×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/sport/biatlon/vp
JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/sport/biatlon/magnezit/20
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/sport/biatlon/vp
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/sport/biatlon/magnezit/20
piatok, 17 jún 2011 09:59

Viessmann pohár v letnom biatlone úspešne odštartovali v Revúcej Doporučený

Napísal(a) Mgr. Libor Mladší
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Klub Biatlonu Magnezit Revúca zorganizoval cez víkend 11.-12. júna 2011 prvé kolo Slovenského pohára v letnom biatlone – Viessmann pohára. Patronát primátorky Mesta Revúca  MVDr. Evy Cireňovej, pomoc sponzorov, obetavosť členov klubu aj priaznivcov revúckeho biatlonu a tentokrát aj počasie prispeli k hladkému priebehu celého podujatia.
Letný biatlon je kombinácia behu v teréne (krosu) a streľby. V sobotu boli na programe vytrvalostné preteky (v nich každý nezostrelený terč znamená časovú prirážku), na štart sa postavilo celkovo 146 pretekárov. Slniečko sa miestami ukrylo za mrakmi, čo vytvorilo

ideálne podmienky. Trate boli vo výbornom stave, najmä zásluhou brigády domácich pretekárov. V dopoludňajšom programe pretekali kategórie dorastu a dospelých (streľba z malokalibrovky), a náš klub sa hneď dočkal úspechu – najprv nám v kategórii mladších dorasteniek urobila radosť Erika Nosková 3. miestom a o pár chvíľ Ján Majerčík v silne obsadenej kategórii starších dorastencov dobehol druhý. Medzi ženami Anka Košinárová dobehla na 6. mieste, rovnako Slavomír Sabol medzi staršími mužmi.
Popoludní sa obloha zatiahla, spadli aj prvé kvapky, ale nakoniec si to dážd rozmyslel.  Na trať vybiehali žiaci (streľba zo vzduchovky), v najsilnejšej kategórii mladších žiakov (12-13roční) sme aj pri neúčasti zranených Lukáša Ottingera a Radovana Humeníka zaznamenali úspech, a to 2. miestom Gabriela Nagypála, 3. miestom Tomáša Sklenárika i 6. miestom Daniela Jacka.
Výborný výsledok dosiahol aj Marek Nosko medzi staršími žiakmi – dobehol na 4. mieste, pričom od medaily ho delili 4 sekundy. Medzi najmladšími žiakmi absolvoval svoju pretekovú premiéru Filip Palaš, 9. miesto a prvé body v hodnotení Viessman pohára sú sľubným začiatkom.
Tradičné preteky biatlonových nádejí (tzv. prípravka) na konci prvého dňa vyhral po najrýchlejšom behu i bezchybnej streľbe domáci pretekár Andrej Mladší.
Nedeľa všetkých vítala pekným slnečným počasím, na programe boli rýchlostné preteky (v nich sa za každý nezostrelený terč beží trestný okruh), štartovalo 152 pretekárov. V dorasteneckých kategóriách z rodinných dôvodov nenastúpil Ján Majerčík. Obrovskú radosť nám však urobila Erika Nosková - potvrdila svoju výbornú formu zo soboty a zaslúžene zvíťazila. Medzi ženami Anka Košinárová vybojovala 7. miesto, Slavomír Sabol medzi staršími mužmi skončil šiesty.
V žiackych kategóriách sme mali trochu smoly – technické problémy so zbraňou pri prvej streľbe zmarili šance Tomáša Sklenárika, ani jeho rýchle nohy a bezchybná druhá streľba nestačili na umiestnenie v prvej desiatke. A rovnaké problémy mal aj Daniel Jacko. Najlepšie umiestnenie v tejto silnej kategórii tak opäť dosiahol Gabriel Nagypál (5. miesto). Vo vyrovnaných pretekoch najstarších žiakov Marek Nosko vybojoval 9. miesto. Bohatú medailovú žatvu nášho klubu nakoniec skompletizoval Libor Mladší (v sobotu neštartoval) a vybojoval 2. miesto medzi najmladšími žiakmi, od víťazstva ho delilo 5 sekúnd.
Viessmann pohár pokračuje 2. kolom 25.-26. júna v Predajnej.
Viac informácií a kompletné výsledky na www.biathlon.sk.
Klub biatlonu Magnezit Revúca

{gallery}sport/biatlon/vp{/gallery}
Za pomoc ďakujeme:

Mesto Revúca, p. primátorka  MVDr. Eva Cireňová,
SMZ Jelšava, Ing. Jaroslav Švejkovský,
Revúcke koberce syntetické, Ing. Jozef Kriška,
Mestské podniky = Mestské lesy Revúca, Ing. Ladislav Szabo, 
Bytové hospodárstvo - Ing. Milan Brdársky,
Vladimír Beňo,
Aktiva, p. Vladimír Jankovič,
R+R, s.r.o. Marek Repák
Automoto trade, p. Peter Lipták
Ing. Martin Pribola
Vladimír Ferdinandy
T-Centrum Revúca
Lekáreň Lianela, Dr. Valéria Zobanová
Predajna športových potrieb, p. Erik Málik
Autodielňa, Ing. Gabriel Nagypál
Jaroslava Hirschmanová
Herman Slovakia
Penzión Kráľov Dom, p. Markuš
Pekáreň Intal, p. Lopušek
{jcomments on}

Čítať 3767 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 11:03

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!