JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/sport/biatlon/magnezit/febr
×

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/sport/biatlon/magnezit/febr
pondelok, 18 február 2013 09:56

Revúcki biatlonisti opäť úspešní, Libor Mladší Majstrom Slovenska v biatlone Doporučený

Napísal(a) KB Revúca

Zimná biatlonová sezóna pomaly vrcholí. Pretekári Klubu biatlonu Magnezit Revúca sa k dobrým výsledkom okrem tréningov inšpirovali aj zájazdom na Majstrovstvá sveta v biatlone do Nového Města na Moravě (ďakujeme za pomoc ČS Slovnaft Revúca, p. Radoslav Kýpeť).
Tretí februárový víkend sa v Osrblí konalo 3. kolo Viessmann pohára a Majstrovstvá Slovenskej republiky v biatlone žiakov. V sobotu sa pri piatich stupňoch nad nulou bežali rýchlostné preteky. Najmladší žiaci

súťažili v behu voľnou technikou na 2 km trati a Andrej Mladší po bojovnom výkone dobehol na 2. mieste.
Medzi mladšími žiakmi sme na 3 km trati mali dvoch zástupcov. Libor Mladší sa opäť prezentoval dobrou streľbou (1,0) – jediný trestný okruh za netrafený terč ho však odsunul na 2. miesto. René Chrapán po nevydarenej druhej streľbe (0,4) obsadil 9. priečku.
Starší žiaci na 4,5km trati uzatvárali chlapčenské kategórie – Lukáš Ottinger sa po nemoci opäť dostáva do formy a napriek štyrom trestným okruhom (2,2) vybojoval 6. miesto. Hneď za ním skončili Gabriel Nagypál (0,2) a Tomáš Sklenárik (1,2). Daniel Jacko (3,0) obsadil 13. miesto, Radovan Humeník po slabšej streľbe (3,4) skončil na 22. mieste.
Mladšie žiačky vybiehali na trať posledné. Anka Fujdiarová s dvoma trestnými okruhmi (0,2) vybojovala 12. miesto. Premiéru v pretekoch Slovenského pohára absolvovala Emma Petalíková, s troma trestnými okruhmi (1,2) obsadila 16. miesto.
Nedeľné vytrvalostné preteky už tvorili prvú časť Majstrovstiev Slovenska v biatlone žiakov. Teploty nad nulou a občas slnečné lúče síce poriadne skomplikovali mazanie lyží, ale polooblačné bezvetrie sľubovalo dobré výkony na strelnici.
Najmladší žiaci bežali 3 km, Andrej Mladší sa na miestami zľadovatelej trati nevyhol pádu, čo ho vo výsledkovej listine odsunulo na 5. miesto. Mladších žiakov čakala 4,5 km trať a polminútová prirážka za každý nezostrelený terč. Libor Mladší zopakoval výbornú streľbu zo soboty (1,0), pridal k tomu najrýchlejší bežecký čas a to mu prinieslo víťazstvo a titul Majster Slovenska v biatlone žiakov. René Chrapán po problémoch na streleckých položkách (3,5) obsadil 13. miesto.
Starší žiaci na náročnej 6 km trati predviedli veľmi dobré výkony – stále sa zlepšujúceho Lukáša Ottingera (0,2) na 4. mieste delil od medaile jediný presný zásah, o dve sekundy pomalší čas Tomáša Sklenárika (1,0) už v tejto najsilnejšej kategórii znamenal 6. miesto. Daniel Jacko s bezchybnou streľbou (0,0) obsadil 12. miesto, Gabriel Nagypál (1,2) 15. a Radovan Humeník (1,3) 20. miesto.
Strelecky sa darilo aj mladším žiačkam - Anka  Fujdiarová „vybielila“ všetky terče (0,0) a skončila na 10. mieste, Emma Petalíková s jedinou chybou (0,1) na 16. mieste.
Zimná sezóna žiakov vrcholí prvý marcový víkend Majstrovstvami SR v rýchlostných a hromadných pretekoch v Osrblí. Príďte povzbudiť našich pretekárov v boji o medaile i body do Slovenského pohára. Ďakujeme všetkým priaznovcom a podporovateľom biatlonu a tešíme sa na ďalšie športové zážitky. Podporte našu činnosť poukázaním 2% z vašich daní.