pondelok, 23 máj 2011 16:50

Nižnoslankí futbalisti začali i ukončili zápas v Rožňavskom Bystrom gólmi z pokutových kopov, ale na viac nestačili Doporučený

Rožňavské Bystré – Nižná Slaná 5:2 (2:1). V 25. kole Rožňavskobystrania hostili futbalistov z Nižnej Slanej. Bystrania mali od začiatku miernu prevahu, no do šancí sa dostávali len ťažko. Hostia sa tiež snažili a ich prvý náznak útoku v 12. minúte skončil pokutovým kopom, ktorý aj premenili. 0:1. To bolo od Nižnoslancov v prvom polčase všetko. Bystrania pridali a stále častejšie sa objavovali v blízkosti brány hostí. V 25. minúte dlhý kop Hajduho do 16-ky usmernil hlavou do siete Janko Urban.1:1. V 35. minúte J. Urban z priameho kopu strelou po zemi prekonal brankára N. Slanej druhýkrát 2:1. Ďalšie šance Hajduho, Minčíka a Tomka ostali nepremenené. V druhom polčase sa

prevaha Bystranov zvýšila, čo hneď dokumentoval Minčík v 47. minúte. Jeho vyrazenú strelu brankárom J. Urban pohodlne dopravil do siete. 3:1. V 60. minúte bol faulovaný v 16-ke J. Urban, no penaltu, ktorú aj zahrával - nepremenil. V 75. minúte po spolupráci s Čapom dal J. Urban svoj 4. gól na 4:1 a v 78. minúte po samostatnom nájazde dal svoj piaty gól. 5:1. Od ďalších gólov zachránil hostí dobre chytajúci brankár, ktorý Bystranom zneškodnil ešte niekoľko sľubných streleckých pokusov. Hostia dve minúty pred koncom zápasu stihli ešte znížiť z ďalšej penalty na konečných 5:2. Aj v tomto zápase potvrdil Janko Urban svoju momentálnu výbornú streleckú formu.
Pred 90. divákmi rozhodoval J. Chomjak.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš - Hajdu, Valent, Fábian, Krága, Dorkin, Čapó, Bernáth, Minčík, Tomko, J. Urban ml. Striedali: Rusnyák, Šály, Leng.