štvrtok, 03 júl 2014 23:19

Revúcki pretekári v štartovom poli sa presadili aj v druhom kole letného biatlonu

Napísal(a) Klub biatlonu Magnezit Revúca

ra IMG 3270aDruhým kolom pokračoval seriál podujatí Viessmann pohára v letnom biatlone posledný júnový víkend v Predajnej. Neustále sa meniaci vietor komplikoval výkony na strelnici, ale revúcki pretekári sa v štartovom poli opäť presadili.
V sobotňajších rýchlostných pretekoch nás potešil výkon Anky Košinárovej (1,2), ktorej celkovo tri netrafené terče znamenali bronzovú pozíciu. Dorastenci Daniel Jacko a Gabriel Nagypál (obaja 4,5) po nevydarených streľbách obsadili 10. a 12. miesto.

V stredných žiackych kategóriách sa strelecky nedarilo Renému Chrapánovi (3,1) ani Andrejovi Mladšiemu (3,0) a skončili na 12. a 14. priečke. Výborne strieľala i bežala Ema Kapustová (1,0), s jediným trestným kolom si vybojovala 2. miesto. Anka Fujdiarová (4,1) a Emma Petalíková (1,2) si po menej vydarených streľbách vybojovali 10. a 13. miesto.
Medzi staršími žiakmi sa na prvej streleckej položke nedarilo Lukášovi Ottingerovi (4,1) a ani tradične najrýchlejším behom nezmazal časovú stratu z piatich trestných kôl, skončil na 5. mieste. Výborne ho však zastúpil uzdravený Tomáš Sklenárik (1,0), ktorému jediné zaváhanie na streľbe prinieslo 2. miesto. Radovan Hukmeník (1,2) 8. miestom potvrdil

dobrú formu, Dominik Krštieň (3,3) dobehol 19. a Andrea Uličná (3,1) medzi dievčatami 14.

Nedeľné preteky s hromadným štartom, nazývané aj „preteky pravdy“, sprevádzal dopoludnia občasný dážď, potom sa však počasie umúdrilo. Atraktivitu tejto populárnej disciplíny ešte zvýšil štart našej úspešnej olymioničky Anastázie Kuzminovej aj kompletnej mužskej reprezentácie na čele s Matejom Kazárom (Nasťa aj Maťo podľa očakávania s prehľadom zvíťazili).

Anka Košinárová zopakovala svoju streľbu zo soboty, súperky však tentokrát striešali lepšie a tak je ostalo nepopulárne 4. miesto. Daniel Jacko (3,4,3) a Gabriel Nagypál (2,0,4) sa naopak zlepšili a vybojovali 7. a 8. miesto.

Žiakom sa opäť darilo - v stredných kategóriách najprv René Chrapán po bezchybnej streľbe vybojoval 5. miesto a Andrej Mladší (4,3) naopak po pokazanej streľbe 15., Anka Fujdiarová (1,1) ale odrazila atak súperiek a s prehľadom si s dvoma trestnými kolami udržala bronzovú priečku. Ema Kapustová (0,2) potvrdila 5. miestom výbornú formu, Emma Petalíková (3,4) sa strelecky trápila a 7 trestných okruhov ju odsunulo na 14. miesto.
IMG 3346IMG 3340IMG 3329IMG 3320IMG 3307IMG 3298IMG 3270Lukáš Ottinger (1,2) si po sobote strelecky polepšil a získal striebro, výborne mu sekundoval Tomáš Skelnárik (1,3) na bronzovej pozícii. Radovan Humeník (1,2) vybojoval 10. a Dominik Krštieň (1,1) 16. miesto. Strelecky sa zlepšila Andrea Uličná (1,1) – dve trestné kolá jej v kategórii starších žiačok priniesli posun na 9. priečku.
Letná biatlonová sezóna pokračuje medzinárodnými pretekmi v maďarskom Galyatetö začiatom augusta a vyvrcholí v septembri vo Vyhniach a na záver majstrovstvami Slovenska na našich domácich traticah v Revúcej 13.-14. septembra 2014. Pripríprave a organizácii podujatia privítame každú pomocnú ruku.