JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/sport/biatlon/magnezit/febr

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/sport/biatlon/magnezit/febr
utorok, 14 február 2012 13:00

Revúcki biatlonisti dvakrát na stupňoch víťazov Doporučený

Napísal(a) Klub biatlonu Magnezit Revúca

Seriál pretekov v rámci Slovenského pohára v biatlone žiakov (Viessmann pohár) pokračoval cez víkend 11.-12. februára 2012 na tratiach v Predajnej neďaleko Podbrezovej. Pretrvávajúce mrazy a bohatá snehová prikrývka umožnili organizátorom pripraviť prvotriedne trate. Aj keď sa teploty celý čas držali hlboko pod nulou, slnečné počasie a bezvetrie umožnili krásny biatlonový zážitok.
V sobotu sa bežali rýchlostné preteky. V kategórii starších žiakov sa našim pretekárom nedarilo strelecky a priveľa času preto strávili v trestnom kole. Gabriel Nagypál obsadil 11. a Daniel Jacko 14. priečku. V najsilnejšie obsadenej kategórii žiakov 12-13 ročných sa medzi takmer

troma desiatkami pretekárov naši chlapci  nestratili. Lukáš Ottinger vybojoval 8. miesto, Tomáš Sklenárik 10., Libor Mladší 16. a Radovan Humeník 20. miesto. Medzi najmladšími žiakmi Andrej Mladší po bojovnom výkone obsadil 4. miesto.
Nedeľa patrila vytrvalostným pretekom, keď sa za nezostrelený terč pripočítavajú časové prirážky.  Po zlepšenej streľbe Gabriel Nagypál obsadil 8. miesto, Daniel Jacko skončil 12.
V strednej žiackej kategórii sa Lukáš Ottinger prezentoval najrýchleším bežeckým časom v celom štartovnom poli, ale tri netrafené terče ho odsunuli na bronzový stupienok. Tomáš Sklenárik vybojoval výborné 7. miesto,  Libor Mladší 15. a Radovan Humeník 22. miesto.
Najmladší žiaci vybiehali na trať ako poslední, Andrej Mladší mal dosť síl aj na 3km trati a s 3. najrýchlejším časom získal aj 1. výkonnostnú triedu a prvýkrát vystúpil na stupeň víťazov v rámci pretekov Slovenského pohára.
Na záver ešte dodajme, že špičkovo upravené trate v okolí Predajnej (na klasickú aj voľnú techniku) sú prístupné aj verejnosti s možnosťou nástupu priamo pri hlavnej ceste Brezno – Banská Bystrica. Beh na lyžiach patrí k najzdravším druhom športovej aktivity a prebiehajúca zima predstavuje skvelú príležitosť s touto aktivitou začať. Či už športovo alebo len ako príjemnú prechádzku nádhernou zimnou prírodou v okolí Revúcej. Neváhajte a začnite aj vy.
Seriál pretekov Slovenského pohára v biatlone pokračuje posledný februárový víkend na tratiach v Králikoch pri Banskej Bystrici. Ak máte čas a chuť, príďte našich pretekárov povzbudiť v ďaľších bojoch o body do Slovenského pohára.