nedeľa, 25 máj 2014 17:56

V derby zápase Rudná - Rožňavské Bystré platilo: nedáš – dostaneš

Napísal(a) Miloš LENG
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

ru by-1aRudná – Rožňavské Bystré 2:0 (1:0). V tropickej horúčave nastúpili mužstvá Rudnej a Bystrého na svoj ďalší vzájomný zápas 23. kola I. triedy v nedeľu o 10.30. Bystrania začali lepšie a už v 2. minúte Urbanovu hlavičku z bránkovej čiary odvracal domáci obranca a v 3. minúte Tomkova strela skončila na bočnej sieti domácej brány. Domáci sa však rýchlo otriasli a v 8. minúte Lipták z bránkovej čiary odhlavičkoval strelu domácich. V 19. minúte po sérii nevydarených odkopov z vlastnej 16-ky domáci útočník z blízkej vzdialenosti prekonal po prvý krát Koncza. 1:0. Domáci mali v tomto čase hernú prevahu a Molčan v 28. minúte mohol zvýšiť na 2:0, no mieril vedľa. V 35. minúte Koncz vyrážal hlavičku domácich nad svoju bránu a v 40. minúte Gonosova strela z hranice 16-ky tesne minula bránu domácich. 

Druhý polčas začali hrať Bystrania aktívnejšie. Divákov zaujala 47. minúta, keď nariadený nepriamy kop za ,,malú domov“ z 5 metrov nedokázali Bystrania zužitkovať. V 55. minúte Ján Gallo z 20 metrov vyskúšal domáceho gólmana. Domáci po jednom z rýchlych protiútokov nebezpečnou strelou po zemi tiež odskúšali či je Koncz v strehu. O minútu neskôr Minčík prihral Urbanovi, no

ten z dobrej pozície tiesnený obrancom poslal loptu len vedľa brány. V 75. minúte mohol opäť Urban streliť vyrovnávajúci gól, no vybiehajúci brankár stihol loptu tečovať a upraviť jej smer vedĺa brány. V 85. minúte už za výdatného lejaku Lipták v 100%- nej šanci z 5. metrov netrafil dobre loptu. Domácim sa dve minúty pred koncom zápasu vydaril útok, keď prečíslili obranu Bystrého a Dávid z blízka uzavrel skóre na 2:0 pre Rudnú.
Pred 100 divákmi rozhodoval Haviarik.
Zostava Bystrého: Koncz, Kuchta, Jaro Gallo, Fábian, Demjan, Lompart, Lipták, Ján Gallo, Ján Gonos, Urban, Tomko. Striedali: Galata, Minčík.

Miloš  L E N G

 FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU:

  

Čítať 1831 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:56

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!