nedeľa, 01 apríl 2012 20:26

Prvý zápas jarnej časti I. triedy nevyšiel podľa predstáv bystranským futbalistom v Hrhove, odkiaľ sa vrátili naprázdno Doporučený

Napísal(a) Miloš Leng

Hrhov - Rožňavské Bystré 3:2 (1:1). Začiatok zápasu úvodného kola jarnej časti I. triedy lepšie začali Bystrania. Už v 3. minúte domáci brankár likvidoval nájazd J. Urbana ml.. V 13. minúte po kolmej prihrávke Jara Galla sa v takmer rovnakej situácii ako pred tým už J. Urban ml.  nezmýlil a ponad vybiehajúceho brankára poslal loptu do brány Hrhova. 0:1 Bystrania mali naďalej miernu prevahu, no domácim vyšla štandardka v 25. minúte slabo odvrátenú loptu zo 16-ky Bystrého domáci hráč z 20 metrov krížnou strelou poslal za chrbát Koncza. 1:1 Bystrania mohli pridať druhý gól, no hlavičku J. Urbana ml. Domáci brankár kryl.
V druhom polčase domáci od začiatku pritlačili Bystranov na ich polovicu,

v čom im dopomohol aj silný vietor. Bystrania mali veľké problémy s bránením súpera a na polovicu Hrhova sa dostávali len sporadicky. Tento tlak domácich vyústil do ich 2. gólu, ktorý padol po dlhej prihrávke, ktorá dopadla až do päťky Koncza, ktorú dorazil do Bystranskej brány nie najlepšie bránený domáci hráč. 2:1. V 68. minúte po prízemnom centri domáceho krídelníka, opäť nedostatočne prikrytý hráč zvýšil zblízka na 3:1.
Záverečná štvrťhodina patrila zase Bystranom, ktorým sa podarilo 10 minút pred koncom dať kontaktný gól Jánom Urbanom st., ktorého presne našiel v 16-ke J. Gallo - farár. 3:2. V samom závere ešte mohol vyrovnať Minčík aj Leng, no šťastie stálo na strane domácich.
Pred 50 divákmi rozhodoval J. Gyenes.
Zostava Rožňavského Bystrého: Koncz - Kuchta, Leng, J. Gallo, Dorkin, J. Gallo farár, Jaro Gallo, Čapó, Krága, J. Urban ml., Minčík.  Striedal J.
Urban st.
Miloš LENG

OSTATNÉ VÝSLEDKY 15. KOLA:

Vyšná Slaná – Jablonov n/T 6:1, Betliar – Krh. Dlhá Lúka 1:2, Brzotín – Vlachovo 3:0, Drnava – Rudná 7:1, Dlhá Ves – Bohúňovo 3:1. Slavošovce mali voľno.