streda, 19 február 2014 20:40

Tomáš Sklenárik strieborný na Majstrovstvách Slovenska v biatlone

Napísal(a) KBM Revúca

ra sklenarik324aZimná biatlonová sezóna vrcholí - v Osrblí sa cez víkend 15.-16. februára uskutočnilo 3. kolo Slovenského pohára a prvá časť Majstrovstiev Slovenska v biatlone žiakov.
V sobotu sa bojovalo v rýchlostných pretekoch, keď sa za nezostrelené terče bežia trestné kolá. Technický sneh cez noc trochu primrzol, a tak boli trate pomerne rýchle.
Prví sa na trate dostali žiaci 14-15 roční. Tomáš Sklenárik (1,2) predviedol dobrú streľbu a výborný beh a jeho čas znamenal v cieli druhé miesto. Lukáš Ottinger (3,2) s piatimi trestnými kolami obsadil 8. miesto, Libor Mladší (0,0) po bezchybnej streľbe 10. a Radovan Humenník (1,2) 18. miesto. Andrei Uličnej (1,2) patrilo po 3 trestných kolách 16. miesto.
V kategórii 12-13 ročných žiakov René Chrapán dobrou streľbou (1,1) obsadil 11. miesto, Andrejovi Mladšiemu streľba nevyšla podľa predstáv (2,3) a skončil 15. Medzi dievčatami vybojovala 7. miesto Anka Fujdiarová (2,1), Emma Petalíková (0,2) skončila na 10. a Ema Kapustová (3,1) na 14. mieste.
Nedeľňajšie vytrvalostné preteky už boli prvou časťou Majstrovstiev Slovenska v biatlone žiakov 2014. Oteplilo sa a sneh na tratiach bol opäť ťažký a kašovitý.
Tomáš Sklenárik (1,2) predviedol rovnakú streľbu ako v sobotu

a napriek trom 30-sekundovým prirážkam to v súčte znamenalo striebornú pozíciu. Lukáš Ottinger (4,2) po problémoch so zbraňou vybojoval 10., Libor Mladší (0,3) 14. Radovan Humeník (3,3) 22. miesto. Andrea Uličná (3,2) skončila 18.

Výborne strieľali mladší žiaci – Andrej Mladší (1,0) netrafil jeden terč, René Chrapán (0,0) zostrelil všetky, bežecky ale trochu zaostali a obsadili 10. a 12. miesto.
Darilo sa však dievčatám – Emma Petalíková (1,0) s jednou ranou mimo vybojovala krásne 5. miesto, rovnako 7. miesto Emy Kapustovej (2,0) a 8. miesto Anky Fujdiarovej(1,2) je v tejto silnej kategórii pekným výsledkom.
Zimná biatlonová sezóna vyvrcholí Majstrovstvami Slovenska v biatlone 2014 prvý marcový víkend. Snehovými podmienkami je pre nás najhoršia, tréning v okolí Revúcej sme na snehu nemali ani raz.
Sledujte nás aj naďalej a podporte našu prácu s deťmi darovaním svojich 2% z dane. Ďakujeme.