streda, 18 február 2015 22:30

Naša mladá biatlonistka Ema Kapustová víťazkou pretekov Slovenského pohára

Napísal(a) KB Revúca
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

ra bia 114aZimná biatlonová sezóna pokračovala tretí februárový víkend v Osrblí II. kolom Slovenského pohára žiakov. Pre nemoc neštartovali René Chrapán ani Libor Mladší a tak o body bojovali len piati Revúčania. Trate boli po výdatnej snehovej nádielke a nedávnej univerziáde vo výbornom stave a skvelé podmienky doplnilo aj slnečné počasie a teploty tesne pod nulou. 
V sobotu sa súťažilo v rýchlostných pretekoch (za každý nezostrelený terč sa beží trestné kolo), v nedeľu vo vytrvalostných pretekoch (za nezostrelený terč je polminútová prirážka a bežecké trate sú dlhšie). 
Medzi žiakmi štartoval len Andrej Mladší. Nedarilo sa mu strelecky, sobotňajších päť a nedelňajšie štyri nezostrelené terče ho odsunuli na 13. pozíciu. Staršie žiačky Anka Fujdiarová a Emma Petalíková v silnej konkurencii strieľali takmer rovnako – v rýchlostných pretekoch im ostali po dva a vo vytrvalostných pretekoch po tri nezostrelené terče. V oboch to stačilo na 10., resp. 11. priečku.
Medzi mladšími žiačkami absolvovala zimnú premiéru Deniska Kaššaiová. Prekvapila veľmi dobrou streľbou (tri a dve rany mimo) a obsadila 21. a 18. miesto.Vo výbornej forme sa predstavila Ema Kapustová – v sobotu ju od stupňov pre

trojicu najlepších delilo napriek trom trestným kolám len 9 sekúnd (5. miesto), v nedeľu však nedala súperkám žiadnu šancu – na oboch streleckým položkách „vybielila“ všetky terče a s prehľadom zvíťazila. Je to jej premiérové víťazstvo v pretekoch Slovenského pohára v biatlone.

Zimná sezóna pokračuje III. kolom prvý marcový víkend v Národnom biatlonovom centre v Osrblí. Príďte povzbudiť našich pretekárov.

Viac informácii a kompletné výsledky na www.biathlon.sk.

KB Revúca

 [cincopa AQGAhXsfvoN-]

 

Čítať 1991 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:30

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!