pondelok, 14 január 2013 19:38

Nová biatlonová sezóna mladých revúckych pretekárov sa začala sústredením v Osrblí Doporučený

Napísal(a) KB Revúca

Pretekári Klubu biatlonu Magnezit Revúca zavŕšili prípravu na štart zimnej sezóny sústredením v Osrblí prvý januárový víkend. Cez víkend 12.-13. januára 2013 sa už začala sezóna pre žiakov 1. kolom Slovenského pohára (Viessmann pohára) v biatlone v Osrblí. V sobotu boli na programe rýchlostné preteky. Teplota 10 stupňov pod nulou a čerstvo napadnutý sneh nám všetkým pripomenuli, že biatlon je pravý zimný šport. Trate v Národnom biatlonovom centre však boli dokonale pripravené,

a tak sa pretekári pustili do súperenia podľa plánu.
V kategórii starších žiakov sme pri neúčasti nachladeného Lukáša Ottingera mali štyroch zástupcov. Tomáš Sklenárik prvýkrát štartoval s novou zbraňou a streľba mu nevyšla úplne podľa predstáv – 5 nezostrelených terčov znamenalo 5 trestných okruhov v celkovom súčte 10. priečku. Gabriel Nagypál vybojoval 12., Daniel Jacko 13., a Radovan Humeník 19. miesto.
Medzi žiakmi 12-13 ročnými nastúpil na štart Libor Mladší. Rovnaká nová zbraň mu sadla lepšie a s jediným trestným kolom zvíťazil. V rovnakej vekovej kategórii žiačok úspešne absolvovala svoj prvý zimný štart Anka Fujdiarová – v silnej konkurencii obsadila po bezchybnej streľbe 10. miesto. Najmladší žiaci vybiehali na trať poslední, v ich kategórii ešte streľba nie je a súťažia v behu na lyžiach voľnou technikou. Andrej Mladší držal od začiatku vysoké tempo a v cieli bol jeho čas najrýchlejší a radoval sa z prvého víťazstva v zimnej sezóne.
Nedeľnajšie vytrvalostné preteky boli ešte náročnejšie – bežali sa dlhšie trate a ešte viac sa ochladilo. Za každý nezostrelený terč bola časová prirážka 30 sekúnd.
Tomáš Sklenárik nasadil vysoké tempo hneď po štarte a po výbornom behu a štyroch nezostrelených terčoch zostal tesne pod stupňami víťazov – vybojoval výborné 4. miesto. Daniel Jacko obsadil po bezchybnej streľbe v stoji 9. priečku, Radovan Humeník 17. V kategórii žiakov 12-13 ročných Libor Mladší vybehol na trať v svižnom tempe, zabudol si však pred štartom pripnúť strelecký remeň a výsledkom bolo celkovo 6 netrafených terčov, ale i napriek tomu pekné 5. miesto. Anke Fujdiarovej sa v nedeľu strelecky darilo menej obsadila 17. miesto. Na záver znova štartovali najmladší žiaci – Andrej Mladší tentokrát vybojoval 3. miesto a v ďalšom kole bude štartovať v drese  vedúceho pretekára vo svojej kategórii.
Slovenský pohár v biatlone (Viessmann pohár) pokračuje ďalším kolom 26. - 27. januára 2013 v oravskej Breze rýchlostnými a vytrvalostnými pretekmi žiakov. Dúfame, že nám dovtedy vydržia dobré snehové podmienky v okolí Revúcej.
Ak máte čas a chuť, príďte našich pretekárov povzbudiť v ďaľších bojoch o body do Slovenského pohára v tomto náročnom, ale krásnom športe.