emödimu, ten „spravil“ obrancu hostí a vypálil. Jeho rana však skončila na nešťastie len na brvne. Bol jednoznačne smutným hrdinom tohoto zápasu. Pozitívnym hrdinom sa však stal Čelovský, ktorý v nadstavnemom čase zachránil skvelým zákrokom bod.
Zostava Drnavy: Emödi - Maliňák, P.Kovács, Macko, Kardos - Cseh, Szöcs, Herczeg, Čelovský - Görgei, Šoltés striedal: Vanyo.
HC_Košice19

Výsledky zápasov V. Ligy JZ (dorast) 16. kolo: Valaliky - Slovinky 5:1, Jasov - V. Folkmár 7:0,  V. Ida – Rudňany 6:1, góly: Varga 2, Závodský 2, Benický, Knath – Huffa, Drnava – Helcmanovce 4:4, Jaklovce – Domaňovce 1:0 - nedohrané v 28 minúte poklas hráčov hostí pod 7, gól: Kipikaša, Medzev – Kechnec 3:2, góly: Sapola, Ballash, Hvizdoš - Bereč, Fečo.