JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/sport/biatlon/magnezit/febr/2
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/sport/biatlon/magnezit/febr/2
utorok, 28 február 2012 10:59

Revúcki biatlonisti v Slovenskom pohári opäť bodovali, Tomáš Sklenárik strieborný Doporučený

Napísal(a) Klub biatlonu Magnezit

Slovenský pohár v biatlone žiakov pokračoval posledný tohtoročný februárový víkend tretím kolom v Králikoch pri Banskej Bystrici. Sobotňajšie rýchlostné preteky sa konali za takmer jarných podmienok. Ani slnečné počasie a teplota vysoko nad nulou však výraznejšie neublížili výborne pripraveným, ale náročným tratiam s kopcovitým profilom. Problémom bol len nevyspytateľný nárazový vietor, ktorý sa výrazne podpísal na streleckých výsledkoch.
V kategórii starších žiakov našim pretekárom vietor neprial – po 8-ich nezostrelených terčoch a následných trestných okruhoch sa Gabriel Nagypál musel uspokojiť s 9. a Daniel Jacko s 12. miestom. Viac sa nám

darilo medzi žiakmi 12 - 13 ročnými – Tomáš Sklenárik mieril len raz mimo, výborne bežal a to mu vynieslo 2. miesto. Po viacerých úspechoch v letnom biatlone je to jeho prvé pódiové umiestnenie aj v zimných súťažiach. Libor Mladší mieril vedľa 4krát, dobrým behom si však vybojoval umiestnenie v prvej desiatke. Radovan Humeník skončil 16. a Lukáš Ottinger bol pre problémy na strelnici diskvalifikovaný.  Andrej Mladší medzi najmladšími žiakmi vybojoval výborné 4. miesto, pričom od bronzovej priečky ho delilo necelých 7 sekúnd. Získal prvú výkonnostnú triedu. Svoju premiéru v rámci pretekov Slovenského pohára absolvoval aj René Chrapán a obsadil pekné 10. miesto.
Nedeľné preteky s hromadným štartom už tvorili prvú časť Majstrovstiev Slovenska v biatlone žiakov. Husté sneženie pri rannom nástrele vystriedalo slnečné počasie, trate však boli o poznanie tvrdšie ako v sobotu. Prví vybehli na trať starší žiaci – Gabriel Nagypál sa dlho držal na popredných priečkach, menej úspešná streľba v stoji ho ale spomalila. Aj tak však vybojoval pekné 8. miesto. Daniel Jacko dobehol 13.
Veľké očakávanie sme po sobote mali v kategórii žiakov 12-13 ročných. Naši chlapci sa hneď od štartu držali na popredných priečkach, pri prvej streľbe bolo v prvej sedmičke vidieť tri revúcke dresy. Tomáš Sklenárik vybielil všetky terče, Lukášovi Ottingerovi „nespadol“  jeden a Liborovi Mladšiemu tri. Vďaka rýchlym nohám sa čoskoro vrátili do prvej osmičky. Pri druhej streľbe všetci traja netrafili po dva terče a to im skomplikovalo boj o popredné priečky. Najbližšie k tomu mal Lukáš, ktorý 100 metrovú stratu na súperov v poslednom kole takmer zmazal, ale bronz mu vo finiši ušiel o 3 desatiny sekundy. Nebyť nevýhodnejšieho miesta na štarte kvôli sobotňajšej diskvalifikácii, z medaile by sa tešil on. Tomáš v tesnom závese dobehol na 5. mieste, Libor skončil 13. a Radovan 19.
Najmladší žiaci vybiehali na trať poslední – Andrej Mladší sa po komplikovanom štarte prebojoval dopredu a atakoval stupne víťazov, na prvú trojicu však nakoniec nestačil, ale s prehľadom vybojoval 4. miesto. René Chrapán 10. miestom zopakoval svoje sobotňajšie umiestnenie.
Zimná sezóna žiakov aj dorastu vrcholí prvý marcový víkend v Národnom biatlonovom areáli v Osrblí Majstrovstvami Slovenska v rýchlostných a vytrvalostných pretekoch. Príďte povzbudiť našich pretekárov.