štvrtok, 25 február 2016 21:35

Prvé veľké úspechy revúckych biatlonových nádejí

Napísal(a) Klub biatlonu Magnezit Revúca,
(1 Hlasovať)

bia Lukas 1aSlovenský pohár v biatlone pokračoval tretí februárový víkend v Národnom biatlonovom centre v Osrblí. Napriek otepleniu a výdatným dažďom bol na tratiach dostatok snehu a preteky sa konali za slnečného počasia.

V sobotu 20.2.2016 sa bežali rýchlostné preteky, kde sa po dvoch streleckých položkách za každý nezostrelený terč beží trestný okruh naviac. Dorastenecké kategórie mali mimoriadne silné obsadenie – štartovali pretekári zo štyroch krajín a hlavne mladí českí biatlonisti predvádzali vynikajúce výkony – ovládli takmer všetky kategórie. Na našu veľkú radosť sa medzi nimi nestratil náš odchovanec Lukáš Ottinger (0,2), ktorý napriek dvom ranám mimo dokázal vybojovať 3. miesto ako najlepší zo Slovákov. Tomáš Sklenárik (4,2) pochoval svoje nádeje na strelnici. Andrea Uličná (4,2) obsadila 20., Radovan Humeník (1,4) 24. a Libor Mladší (1,3) 25. miesto.

V žiackych kategóriách absolvovali svoju biatlonovú premiéru Adrián Ottinger a Róbert Bíž, obsadili 15. a 16. miesto. Viac sa darilo najmladším dievčatám – medzi piatimi najlepšími svietili až tri revúcke dresy. Zaslužili sa o to strieborná Veronika Šteczová, bronzová Tamara Molentová a piata Alexandra Štempelová.

Mezi staršími žiačkami Ema Kapustová (0,2) mierila dvakrát mimo a napriek vybornému behu to bolo 5. miesto, len 7 sekúnd za bronzovou priečkou. Anka Fujdiarová (0,0) vybojovala po bezchybnej streľbe 10. miesto.
Nedeľa patrila vytrvalostným pretekom (dlhšie trate, v dorasteneckých kategóriách štyri streľby, časová prirážka za každý nezostrelený terč ),ktoré už tvorili prvú časť majstrovstiev Slovenska.

Medzi dorastencami opäť kraľovali českí biatlonisti, Tomáš Sklenárik (2,1,2,3) bol na 6. mieste zo Slovákov tretí najlepší a vybojoval tak bronzovú medailu. Hneď za ním sa umiestnil Lukáš Ottinger (1,1,2,3). Radovan Humeník (1,3,1,1) obsadil 15. a Andrea Uličná (3,3,2,5) 20. miesto.

V starších žiackych kategóriách Ema Kapustová (3,1) napriek horšej streľbe zopakovala svoje umiestnenie zo soboty. Anka Fujdiarová (1,0) si o jednu priečku polepšila.
Vyborné tretie miesto znova obsadila Tamara Molentová a získala tak bronzovú medailu z Majstrovstiev Slovenska v biatlone 2016. Od striebra ju pritom delili 2 desatinky sekundy! Len 7 sekúnd za ňou dobehla na 4. mieste Alexandra Štempelová. Veronika Šteczová obsadila 7. miesto.

Zimná biatlonová sezóna vyvrcholí prvý marcový víkend majstrovstvami Slovenska vo zvyšných disciplínach (ak vydrží snehová prikrývka na tratiach). Dovtedy budeme držať palce našim biatlonistom na Majstrovstvách Európy v biatlone v ruskom Ťumeni.
Sledujte nás aj naďalej a podporte našu prácu s deťmi darovaním svojich 2% z dane. Ďakujeme.